کنتاکتور چیست؟

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                                           

کنتاکتور چیست؟

✅ کنتاکتور: یک کلید مغناطیسی است.

وقتی ولتاژ مورد نظر اعمال میشود، یک سری کلید مغناطیسی باز را بسته و یک سری کلید مغناطیسی بسته را باز میکند.

با استفاده از این خاصیت میتوان مدارهای زیادی را طراحی کرد.

🔵 ساختمان کنتاکتور:

کنتاکتور از دو هسته به شکل E یا U تشکیل شده است . یکی از دو هسته ثابت و دیگری متحرک است.

در میان هسته ثابت یک سیم پیچ قرار دارد. وقتی سیم پیچ به برق وصل میشود نیروی کششی فنر را خنثی و هسته بالایی را به هسته پایینی متصل میکند. که باعث میشود که تعدادی کلید مغناطیسی عایق شده از یکدیگر به ترمینال ورودی و خروجی کلید متصل شود و باعث باز شدن کلید های مغناطیسی بسته کنتاکتور گردد.

هنگامی که مدار کنتاکتور قطع شود ، بوسیله نیروی فنری که داخل کنتاکتور قرار دارد، هسته متحرک به حالت اول بر میگردد.

کنتاکتور چیست؟

کنتاکتور چیست؟

🔵 مزایای استفاده از کنتاکتور:

۱. کنترل از راه دور توسط مصرف کننده

۲. کنترل از چند محل توسط مصرف کننده

۳. طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کار

۴. استهلاک کم آن و سرعت قطع و وصل زیاد کلید

۵. کامل تر و مطمئن تر از نظر حفاظتی

۶. عمر موثر بیشتر

۷. جلو گیری از خطرات وصل ناگهانی دستگاه هنگام قطع برق مدار مصرف کننده

یک دستگاه تهویه هوا و یا واحد تهویه هوا (که اغلب به نام AHU نامیده می شود) برای تهویه هوا و گردش هوا به عنوان بخشی از سیستم تهویه هوا استفاده می شود. دستگیره هوا معمولا شامل عناصر دمنده، گرمایش یا خنک کننده، قفسه های فیلتر یا اتاق فیلتر ، آستناتورهای صدا و دمپر ها می باشد.
دستگیره های کوچک هوا، واحد های ترمینال نامیده می شوند و ممکن است شامل یک فیلتر هوا، کویل و دمنده باشند. این واحدهای کوچک نیز کویل های دمنده یا واحدهای فن کویل نامیده می شود. یک هواگیر بزرگتر که ۱۰۰٪ هوای بیرونی را در خود دارد و هیچگونه پخش مجدد هوا ندارد، به عنوان یک واحد (MAU) شناخته می شود.
دستگیره هوائی که برای استفاده در فضای باز طراحی شده است، معمولا روی سقف، به عنوان یک واحد پشت بام (RTU) شناخته می شود. یک چیلر، گرمای مایع را از طریق فشرده سازی بخار یا چرخه تبرید جذب می کند.

کنتاکتور چیست؟

کنتاکتور چیست؟
جریان مایع خنک کننده، از طریق لوله ها، در یک ساختمان عبور می دهند. و از طریق کویل ها ، واحدهای فن کویل یا دیگر سیستم ها، خنک سازی و معمولا رطوبت هوا در ساختمان وارد می کند. دو نوع چیلر وجود دارد چیلر هوا خنک یا آب خنک.
چیلرهای خنک کننده هوا معمولا خارج هستند و از کویل های کندانسور خنک شده توسط هوا محسوب می شوند. چیلرهای آب سرد معمولا درون یک ساختمان قرار می گیرند و از این چیلرها بوسیله گردش مجدد آب گرم به خنک کننده، نظیر یک برج خنک کننده در فضای باز استفاده میشود.

تفاوت خنک کننده آدیاباتیک با برج های خنک کننده معمولی:

نگهداری موتورخانه حرارتی، خنک کننده آدیاباتیک مزایای مختلفی نسبت به برج های خنک کننده معمولی را نشان می دهد:

  • آب از ذرات آزاد نگهداری می شود. این به پمپ ها، چیلرها و دیگر اجزای سیستم اجازه می دهد تا کارآیی بیشتری داشته باشند، در حالی که افزایش عمر مفید آنها.
  • هزینه های درمان و نگهداری آب تا حد زیادی کاهش می یابد. حجم آب که نیاز به درمان دارد، به طور قابل توجهی پایین تر از برج های خنک کننده باز است.
  • استفاده متناوب از اسپرينکل ها موجب صرفه جویی در مصرف آب و انرژی می شود.

به طور کلی، خنک کننده آدیاباتیک می تواند هزینه های عملیاتی را تا ۳۰ درصد کاهش دهد، در مقایسه با برج های خنک کننده معمولی مدار معمولی.

مبدلهای حرارتی صفحات با برجهای خنک کننده مجتمع،جایگزینی برای خنک کننده آدیاباتیک، نگه داشتن برج خنک کننده معمولی است، اما جدا کردن آن از فرایند یا کارخانه چیلر با مبدل حرارتی بشقاب. به عبارت ساده، مبدل حرارتی مدار آب را در دو بخش جدا می کند:

  • در بخش اول، آب بین جریان مبدل حرارتی و فرآیند یا چیلر که از آن گرما خارج می شود، جریان می یابد.
  • در بخش دوم، آب بین برج خنک کننده و مبدل حرارتی حرکت می کند.
  • به این ترتیب، گرما را می توان در خارج از منزل بدون مخلوط کردن هر دو جریان آب آزاد کرد.

از آنجا که مبدل حرارتی در حال حاضر برج خنک کننده را از بقیه سیستم جدا می کند، می توان از برج مدار باز مدار معمولی استفاده کرد. در واقع، ترکیبی از برج خنک کننده مدار و یک مبدل حرارتی از کار بی نظیر و اتلاف پول است.

کنتاکتور چیست؟

کنتاکتور چیست؟

ارتقاء اضافی به سیستم های برج خنک کننده:

برج های خنک کننده را می توان به سیستم های با کارایی بالا ارتقا داد، اما همچنین ممکن است اجزای سیستم را ارتقاء دهیم تا بیشترین بهره وری انرژی و انعطاف پذیری کار را افزایش دهیم.

چیلر آب سرد و خنک کننده هوا:

تعمیرات کولرگازی، چیلرها برای تولید آب سرد یا سرد استفاده می شود که در اطراف ساختمان پمپ می شود تا تهویه مطبوع توسط جمع آوری گرما ناخواسته انجام شود.

دو نوع اصلی از چیلرها وجود دارد، هوا خنک و آب سرد است. اصطلاح “هوا” یا “آب” را خنک می کند فقط به مهندس می گوید که چگونه خازن چیلر گرما را از ساختمان رد می کند.

چیلرهای آب سرد

چیلرهای آب سرد معمولا در زیرزمین یا پایین ترین طبقه یک ساختمان قرار دارند. این نوع چیلر نیاز به یک برج خنک کننده برای رد گرما از ساختمان دارد. چیلر آب خنک را تولید می کند و این اطراف ساختمان را به واحد حمل و نقل هوایی (AHU) و واحدهای کویل فن (FCU) و غیره میافزاید. این واحدها در اطراف فضای محلی و همچنین ساختمان در حال گردش هستند.

هوا در مبدل های حرارتی اجباری است که حاوی آب سرد است که گرمای ناخواسته را از بین می برد قبل از اینکه هوا در سراسر ساختمان پخش شود.

گرمای ناخواسته، که از هوا استخراج می شود، در حلقه آب سرد ذخیره می شود. این حلقه به سمت چیلر گردش می کند و هنگامی که به اواپراتور برسد، گرمای ناخواسته از طریق یک حلقه مبرد به چیلرها منتقل می شود.

کندانسور این گرما را جذب می کند و سپس آن را به حلقه آب “کندانسور” می اندازد که بین خازن چیلر و برج خنک کننده جریان می یابد. این خنک کننده باعث می شود که هوای محیط اطراف آب خنک کننده برای گرم کردن ناخواسته استخراج شود. فن درون برج خنک کننده نیروی این گرما را به ترک سیستم، و ساخت و ساز، و خارج می شود به جو. در این مثال، خازن خنک کننده با آب خنک شده است، بنابراین یک خنک کننده آب سرد است.

کنتاکتور چیست؟

کنتاکتور چیست؟

 برج های خنک کننده در ساختمان های تجاری بزرگ

چیلرهای آب سرد به طور معمول در خواص تجاری بزرگ با بارهای خنک کننده بالا استفاده می شود، می توانید بگویید که آیا یک ساختمان دارای یک چیلر آب سرد است، زیرا به برج های خنک کننده که معمولا روی سقف هستند نیاز دارند. معمولا معمولا بیش از یک برج خنک کننده و خنک کننده وجود دارد، و غیر معمول نیست که حداقل ۲ یا ۳ و یا حتی بیشتر فقط برای افزونگی و همچنین تغییرات در تقاضای خنک کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست