عیب یابی و سرویس داکت اسپلیت

اجزای چیلر

اجزای چیلر

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                   

یک چیلر شامل چه اجزای است؟

این کمی گمراه کننده است. یک چیلر شامل شش اجزای زیر است: اواپراتور – آب، آب / گلیکول یا هوا را با انتقال حرارت به مبرد که به گاز تبدیل می شود، خنک می کند. کمپرسور – این گاز را مصرف می کند و فشار آن را افزایش می دهد تا هوا یا آب هوای محیط می تواند گرما را از بین ببرد.

خازن – گرما تولید شده توسط گاز را با استفاده از هوای هوای محصور و یا برج خنک کننده رد می کند تا مجددا توسط اواپراتور به گاز متصل شود تا مخلوط شود. مخزن ذخیره سازی – حاوی خنک کننده رسانا، معمولا آب (می تواند آب / گلیکول) به اندازه کافی بزرگ برای جلوگیری از جریان آشفته در مخزن باعث کاویتاسیون پمپ.

 پمپ – خنک کننده را از مخزن نگهدارنده به اواپراتور و اواپراتور به دستگاه یا فرآیند سرد می کند و به مخزن منتقل می کند. کنترل پنل – کنترل کننده دمای خانه، کمپرسور، پیمانکار پمپ، فیوزهای ۳ فاز، ترانسفورماتور کنترل، کنترل ایمنی، چراغهای اجرا و فلاپی است.

اجزای چیلر

اجزای چیلر

 درحالی که درست است که یک چیلر دستگاهی است که چیز دیگری را خنک می کند، یعنی یک قالب تزریق پلاستیک ماشین، آن را سرد ایجاد نمی کند، گرما را حذف می کند. به طور خلاصه، این یک دستگاه حذف گرما است. با استفاده از شش اجزای ذکر شده در بالا، یک “صنعتی” چیلر گرما را از یک عنصر – آب / گلیکول / هوا حذف می کند و سپس عنصر یخچال را از طریق مبدل حرارتی برای سرد کردن محیط اطراف یا تجهیزات فرایند جریان می دهد.

چطور یک چیلر کار می کند؟

چیلر دارای دو مدار است: مدار آب و مدار تبرید: در مدار آب، یک پمپ جریان آب را از مخزن نگهدارنده به تبخیر که آب را با انتقال گرما به یک مبرد منجمد می کند، سپس به آب فرآیند در یک چیلر قابل حمل یا به مخزن در یک چیلر بسته بندی شده یا مرکزی.

چرا ما نیاز به خنک کردن بعضی از وسایل داریم؟

سرویس کولرگازی ، یکی از بزرگترین دشمنان تمام رایانه های رومیزی گرما است. با توجه به امپدانس مدارهای الکترونیکی در تراشه ها، گرما به عنوان یک شکل از دست دادن انرژی تولید می شود.

مشکل گرما باید حل شود و دو راه برای رفتن به آن وجود دارد. روش ارزان تر و تجاری تر استفاده از یک کولر است. راه دیگر برای مقابله با این مسئله استفاده از خنک کننده مایع است. برای این راه حل شما به یک مایع خنک کننده،یک پمپ ، مبدل حرارتی مایع به هوا (رادیاتور + فن) و یک مخزن برای مایع نیاز دارید.
اجزای خنک کننده مایع برای رایانه های دسکتاپ تا پایان دهه ۱۹۹۰ در دسترس نبودند. همه چیز خانگی بود، بیشتر از رادیاتورهای ماشین، پمپ های آکواریوم، بلوک های آب خانگی، که همه با لوله های PVC یا سیلیکون متصل شده بودند، استفاده میشد.
با گذشت زمان، افزایش قدرت رایانه ها باعث افزایش تراکم تراشه های بیشتر شده است. این امر موجب افزایش محبوبیت خنک کننده مایع شده است. امروز ما می توانیم همه اجزای خنک کننده مایع خنک کننده تجاری را از یک خرده فروش محلی خریداری کنیم یا آنها را از فروشگاه های آنلاین خریداری کنیم.

اجزای چیلر

اجزای چیلر

امروزه دو دلیل اصلی برای اینکه مردم به خنک کننده مایع علاقه دارند وجود دارد. اولین کارایی و دومی زیبایی است. یک دلیل سوم نیز وجود دارد که عملیات آرام است که همیشه لزوما درگیر آن نیستند. این ما را به انتخاب اجزای خنک کننده مایع متمایل می کند.

در اینجا چندین تفاوت عمده بین یک موتور چیلر هوا خنک و آب خنک وجود دارد.

موتور های هوا خنک با استفاده از یک طراحی سیلندر موتور که شامل فن های خنک کننده در اطراف سیلندر و بالای سر سیلندر پیستونی قرار می گیرد. سیلندر توسط این باله ها  گرما را از خود دور می کند و حرارت را از بین می برد.

همانطور که موتور در حال کار است، هوا بر روی باله ها هدایت می شود تا گرمای بیشتری را از بین ببرد. بعضی از موتورها ممکن است یک فن یا موتور الکتریکی را برای ضربه زدن به درون باله ها برای کمک به خنک نگه داشتن موتور کنند.

بعضی ازخودرو ها از هوای گرم داخل موتوربرای گرم کردن کابین ماشین استفاده می کنند. موتورهایی که توسط هوا خنک می شوند، زمان بیشتری را برای ثابت نگه داشتن دمای موتور نیاز دارند. این می تواند در شرایط سرما یا گرمای شدید موتور را تحت تاثیر قرار دهد.

موتور از یک پمپ آب استفاده می کند که بر روی موتور وصل شده است. پمپ آب می تواند توسط کمربند، دنده یا موتور الکتریکی هدایت شود. این سیستم دارای یک رادیاتور است که برای تابش گرما از آب (خنک کننده) که از طریق موتور جریان می یابد، استفاده می شود. یک ترموستات در یک گذرگاه از موتور به رادیاتور قرار می گیرد.

 دمای آب یا خنک کننده توسط ترموستات نگهداری می شود. ترموستات جریان خنک کننده را به رادیاتور کنترل می کند. همانطور که پمپ آب چرخانده می شود، خنک کننده از طریق موتور پمپ می شود.

خنک کننده جذب و انتقال گرما موتور را از طریق فرایند احتراق انتقال می دهد. همانطور که خنک کننده گرم می شود، ترموستات اجازه می دهد که جریان به رادیاتور محدود شود تا درجه حرارت خنک کننده به حدود ۱۹۰ درجه برسد که در آن زمان جریان را به رادیاتور باز می شود.

سپس خنک کننده به رادیاتور وارد می شود و گرما خنک کننده به رگ های رادیاتور منتقل می شود تا به محیط اطراف مانند جریان الکتریکی موتور هوا خنک شود. رادیاتور دارای هوای الکتریکی یا مکانیکی است که هوا را در فوران های خنک کننده هوا پر می کند. ترموستات به عنوان یک مورد نیاز به باز کردن و بسته می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا