چیلرهای جذبی اغلب در بیمارستان ها

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

   

                                                             

چیلرهای جذبی اغلب در بیمارستان ها

چیلرهای جذبی فقط باید مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که فراوانی گرمازدگی با کیفیت بالا یا گرما ارزان است. آنها اغلب در بیمارستان ها و ساختمان هایی با استخرهای گرمایش یافت می شوند.

اگر ساختمان نوع تجاری ساختمان تجاری با استفاده از یک موتور ترکیبی از گرما و قدرت (CHP) این اغلب همراه با یک چیلر جذبی است که از حرارت احتراق از احتراق استفاده می کند، اما در این سناریو، این بیشتر در رابطه با چیلرهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی اوقات آنها در طول روزهای زمانی که قیمت برق پیک افزایش می یابد استفاده می شود.

چیلرهای جذبی اغلب در بیمارستان ها

چیلرهای جذبی اغلب در بیمارستان ها

اگر شما یک ساختمان با بار خنک کننده متوسط ​​تا بزرگ داشته باشید، توصیه می شود که از یک یخچال بزرگ برای استفاده از کل بار خنک کننده استفاده نکنید. این کارآمد نیست و اگر نتواند از شما خنثی نخواهد شد.

در عوض شما باید چندین چیلر را به صورت موازی از اندازه های مختلف استفاده کنید تا بار فصلی تغییر یافته را در عملکرد مطلوب با اضافه کاری ساخته شده بسازید. برای مثال شما یک ساختمان با بار خنک کننده ۲۲۰۰ تن دارید و سپس باید از ترکیب هایی مانند دو ۱۲۰۰ چیلرهای تن و یا دو ۹۰۰ تن و ۵۰۰ تن یا ۱۰۰۰ تن و دو ۷۰۰ تن.

  • از حرارت برای راندن فرآیند تبرید، معمولا بخار یا آب گرم استفاده کنید
  • مورد استفاده در ساختمان های متوسط ​​تا بزرگ، بیمارستان ها، مراکز شنا، شبکه های گرمایشی
  • به طور معمول، ۷۰ – ۱،۴۰۰ TR، ۲۵۰ – ۴،۹۰۰ کیلو وات
  • COP تقریبا ۰٫۶ تا ۱٫۹
  • بدون کمپرسور، مستقیم یا غیر مستقیم اخراج. ظرفیت از طریق مقدار ورود گرما کنترل می شود
  • ایده برای استفاده از گرمازدگی یا گرما ارزان، گاهی اوقات برای جبران هزینه های پائین برق استفاده می شود
  • به طور معمول با چیلرهای مکانیکی ترکیب شده است

تهویه ارمغان- ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع:

مینی چیلر تعمیر، از آنجايي كه نصب دستگاه هاي تهويه مطبوع و تاسیسات برودتی و  حرارتی  مستلزم سرمايه گذاري سنگين بوده و همچنين هزينه هاي تعمير و نگهداري نيز به آن اضافه ميگردد، انتخاب بهينه اين سيستمها بسيار مهم است.

نكته مهم آنكه محاسبه ظرفيت اين دستگاه ها تابعي از شرايط محيط داخل و شرايط محيط بيرون ميباشد كه شرايط محيط بيرون با توجه به اطلاعات ثبت شده اداره هواشناسي هر منطقه بر اساس دستورالعمل ASHRAE و با عمليات آماري قابل دستيابي ميباشد.

هدف اصلي بدست آوردن شرايط استاندارد هواي بيرون اعم از دماي خشك و مرطوب محيط بيرون در گرمترين ساعات تابستان و سردترين ساعات زمستان بعنوان دو شرط حدي در طراحي، همچنين يافتن مقدار حدي سرعت و جهت وزش باد و ميزان تشعشع ميباشد.مطابق استاندارد ASHRAE  يك دسته بندي كلي شامل پارامترهاي ۱%، ۵/۲%، ۵% و ۹۹%، ۵/۹۷% ، ۹۵% از دماهاي خشك و مرطوب و همچنين رطوبت نسبي انجام ميگيرد.

همچنين مطابق اين استاندارد نيز ميتوان ميزان سمت و سرعت باد نيز طبق محاسبات ويژه اي تعيين نمود. نقاط تعيين شده داراي اين ويژگي هستند كه با قابليت اعتماد مناسبي ميتوان بار حرارتي و برودتي ساختمان را باتوجه به نوع و موقعيت جغرافيايي آن محاسبه نمود.

بدين معني كه تجهيزات گزينش شده بر اساس بار بدست آمده در شرايط فوق بيش از ۹۹% يا ۵/۹۷% يا ۹۵% كل ساعات شبانه روز از يك فصل بحراني، تابستان يا زمستان به بار حرارتي يا برودتي واقعي پاسخ ميدهد. لذا ميتوان با توجه به ميزان حساسيتي كه در ساختمان مورد نظر در مقابل تغييرات شرايط جوي حاكم است يكي از پارامترهاي فوق را بعنوان مبناي طراحي برگزيد تا تجهيزات مناسب گزينش گردد.

بدين ترتيب ميزان زيادي در هزينه ها صرفه جويي شده و از گزينش تجهيزاتي كه در اغلب ساعات شبانه روزي تحت باري خيلي كمتر از بار نامي خود كار ميكنند(تجهيزاتي با ضرايب اطمينان كاذب) پرهيز ميگردد.از ديرباز تا كنون تهيه محيط مناسب براي زندگي در فصول مختلف سال يك مسئله حياتي بشمار ميرفته است.

انسان همواره براي گرم كردن خود در ماه هاي سرد سال و بويژه در مناطق سردسير با مشكلات عديده اي روبرو بوده است. اين مشكل يعني عدم وجود شرايط محيطي مناسب در ماه هاي گرم سال بويژه در مناطق گرمسير بروز ميكند كه آن عبارت از ايجاد روشي مناسب براي كاهش درجه حرارت به منظور نگه داشتن بدن در محيط خنك ميباشد .

نكته اي كه از مطالب فوق نتيجه مي شود آن است كه چه در شرايط سرد و چه گرم بايستی ميزان انتقال حرارت معيني بسته به نوع فعاليت انسان بين اندامهاي فرد و محيط پيرامونش بايد انجام شود تا انسان احساس راحتي كند.

چیلرهای جذبی اغلب در بیمارستان ها

چیلرهای جذبی اغلب در بیمارستان ها

يكي از پارامترهاي اصلي موثر بر اين انتقال حرارت اختلاف دماي بين بدن انسان ومحيط ميباشد كه در واقع كار عمده سيستمهاي تهويه مطبوع اين است كه شرايطي را در داخل ساختمان ايجاد نمايد تا مقدار انتقال حرارت مناسب صورت پذيرد و هدف اصلي كه همانا راحتي انسان است تحقق پذيرد.

با توجه به اينكه امروزه به منظور رشد و توسعه هرچه بيشتر صنايع مختلف تاسيس مراكز بزرگ صنعتي ، تجاري، مسكوني و خدمتي با ساختمانهاي مدرن مجهز امري انكار ناپذير مينمايد، نصب تاسيسات تهويه مطبوع به منظور تامين آسايش افرادي كه در اين مكانها به كار و فعاليت مشغولند ضروري به نظر ميرسد.

امروزه با توجه به توجه جهاني به مصرف بهينه سوخت و بازيافت انرژي استفاده از وسايل خنك كننده و گرم كننده بيش از نياز ساختمانها و ملحوظ كردن ضرايب طراحي كاذب همچنين كاربري اين تجهيزات تحت بار كمتر از بار نامي آنها معقولانه به نظر نميرسد.

انتخاب بهينه شرايط محيط بيرون بجاي انتخاب شرايط بسيار بحراني ( كه ممكن است هيچگاه در آن منطقه جغرافيايي بوجود نيايد) ميتواند نقش عمده اي در كاهش مصرف انرژي، هزينه هاي مربوط به تجهيزات تهويه مطبوع داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست