تعمیر مینی چیلر فنکویل

چیلر هوا خنک و آب خنک

چیلر هوا خنک و آب خنک

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

 

چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک chillers

مزایا و معایب هر نوع نوعی تهویه مطبوع همراه با نمونه هایی از موارد استفاده از آنها. ما چیلرهای هوا خنک، چیلرهای آب سرد، چیلرهای کمپرسور گریز از مرکز، چیلرهای کمپرسور توربوکور، کمپرسور چیلر اسکرو، کمپرسور چیلر اسکرول، چیلرهای کمپرسور مجاور را پوشش می دهیم.

چیلرها به سادگی ماشین آلات مورد استفاده برای تولید آب سرد است که در اطراف ساختمان ها برای تهویه هوا توزیع می شود. آنها همچنین در بعضی از فرایندهای صنعتی استفاده می شوند، اما ما قصد داریم به طور عمده در استفاده از آنها در تهویه مطبوع ساختمان ها به طور معمول با واحدهای هواساز و واحدهای فن کویل تمرکز کنیم.

همانطور که می توانید تصور کنید انواع مختلفی از چیلرها وجود دارد و آنها به صورت دسته بندی طبقه بندی می شوند، بنابراین مهم است که شما بدانید که نام چیست، تفاوت بین آنها و چه زمانی و چه جایی از آنها استفاده می شود.

اولین راه برای طبقه بندی یک چیلر با تعیین اینکه آیا آن بخار فشرده سازی یا نوع بخار جذب نوع چیلر است.

چیلرهای فشرده سازی بخار از یک کمپرسور مکانیکی برقی الکتریکی استفاده می کنند تا یک مبرد در اطراف سیستم را مجبور کند. این ها شایع ترین انواع چیلرها هستند. دو دسته زیر برای چیلرهای فشرده سازی بخار وجود دارد که عبارتند از: آب سرد یا خنک کننده هوای سرد.

چیلر هوا خنک و آب خنک

چیلر هوا خنک و آب خنک

چیلرهای جذبی بخار از یک منبع گرما برای انتقال مبرد در اطراف سیستم استفاده می کنند و نه از یک کمپرسور مکانیکی. مبرد در این چیلرها بین مناطق دارای دما و فشار متفاوت حرکت می کند.

به دنبال چیلرهای فشرده سازی بخار، دو نوع اصلی  چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک می شود. هر دو نوع چیلرها اجزای اساسی مشابهی دارند که عبارتند از: اواپراتور، کمپرسور، کندانسور و شیر توسعه. هنگامی که ما درباره هوای سرد و یا آب صحبت می کنیم این به سادگی به نحوی است که گرمای ناخواسته از طریق خنک کننده چیلرها از ساختمان خارج می شود.

سیستم خشک خنک کننده:

تعمیر موتورخانه برودتی، یک سیستم خشک خنک کننده خنک کننده بسیار شبیه رادیاتور در ماشین شماست. این سیستم از یک کولر مایع هوا خنک برای انتقال گرما از مایع خنک کننده حلقه بسته استفاده می کند که از طریق ردیف لوله های سیلندر که هوا را تحت فشار قرار می دهند، کشیده می شود. اجزای اصلی یک سیستم خنک کننده خنثی بسته، کولر مایع است که شامل هوا به مبدل حرارتی مایع با فن / اس، پمپ و کنترل اسکید، خنک کننده و سیستم لوله کشی سیستم نصب شده است.

خنک کننده مایع خنک کننده خنک کننده خنک کننده بسته در خارج قرار گرفته و از هوای محیط برای رد گرما استفاده می شود. دمای خنک کننده ۵ تا ۱۰ F بالاتر از دمای لامپ خورشید با یک سیستم خنک کننده خنثی بسته امکان پذیر است. این سیستم نسبتا ارزان است و فقط با پمپ خنک کننده و فن / خنک کننده مایع با استفاده از انرژی کار می کند.

فن / s از لحاظ دما کنترل می شوند تا درجه حرارت مایع خنک کننده را تنظیم کنند تا بار بیش از حد و یا کم خنک نشود. تمیز کردن دوره ای از کولر مایع ممکن است به دلیل شرایط کثیف جو در محل سایت لازم باشد. خنک کننده کولر مایع به طور معمول ناشی از خاک، برگ، دانه پنبه ای و غیره است.

قدرت یک سیستم خنک کننده خنثی بسته، این است که واحد بسیار ساده و نسبتا آسان است برای نصب. نیازهای انرژی نسبتا کم است و به راحتی کنترل می شود. تعمیر و نگهداری معمولا کم است و فقط نیاز به بازرسی دوره ای، روانکاری و آزمایش مایع است.

ضعف یک سیستم خنک کننده خنثی حلقه بسته این است که وابسته به لامپ خورشید جوی است. به عنوان مثال، اگر لامپ خشک محل طراحی شما در تابستان ۱۰۰ فوتی باشد و تجهیزات شما نیاز به ۹۰F خنک کننده در بهترین حالت، سیستم تنها می تواند حدود ۱۰۵ تا ۱۱۰ F خنک کننده را به بار عرضه کند. در این حالت شما خنک کننده مکمل برای خنک شدن دمای ۹۰ درجه فارنهایت نیاز دارید.

چیلر هوا خنک و آب خنک

چیلر هوا خنک و آب خنک

سیستم خنک کننده خنثی شده با حلقه بسته نیز نیاز به واکنش آزاد هوا برای کارآیی دارد. این بدان معنی است که کولر مایع باید در یک مکان قرار گیرد که تحت تاثیر باد های غالب قرار نگیرد، نه خیلی نزدیک به یک ساختمان که اجازه می دهد هوا خروجی گرم از کولر مایع مجددا به طرف کولر مایع دوباره گردش کند و در نهایت در محل هایی که دارای غلظت سنگین گرد و غبار، خاک، برگ ها، دانه ها و غیره است

چندین بار بهترین محل برای کولر مایع روی سقف است. از آنجا که خنک کننده مایع در خارج از سیستم خنک کننده واقع شده است، باید برای جلوگیری از انجماد، یک غلظت از یک نوع گلیکو را نیز داشته باشید. اگر مکان شما دارای لامپ خورشیدی طراحی در زمستان است که زیر انجماد قرار می گیرد. اگر محل بسیار سرد باشد، غلظت گلیکول ممکن است برای جلوگیری از انجماد، ضروری باشد.

غلظت گلیکوکس به عنوان افزایش آنها شروع به کاهش میزان انتقال حرارت می کند. به عنوان مثال، اگر شما نیاز به ۵۰٪ اتیلن گلیکول با آب دارید، تجهیزات مبدل حرارتی و جریان / فشار خنک کننده باید برای تنظیم غلظت گلیکول افزایش یابد. کولرهای مایع بزرگتر و پمپ ها هزینه سیستم را بیش از افرادی که غلظت کمتری از گلیکول / آب دارند، افزایش می دهند. این را نمی توان در هوای سردتر از آن پیشگیری کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا