سرویس چیلر تراکمی اسکرو

چیلر چگونه کار می کند؟

چیلر چگونه کار می کند؟

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

 

در بیشتر برنامه های کاربردی خنک کننده، یک سیستم پمپاژ، آب خنک یا محلول آب / گلیکول را از چیلر به فرایند انتقال می دهد. این مایع داغ از گرما خارج می شود و مایع گرم به چیلر بازگشت می کند. فرایند آب، وسیله ای است که از طریق انتقال گرما از فرآیند به چیلر منتقل می شود.

چیلرهای پروسه حاوی یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک مبرد شناخته می شود. انواع مختلفی از مبرد و کاربردها بسته به دمای مورد نیاز وجود دارد اما همه آنها بر اساس اصل فشرده سازی و تغییر فاز مبرد از مایع به گاز و بازگشت به مایع کار می کنند. این فرآیند گرم کردن و خنک کننده مبرد و تغییر آن از گاز به مایع و بازگشت دوباره چرخه یخچال است.

چیلر چگونه کار می کند؟

چیلر چگونه کار می کند؟

چرخه یخچال شروع می شود با مخلوط مایعات و گاز کم فشار وارد اواپراتور. در اواپراتور، گرما از محلول فرآیند آب یا محلول آب / گلیکول جوش مبرد، که آن را از یک مایع کم فشار به گاز کم فشار تغییر می دهد. گاز کم فشار وارد کمپرسور می شود، جایی که آن را به فشار بالا فشار می دهد.

گاز فشار بالا وارد خازن می شود که در آن هوای محیط یا آب خنک کننده گرما را برای خنک کردن آن به یک مایع با فشار بالا می برد. مایع با فشار بالا به شیر گسترش می یابند، که کنترل میزان مایع مایع منجمد کننده را در اواپراتور وارد می کند و از این طریق دوباره شروع به خنک سازی می کند.

دو نوع خنک کننده مورد استفاده در چیلرها وجود دارد. هوا سرد و آب سرد است. یک خازن خنک کننده هوا از هوای محیطی برای خنک کردن استفاده می کند و گاز مبرد گرم را به مایع متصل می کند. این می تواند در داخل چیلر واقع شود یا می تواند از راه دور در خارج قرار گیرد، اما در نهایت حرارت از چیلر به هوا را رد می کند. در یک کندانسور آب سرد، آب از یک برج خنک کننده خنک و منجمد را خنک می کند.

سیستم خنک کننده با حلقه بسته:

تعمیرات تخصصی داکت اسپیلت ، یک سیستم خنک کننده بسته با یک کولر ترمینال، همان سیستم خنک کننده حلقه بسته است، اما یک کولر مایع اضافی را اضافه می کند. این سیستم به طور معمول در مکان هایی استفاده می شود که لامپ خورشید در تابستان بیش از حد بالا است تا درجه حرارت خنک کننده مناسب را به بار ارائه دهد. با افزودن کولر ترمینال مایع به مایع اضافه، مشتری می تواند از یک منبع آب برای تنظیم درجه حرارت به نقطه تنظیم مورد نظر استفاده کند.

بسیاری از سیستم های خنک کننده با سیستم خنک کننده با یک کولر ترمینال برای کاهش وابستگی به آب شهر به عنوان یک خنک کننده استفاده می شود. آب شهر برای خرید و دفع آن گرانتر می شود. این سیستم ها ممکن است به طور کامل از بین بردن مصرف آب شهر در بیشتر ماه ها در یک سال، به این ترتیب هزینه های عملیاتی گیاه را کاهش دهند.

سیستم باید دارای منبع هوای آزاد و تامین تنظیم شده از خنک کننده گیاهان یا آب شهری مانند یک سیستم خنک کننده مایع به مایع باشد.

قدرت سیستم خنثی حلقه بسته با یک کولر ترمینال این است که می تواند دمای خنک کننده را در زیر یک سیستم خنثی حلقه بسته به تنهایی فراهم کند. این سیستم مقدار مصرف آب گیاه / شهر را در ماه های سردتر کاهش می دهد.

ضعف سیستم خنثی شده با حلقه خشک با یک کولر ترمینال، شامل تمام موارد ذکر شده برای سیستم خنثی شده است. همچنین، در زمان گرمتر سال، اکنون نیاز به یک خنک کننده ثانویه دارد. لوله های اضافی برای خنک کننده ی خنک کننده ی خنک کننده از / هر دو کولر ترمینال و کولر مایع هوا خنک کننده نیاز به نگهداری دوره ای و تمیز کردن دارد.

چیلر چگونه کار می کند؟

چیلر چگونه کار می کند؟

سیستم های خنک کننده مایع به مایع:

تعمیرات داکت اسپیلیت، ضعف سیستم خنک کننده مایع به مایع شامل خرابی دوره ای سیستم خنک کننده برای تمیز کردن است. این می تواند با نصب یک مبدل حرارتی در حالت آماده به کار، که در هنگام مبادله مبدل حرارت اولیه اولیه تمیز شود، جبران شود.

یک مبدل حرارتی در حالت آماده به کار می افزاید هزینه اضافی اما اجازه می دهد تا برای کار مداوم بار خنک کننده در حالی که تمیز کردن انجام شده است. این سیستم نیاز به یک منبع تغذیه ی خنک کننده گیاهی مانند مثال آب چاه بالا برای خنک سازی مناسب بار دارد.

بار می تواند زمانی باشد که بار خنک شده با حداکثر ظرفیت کار نمی کند و “خنک کننده” خنک کننده اولیه باید تنظیم شود تا مطمئن شود که بار بیش از حد و یا خنک نشده است.

تعمیرات داکت اسپیلیت

تعمیرات داکت اسپیلیت

کمپرسورهای متحرک:

عیب یابی چیلر ، کمپرسورهای متحرک دارای میل لنگ و پیستون هستند. پیستون گاز را فشرده و گاز را گرم می کند. گاز داغ به کندانسور تخلیه می شود. پیستونها دارای سوپاپ های دريافتی و خروجی هستند که می توانند بر روی تقاضا باز شوند تا پیستون ها را ببندند. چند مثال از این در دفتر یا مدرسه می باشد، اما لزوما در یک هتل یا یک آپارتمان نیست.

ظرفیت های معمولی بین ۲۰ تا ۱۲۵ تن است اما حتی می تواند تا ۴۵۰ تن افزایش یابد. کمپرسورهای سانتریفیوژ مانند پمپ آب گریز از مرکز کار می کنند. آنها شامل پروانه ای است که مبرد را فشرده می کند. چیلرهای گریز از مرکز می توانند ظرفیت خنک سازی بسیار بالا را در یک طراحی جمع و جور ارائه دهند.

عیب یابی چیلر ، آنها توانایی تغییر ظرفیت به طور مداوم برای مطابقت با طیف گسترده ای از نوسانات بار با تغییرات متناسب در مصرف برق دارند. این کنترل دمای سخت و حفظ انرژی را فراهم می کند.

چیلر چگونه کار می کند؟

چیلر چگونه کار می کند؟

  ظرفیت می تواند از ۱۵۰ تن تا ۲۴۰۰ تن باشد. کمپرسورهای دوار پیچ دوار یا مارپیچ دار دارای دو روتور پیچ خورده هستند. با چرخاندن روتورها، گاز با کاهش حجم بین دو روتور فشرده می شود. این اسلحه ها نیاز به تحمل بالا به تناسب کامل، در نتیجه افزایش هزینه اولیه.

  ظرفیت توسط یک سوپاپ ورودی کشویی یا درایو متغیر سرعت (VSD) بر روی موتور کنترل می شود. ظرفیت های بین ۲۵ تا ۴۵۰ تن با بزرگترین توانایی ۸۰۰ تن می باشد. کمپرسورهای اسکرو روتاری از دو مارپیچ برای پمپاژ و فشرده سازی مبرد استفاده می کنند. معمولا، یکی از پیمانه ها ثابت می شود در حالی که مدارهای دیگر به طور غریزی بدون چرخش در داخل اسکرول ثابت دیگر.

  این حرکت تله و فشرده جیب مایع بین اسکرول. این طراحی و عملیات باعث می شود که آنها از کارآیی ترین کارها جلوگیری کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا