چیلر چگونه کار می کند؟

در بیشتر برنامه های کاربردی خنک کننده، یک سیستم پمپاژ، آب خنک یا محلول آب / گلیکول را از چیلر به فرایند انتقال می دهد. این مایع داغ از گرما خارج می شود و مایع گرم به چیلر بازگشت می کند. فرایند آب، وسیله ای است که از طریق انتقال گرما از فرآیند به چیلر منتقل می شود.

چیلرهای پروسه حاوی یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک مبرد شناخته می شود. انواع مختلفی از مبرد و کاربردها بسته به دمای مورد نیاز وجود دارد اما همه آنها بر اساس اصل فشرده سازی و تغییر فاز مبرد از مایع به گاز و بازگشت به مایع کار می کنند. این فرآیند گرم کردن و خنک کننده مبرد و تغییر آن از گاز به مایع و بازگشت دوباره چرخه یخچال است.

چیلر، مینی چیلر،

چرخه یخچال شروع می شود با مخلوط مایعات و گاز کم فشار وارد اواپراتور. در اواپراتور، گرما از محلول فرآیند آب یا محلول آب / گلیکول جوش مبرد، که آن را از یک مایع کم فشار به گاز کم فشار تغییر می دهد. گاز کم فشار وارد کمپرسور می شود، جایی که آن را به فشار بالا فشار می دهد.

گاز فشار بالا وارد خازن می شود که در آن هوای محیط یا آب خنک کننده گرما را برای خنک کردن آن به یک مایع با فشار بالا می برد. مایع با فشار بالا به شیر گسترش می یابند، که کنترل میزان مایع مایع منجمد کننده را در اواپراتور وارد می کند و از این طریق دوباره شروع به خنک سازی می کند.

دو نوع خنک کننده مورد استفاده در چیلرها وجود دارد. هوا سرد و آب سرد است. یک خازن خنک کننده هوا از هوای محیطی برای خنک کردن استفاده می کند و گاز مبرد گرم را به مایع متصل می کند. این می تواند در داخل چیلر واقع شود یا می تواند از راه دور در خارج قرار گیرد، اما در نهایت حرارت از چیلر به هوا را رد می کند. در یک کندانسور آب سرد، آب از یک برج خنک کننده خنک و منجمد را خنک می کند.

ارمغــــــــــان تــــــــــهویه، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب تعمیرات انواع اسپلیت، کولر گازی ، داکت اسپلیت انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری را در محل انجام میدهند. همچنین پرسنل متخصص این شرکت آمادگی دارند در هر ضمینه مربوط به رفع نشتی، اسید شویی، بهینه سازی تابلو فرمان، تعویض کمپرسور، تعمیر برج خنک کن و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه به شما سروران مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱ – ۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست