کمپرسور سانتریفیوژ چیلر

کمپرسورهای سانتریفیوژ چیلر، با وجود بهره وری فوق العاده آنها در بار کامل، از کاهش شدید بهره وری در هنگام بارگیری رنج می برند. در خلال خنک سازی بسیار کم، آنها به دلیل یک پدیده به نام افزایش، خنثی می شوند؛ زیرا مبرد که قبلا فشرده شده است، به پروانه منتقل می شود و عملکرد آن را مختل می کند.

کمپرسورهای سانتریفیوژ چیلر دارای کمترین تعداد قطعات متحرک در میان سه نوع اصلی کمپرسور هستند، بدین معنی که اجزای کمتری برای سرویس وجود دارد. با این حال، در اغلب موارد، پروانه ها باید در صورت عدم کارکرد، کارخانه باشد؛ تامین کنندگان به ندرت سهام را حفظ می کنند، زیرا این یک جزء بسیار تخصصی است.

تعادل و ارتعاش نیز باید به طور مرتب بررسی شود تا از دست رفتن عملکرد و شکست اجزای پیش از موعد جلوگیری شود.

فنکوئل ، برج خنک کن ، کمپرسور

کمپرسور روتاری پیچ:

این نوع کمپرسور چیلر با استفاده از دو پیچ اسپیلکی طراحی شده است که به صورت یکپارچه با یکديگر مشغول چرخش با سرعت بالا می شوند. آنها با دقت بالا ساخته می شوند تا فاصله بین آنها ایجاد شود که به عنوان اتاق فشرده سازی عمل می کند.

این کمپرسورها در نسخه های hermetic و open مانند دو نوع قبلی توصیف شده و کنترل ظرفیت با شیر مخصوصی که نسبت حجم داخلی را تغییر می دهد، به دست می آید.

اگر چه کمپرسورهای سانتریفیوژ در بار کامل کارآمدتر هستند، کمپرسورهای پیچشی پیچ و مهره بهترین عملکرد را در زمان کارکرد بار بار ارائه می دهند. از آنجایی که بار خنک کننده در یک ساختمان در طول سال متفاوت است، کمپرسورهای پیچشی پیچ و مهره تمایل دارند کلیه هزینه های عملیاتی را به حداقل برسانند حتی اگر کمپرسورهای گریز از مرکز در بار کامل کارآیی بیشتری داشته باشند.

فاکتور محدود کننده کمپرسورهای دوار پیچ، قیمت بالای آنها است. اگر نرم افزار فرصت هایی را برای استفاده از کنترل ظرفیت خود و بار کاری برتر آنها در اختیار شما قرار نمی دهد، می توانید نوع دیگری از کمپرسور چیلر را در نظر بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست