تعمیر فن کوئل

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                      

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

در این مقاله به بررسی چیلرهای خنک کننده هوا خواهیم پرداخت. چیلرهای سرد هوا بسیار رایج هستند، به خصوص در ساختمان های تجاری و اداری کوچک و متوسط. آنها معمولا به صورت بیرونی، روی سقف یا سطح زمین قرار می گیرند.

 این به این دلیل است که چیلرهای هوای خنک از برج های خنک کننده استفاده نمی کنند، بلکه گرمای خود را به هوا می رسانند و بنابراین برای دسترسی به مقدار زیاد هوای تازه نیاز به گرمای ناخواسته از ساختمان را رد می کنند.

چیلرها “آب سرد” را تولید می کنند که در اطراف ساختمان پمپاژ می شود تا واحد های کنترل هوای (AHU) و واحد های فن کویل (FCU) که ​​گرمای ناخواسته را از ساختمان برداشته و آن را به حلقه آب سرد تبدیل می کند. آب سرد به AHU / FCU در حدود ۶ درجه سانتیگراد (۴۲٫۸ درجه فارنهایت) وارد می شود و تا زمانی که مبدل حرارتی AHU / FCU را ترک کند، دمای آن به حدود ۱۲ درجه سانتیگراد (۵۳٫۶ درجه فارنهایت) افزایش خواهد یافت و سپس قبل از تکرار چرخه، آن را به چیلر خنک کننده هوا بسپارید تا این گرما را به اتمسفر برساند.

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

بازگشت گرم “آب سرد” تنها به تبخیر کننده وارد می شود، جایی که در طول سطح بیرونی لوله های داخلی که حاوی مبرد هستند عبور می کند و پس از خروج از قسمت انتهایی آن، انرژی حرارتی خود را از دست می دهد.

مبرد تنها مایع است که در اطراف هر یک از اجزای چیلر حرکت می کند. فشار، دمای، انالپتیک و انروی آن را تغییر می دهد، همانطور که در اطراف دستگاه حرکت می کند و گرمای ناخواسته را از آب سرد کننده تبخیر کننده عبور می دهد.

برج های خنک کننده:

انرژی گرمای جذب شده توسط چیلر نیاز به خارج شدن از سیستم و در جو دارد. دستگاههای رد گرمادهی تبخیری به نام برجهای خنک کننده به طور معمول برای کاهش دمای آب در سیستمهای چیلر بزرگ استفاده میشوند.  

“انواع چیلرها”

چیلرها بخشی جدایی ناپذیر از نگهداری ساختمان های تجاری بزرگ در طول ماه های گرم هستند. آنها معمولا با یک برج خنک کننده کار می کنند که به کاهش دمای کلی سیستم خنک کننده کمک می کند. دو دسته اصلی از چیلرها وجود دارد: چیلرهای هوا و آب.

انواع مختلف چیلرها:

۳ نوع چیلر وجود دارد که چیزهایی را با استفاده از هوا، آب و تبخیر خنک می کند. هر نوع ممکن است بر اساس چگونگی انجام هر یک از این هدف، زیر شاخه ها باشد. فناوری متفاوت است و بسته به سن ساختمان شما مالک یا مدیریت نوع چیلر شما ممکن است به یکی از دسته های زیر متناسب باشد.

  • چیلرهای هوا
  • چیلرهای آب
  • چیلرهای چگالی تبخیری
  • چیلرهای مجزا
  • چیلرهای پیچشی روتاری
  • چیلرهای گریز از مرکز
  • چیلرهای گریز از مرکز اصطکاک
  • چیلرهای راننده پیچ
  • چیلر جذب

چیلرهای هوا خنک:

چیلرهای هوا خنک را می توان در پیکربندی های مختلف تقسیم کرد و یا به عنوان یک واحد واحد استفاده می شود. چیلرهای هوا در اندازه های مختلف از ظرفیت های کوچک تا مدل های ۱۰۰ تن متفاوت است که برای خنک سازی ساختمان های تجاری استفاده می شود.

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

تفاوت بین چیلرهای آب سرد وچیلر هوا خنک ، این است که چیلرهای هوا از منبع هوای به عنوان منبع تغذیه و یک فن که هوا را بیش از سیم پیچ حرکت می دهد استفاده می کنند. از طرف دیگر، چیلرهای آب از آب به عنوان منبع تغذیه و یک پمپ استفاده می کنند که آب را از طریق کندانسور به برج خنک کننده هدایت می کند و آن را به جو خارج می کند.

چیلرهای آب خنک:

چیلرهای آب دستگاه های مکانیکی / سیستم های تبرید هستند که برای رطوبت هوا و مایعات خنک در تاسیسات صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. چیلرهای آب دارای کاربردهای فراوانی از استفاده از فرایند به خنک سازی فضا هستند. تفاوت بین چیلرهای آب و هوا این است که آب به یک برج خنک کننده برای خنک کردن آب در یک چیلر آب ارسال می شود.

اجزای اصلی چیلر:

کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، شیر گسترش، پنل قدرت ، کنترل واحد و جعبه آب.

چیلرها را می توان در اکثر ساختمان های متوسط ​​تا بزرگ پیدا کرد و آب سرد را که برای تهویه تهیه می شود تولید می کند. انواع مختلفی از چیلرها وجود دارد اما اساسا همه اجزای اصلی یکسان دارند.

کمپرسور:

کمپرسور اولین گیرنده است، باعث ایجاد اختلاف فشار برای حرکت مبرد در اطراف سیستم می شود. طرح های مختلفی از کمپرسورهای مبرد وجود دارد که شایع ترین آنها عبارتند از گریز از مرکز، پیچ، اسکرول و سوپاپیچرهای کمپرسور.

هر کدام از این موارد، طرفداران و مخالفان خود است. این همیشه بین تبخیر کننده و کندانسور قرار دارد. این معمولا بخشی از عایق است و دارای یک موتور الکتریکی است که به عنوان نیروی محرکه متصل می شود، این هم به صورت داخلی یا خارجی نصب می شود. کمپرسورها می توانند بسیار پر سر و صدا باشند، معمولا یک صدا عمیق و عمیق با عمق زیاد، حفاظت از شنوایی در نزدیکی چیلر، باید پوشانده شود.

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

 چیلرهای خنک کننده هوا چگونه کار می کنند؟

انواع کمپرسور:

کمپرسور و قبل از شیر گسترش می یابد. هدف از خازن این است که گرما را از مبرد در اواپراتور برداشته شود. دو نوع اصلی از خازن ها وجود دارد: هوا خنک و آب خنک شده است. خنک کننده آب سرد خنک می کند به طور مداوم “آب کندانسور” را بین برج خنک کننده و کندانسور چرخه، مبرد گرم که وارد کندانسور از کمپرسور، حرارت خود را به این انتقال آب که به برج خنک کننده حمل می شود و از ساختمان رد می شود.

مبرد و آب مخلوط می شوند که توسط یک دیوار لوله جدا شده اند، جریان آب داخل لوله قرار می گیرد و مبرد در خارج جریان می یابد. مخلوط كننده ها بر روی چیلرهای هوا خنك اندكی متفاوت عمل می كنند، آنها از برج خنك كننده استفاده نمی كنند، اما به جای ضربه هوا در سراسر لوله های کندانسور در معرض مبرد منجمد این بار در داخل لوله.

خنک کننده هوا: دریچه ی گسترش بین کندانسور و اواپراتور قرار دارد. هدف این است که گسترش مبرد را کاهش فشار و افزایش حجم آن است که اجازه می دهد تا آن را انتخاب کنید تا حرارت ناخواسته در تبخیر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا