سرویس اسپلیت

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                      

کمپرسور اسکرو روتاری :

معمولا روتور چیلر به موتور متصل می شود. با چرخاندن دو روتور، حجم در شیارهای خود باعث کاهش فشرده سازی مبرد می شود. ما می توانیم روند عملیات را در مراحل زیر مشاهده کنیم:

  • مرحله اول: درگاه ورودی کمپرسور، مبرد را می گیرد.
  • مرحله دوم: فضای دندانه ای به دلیل خط مقطع در جهت تخلیه کاهش می یابد. فشرده سازی انجام می شود
  • مرحله سوم: فشرده سازی ادامه می یابد تا نقطه ای که هر دو روتور در بندر تخلیه قرار دارند. فشار در این نقطه زیاد است.
  • مرحله چهارم: با خط مقطع در تخلیه، فضای دندان مبرد را تخلیه می کند  

انواع کمپرسورهای اسکرو – دلیل انتخاب دقیق آن:

جستجو برای یک کمپرسور پیچ مناسب دلهره آور است زیرا می تواند اصول کار کمپرسور پیچ را فراتر نگذارد. جالب توجه است، کمپرسورهای پیچ یا تک پیچ یا نوع دو پیچ هستند.

  • کمپرسور تک پیچ کمپرسور تک پیچ شامل دو روتور دروازه و یک روتور اصلی است. روتور اصلی، که روتور رانندگی است، با روتورهای دروازه مش را برای تولید فشرده سازی تولید می کند.
  • کمپرسور دوقلو بر خلاف کمپرسور تک پیچ، کمپرسور دوقلو، با دو روتور پیچ خورده می چرخد. به عنوان دو مش، جریان سیال در جهت محوری. این کمپرسور در برنامه های تجاری و صنعتی بسیار رایج است.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو

قطعات کمپرسور اسکرو SCREW:

کمپرسور پیچ یک ماشین جابجایی مثبت است که همراه با دو روتور پیچ خورده است که در شکل ۱ نشان داده شده است. دو روتور در یک محفظه ایجاد کننده کار هستند که پایه عملکردهای کمپرسور پیچ است.

ما می توانیم قطعات را به صورت زیر دسته بندی کنیم:

  1. ROTOR

دو روتور، روتور مرد و زن وجود دارد. به طور معمول، روتور زن بزرگتر از روتور مرد است. همچنین توسط موتور اصلی رانده می شود و در نتیجه آن روتور مرد را می چرخاند.

  1. سوپاپ سوپاپ

این بخشی از کمپرسور است که در آن کنترل گاز اتفاق می افتد. این را می توان به صورت پنوماتیک یا الکتریکی کنترل کرد.

  1. PRIME MOVER (به طور معمول یک موتور الکتریکی)

کمپرسور قدرت خود را از موتور الکتریکی و یا دیگر موتورهای دیگر بسته به طراحی طراحی می کند. شما همچنین می توانید سیستم های مختلف انتقال قدرت با سازندگان و مدل های مختلف را در نظر بگیرید.

  1. بخش روغن

این شامل مخزن نفت، فیلتر روغن و جداساز روغن است.

کمپرسور سانتریفیوژ چیلر

کمپرسورهای سانتریفیوژ چیلر، با وجود بهره وری فوق العاده آنها در بار کامل، از کاهش شدید بهره وری در هنگام بارگیری رنج می برند. در خلال خنک سازی بسیار کم، آنها به دلیل یک پدیده به نام افزایش، خنثی می شوند؛ زیرا مبرد که قبلا فشرده شده است، به پروانه منتقل می شود و عملکرد آن را مختل می کند.

کمپرسورهای سانتریفیوژ چیلر دارای کمترین تعداد قطعات متحرک در میان سه نوع اصلی کمپرسور هستند، بدین معنی که اجزای کمتری برای سرویس وجود دارد. با این حال، در اغلب موارد، پروانه ها باید در صورت عدم کارکرد، کارخانه باشد؛ تامین کنندگان به ندرت سهام را حفظ می کنند، زیرا این یک جزء بسیار تخصصی است.

تعادل و ارتعاش نیز باید به طور مرتب بررسی شود تا از دست رفتن عملکرد و شکست اجزای پیش از موعد جلوگیری شود.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو

کمپرسور روتاری پیچ:

این نوع کمپرسور چیلر با استفاده از دو پیچ اسپیلکی طراحی شده است که به صورت یکپارچه با یکديگر مشغول چرخش با سرعت بالا می شوند. آنها با دقت بالا ساخته می شوند تا فاصله بین آنها ایجاد شود که به عنوان اتاق فشرده سازی عمل می کند.

این کمپرسورها در نسخه های hermetic و open مانند دو نوع قبلی توصیف شده و کنترل ظرفیت با شیر مخصوصی که نسبت حجم داخلی را تغییر می دهد، به دست می آید.

اگر چه کمپرسورهای سانتریفیوژ در بار کامل کارآمدتر هستند، کمپرسورهای پیچشی پیچ و مهره بهترین عملکرد را در زمان کارکرد بار بار ارائه می دهند. از آنجایی که بار خنک کننده در یک ساختمان در طول سال متفاوت است، کمپرسورهای پیچشی پیچ و مهره تمایل دارند کلیه هزینه های عملیاتی را به حداقل برسانند حتی اگر کمپرسورهای گریز از مرکز در بار کامل کارآیی بیشتری داشته باشند.

فاکتور محدود کننده کمپرسورهای دوار پیچ، قیمت بالای آنها است. اگر نرم افزار فرصت هایی را برای استفاده از کنترل ظرفیت خود و بار کاری برتر آنها در اختیار شما قرار نمی دهد، می توانید نوع دیگری از کمپرسور چیلر را در نظر بگیرید.

گاز مصرفی در کولر های گازی:

از آن جا که این آبگرمکن ها ،آبگرمکن های گازی هستند ، سوخت مصرفی آن ها یا گاز شهری می باشد و یا گاز مایع .

خروجی آب گرم

 این میزان بر طبق لیتر در دقیقه اندازه گیری می شود ، که در واقع حداکثر میزان خروجی آب گرم را نمایان می سازد.

سیستم فن تخلیه آلاینده ها

بعضی  از آبگرمکن های دیواری دارای سیستم فن تخلیه می باشند ، که از طریق استفاده از این فن های تعبیه شده در کولر گازی در بخش مسیر خروجی ، میزان سرعت خارج شدن آلاینده ها بیشتر خواهد شد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو

به کار بردن کولر ها در شرایط های گوناگون

شما این امکان را دارید تا  پکیج های دیواری و آبگرمکن های دیواری را در آشپزخانه نصب نمایید ،زیرا که هر دو دستگاه فضای بسیار کمی را می گیرند،

از این رو برای فضا های کوچک ،بسیار مناسب هستند .

 اما نکته قابل توجه در نصب این پکیج های دیواری این است که استفاده از این دستگاه ها ، در فضاهایی که کمتر از ۶۰ مترمی باشند ، ممنوع است ، و در صورت داشتن چنین فضایی می بایست از آبگرم کن استفاده نمایید.

یکی از عمده ترین مشکلات در چنین دستگاه هایی ، به طور ناگهانی سرد شدن آب است، در آبگرمکن هایی که بدون مخزن می باشند به خاطر داشتن دلیل های مختلف ،به ویژه در فصل زمستان این اتفاق بیشتر رخ می دهد؛  اما این مشکل در پکیج های دیواری بسیار کمتر اتفاق می افتد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا