چیلر چیست؟

چیلرهای صنعتی در انواع کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن آب سرد یا مایع از طریق تجهیزات فرایند پخش می شود.

به طور معمول برای خنک کردن محصولات و ماشین آلات، چیلرهای آب در بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف از جمله قالب گیری تزریق، ابزار و قالب برش، مواد غذایی و نوشیدنی، مواد شیمیایی، لیزر، ماشین ابزار، نیمه هادی ها و موارد دیگر استفاده می شود.

عملکرد یک چیلر صنعتی این است که گرما از یک محل (معمولا تجهیزات یا محصول محصول) به یک محل دیگر (معمولا هوا در خارج از تاسیسات تولید) حرکت می کند. این بسیار معمول است که از آب یا محلول آب / گلیکول برای انتقال گرما به داخل و از طریق چیلر استفاده شود که ممکن است نیاز به یک چیلر برای ذخیره مخزن و سیستم پمپ داشته باشد.

صرف نظر از صنعت و فرآیند شما، اطمینان از خنک کافی برای تولید و صرفه جویی در هزینه ضروری است.

چیلر چیست؟

چیلر چگونه کار می کند؟

در بیشتر برنامه های کاربردی خنک کننده، یک سیستم پمپاژ، آب خنک یا محلول آب / گلیکول از چیلر به فرآیند انتقال می دهد. این مایع گرم از گرما خارج می شود و مایع گرم به چیلر باز می گردد. فرآیند آب، وسیله ای است که از طریق انتقال گرما از فرآیند به چیلر منتقل می شود.

چیلرهای پروسه حاوی یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک ماده شیمیایی شناخته می شود. انواع مختلفی از مایعات و کاربردها بسته به دمای مورد نیاز وجود دارد اما همه آنها بر اساس اصل فشرده سازی و تغییر فاز مایبر از لیزر به گاز و بازگشت به محل کار کار می کنند. این فرایند گرم کردن و خنک کننده مایند و تغییر آن از گاز به مایع و بازگشت چرخه یخچال دوباره است.

چرخه چیلر شروع می شود با مخلوط مایعات و گاز کم فشار وارد اواپراتور. در اواپراتور، گرما از محلول فرآیند آب یا محلول آب / گلیکول جوش ماندر، که آن را از یک مایع کم فشار به گاز کم تغییر فشار می دهد. گاز فشار پایین وارد می شود.

ارمغــــــــــان تــــــــــهویه، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب تعمیرات انواع اسپلیت، کولر گازی ، داکت اسپلیت انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری را در محل انجام میدهند. همچنین پرسنل متخصص این شرکت آمادگی دارند در هر ضمینه مربوط به رفع نشتی، اسید شویی، بهینه سازی تابلو فرمان، تعویض کمپرسور، تعمیر برج خنک کن و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه به شما سروران مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱ – ۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست