تعمیر مینی چیلر فنکویل

چیلر صنعتی چیست؟

چیلر صنعتی چیست؟

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                   

چیلرهای صنعتی به عنوان یک سیستم تبرید طبقه بندی می شوند که یک ماده فرایند را خنک می کند یا هوا را در تاسیسات تجاری و صنعتی خشک می کند. یک چیلر از یک فشرده سازی بخار یا یک چرخه جذب برای خنک کردن استفاده می کند. آب سرد دارای برنامه های کاربردی متنوعی از خنک کننده فضا برای استفاده در فرآیند است.

چیلر صنعتی چیست؟

چیلر صنعتی چیست؟

انواع سیستم های خنک کننده:

تهویه مطبوع خنک کننده، پیچیده تر از سیستم های گرمایشی است. به جای استفاده از انرژی برای ایجاد حرارت، تهویه مطبوع از انرژی برای گرما خارج می کند. شایع ترین سیستم تهویه مطبوع با استفاده از یک چرخه کمپرسور (مشابه با یخچال و فریزر خود) برای انتقال حرارت از خانه به خارج از منزل استفاده می شود.

خانه خود را به عنوان یک یخچال تصویر کنید. یک کمپرسور در خارج وجود دارد که با یک مایع مخصوص به نام مبرد منجمد پر شده است. این مایع می تواند بین مایع و گاز به عقب و جلو تغییر کند. همانطور که تغییر می کند، گرما جذب می کند یا گرما را آزاد می کند، از این رو برای انتقال گرما از یک مکان به مکان دیگر، از جمله داخل یخچال و فریزر به خارج استفاده می شود. ساده، درست است؟

چیلر صنعتی چیست؟

این فرایند با تمام کنترل ها و دریچه های درگیر بسیار پیچیده تر می شود. اما اثر آن قابل توجه است. یک تهویه مطبوع گرما را از یک محل خنک تر می گیرد و آن را در یک محل گرمتر، که به نظر می رسد علیه قوانین فیزیک کار می کند، رها می کند. البته، فرایند این است که، البته، برق است – در واقع خیلی از آن.

چیلر صنعتی چیست؟

چیلر صنعتی چیست؟

ولتاژ ترمینال در هر واحد فنکویل:

ولتاژ سیگنال ۰-۱۰ ولت می تواند از طریق یک پتانسیومتر ساده و چپ تنظیم شود یا ولتاژ سیگنال ۰-۱۰ ولت می تواند به وسیله کنترل کننده ترمینال در هر واحد فنکویل  به موتور های فن تحویل شود. سابق بسیار ساده و ارزان است، اما این دومین فرصت را به طور مداوم تغییر سرعت فن را بسته به شرایط مختلف / تاثیرات مختلف می دهد. این شرایط / معیارها می تواند تقاضای “زمان واقعی” برای هر دو حرارت یا خنک کننده، سطح اشغال، سوئیچ های پنجره، ساعتهای ساعت یا هر تعداد ورودی های دیگر از خود واحد، سیستم مدیریت ساختمان یا هر دو باشد.

دلیل این که این واحدهای کویل فن کویل، علیرغم پیچیدگی نسبی ظاهری آنها، تبدیل شدن به محبوبیت بیشتری نسبت به میزان بهره وری انرژی آنها در مقایسه با موتورهای AC رانده شده موتور آنها تنها چند سال پیش است. یک مبادله مستقیم، AC به DC، مصرف برق را ۵۰٪ کاهش می دهد، اما با استفاده از تقاضا و کنترل وابستگی به اتوبوس، سرعت کنترل می تواند تا ۸۰٪ صرفه جویی کند. در مناطقی از جهان که الزامات کارآیی انرژی قانونی برای فن کویل ها (مانند انگلستان) وجود دارد، واحدهای کویل فن کویل به سرعت در حال تبدیل شدن به تنها انتخاب هستند.

درجه حرارت فن کویل خنک کننده:

بسته به درجه حرارت آب سرد انتخاب شده و رطوبت نسبی فضای، احتمال دارد که کویل خنک کننده جریان ورودی هوا را کاهش دهد و به عنوان یک محصول از این فرایند، گاهی اوقات میله ای ایجاد می کند که باید حمل به تخلیه واحد فن کویل شامل یک سینی تخلیه هدف طراحی شده با اتصال تخلیه برای این منظور است. ساده ترین وسیله برای تخلیه میعانات گازی از چند واحد فن کویل خواهد بود توسط شبکه ای از لوله های گذاشته شده به سقوط به نقطه مناسب است. متناوبا می توان یک پمپ تراکم مورد استفاده قرار داد که در آن فضا برای چنین لوله های گرانشی محدود است.

چیلر کمپرسور بخار شامل چهار اجزای اصلی چرخه یخچال فریزر بخار است. آنها شامل یک کمپرسور، تبخیر کننده، کندانسور و دستگاه اندازه گیری می شوند.

چیلر صنعتی چیست؟

چیلر صنعتی چیست؟

چیلرهای فشرده سازی بخار به طور معمول با استفاده از مبرد های HCFC یا CFC برای به دست آوردن یک اثر تبرید. کمپرسورها نیروی محرکه در چیلر فشرده سازی بخار هستند و به عنوان یک پمپ برای مبرد عمل می کنند.

گاز مبرد گاز فشرده از کمپرسور به واحد خنک کننده فرستاده می شود که انرژی گرما را از مبرد به آب خنک یا هوا خارج از سیستم رد می کند.

انتقال گرما اجازه می دهد تا گاز مبرد به یک مایع منتقل شود و سپس به یک دستگاه اندازه گیری فرستاده می شود.

دستگاه اندازه گیری جریان مایعات مایع که باعث کاهش فشار می شود را محدود می کند. افت فشار باعث می شود مایع مایع خنک کننده فاز را از مایع به گاز تغییر دهد و در نتیجه این گرما را از آب جذب می کند تا به دلیل تبخیر فلزی آدیاباتیک سرد شود.

دستگاه اندازه گیری قرار گرفته است به طوری که گاز مبرد در حال گسترش در داخل بخارپز قرار می گیرد، انتقال حرارت انرژی از آب به گاز خنک کننده سرد می شود. گاز مبرد گرم سپس به کمپرسور منتقل می شود تا دوباره چرخه را دوباره شروع کند و اکنون آب سرد تازه در حلقه جداگانه می تواند برای خنک نگهداری استفاده شود.

چرخه پایه خنک کننده برای هر دو فشرده سازی بخار و جذب چیلرها یکسان است. هر دو سیستم از یک مبرد مایع استفاده می کنند که فاز را به یک گاز درون یک تبخیر کننده تغییر می دهد که گرما را از آب جذب می کند.

چیلر صنعتی چیست؟

چیلر صنعتی چیست؟

سپس گاز مبرد به وسیله یک کمپرسور یا یک ژنراتور به فشار بالاتر فشرده می شود و با رد گرما از طریق یک کندانسور به عقب تبدیل می شود و سپس به یک مخلوط کم مایع مایع و بخار تبدیل می شود که به بخش تبخیر کننده بازگشته است. چرخه تکرار می شود

به عنوان بخار وارد جذب شده، آن را در معرض اسپری از محلول آمونیاک آب ضعیف است. راه حل ضعیف در چرخش یک راه حل قوی است. پمپ مسیر جدید را به ژنراتور از طریق بازسازی کننده هدایت می کند (همچنین ممکن است به عنوان مبدل حرارتی اشاره شود). با گذشت زمان راه حل به دست آمده، فشار ژنراتور / کنسانتره به دست آمده است. روند دوباره شروع می شود.

 

:منبع

www.coolingtechnology.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا