چگونه یک سیستم چیلر کار می کند؟ چگونه یک برج خنک کننده کار می کند؟ چرخه مبرد چیست؟

یاد بگیرید که چگونه این سیستم ها کار می کنند.

بررسی سیستم چیلر Chiller System

چیلرها از یک چرخه یخچال فشرده سازی یا جذب بخار استفاده می کنند تا مایع برای انتقال حرارت را خنک کند. هر نوع نوع چیلر به سه اصل اساسی متکی است.

  • ابتدا هنگامی که یک مایع گرم شود، آن را به یک گاز آغشته می شود و وقتی یک گاز خنک می شود، آن را به یک مایع تبدیل می کند
  • دوم – کاهش فشار بالای مایع، نقطه ی جوشش را کاهش می دهد و فشار را افزایش می دهد
  • سوم – گرما همیشه از گرما به سرما عبور می کند.

 

چگونه یک سیستم چیلر کار می کند؟

چرخه خنک کننده پایه:

چرخه پایه خنک کننده برای هر دو فشرده سازی بخار و جذب چیلرها یکسان است. هر دو سیستم از یک مبرد مایع استفاده می کنند که فاز را به یک گاز درون یک تبخیر کننده تغییر می دهد که گرما را از آب جذب می کند.

سپس گاز مبرد به وسیله یک کمپرسور یا یک ژنراتور به فشار بالاتر فشرده می شود و با رد گرما از طریق یک کندانسور به عقب تبدیل می شود و سپس به یک مخلوط کم مایع مایع و بخار تبدیل می شود که به بخش تبخیر کننده بازگشته است. چرخه تکرار می شود.

چیلر کمپرسور بخار:

چیلر کمپرسور بخار شامل چهار اجزای اصلی چرخه یخچال فریزر بخار است. آنها شامل یک کمپرسور، تبخیر کننده، کندانسور و دستگاه اندازه گیری می شوند.

چیلرهای فشرده سازی بخار به طور معمول با استفاده از مبرد های HCFC یا CFC برای به دست آوردن یک اثر تبرید. کمپرسورها نیروی محرکه در چیلر فشرده سازی بخار هستند و به عنوان یک پمپ برای مبرد عمل می کنند.

ارمغــــــــــان تــــــــــهویه، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب تعمیرات انواع اسپلیت، کولر گازی ، داکت اسپلیت انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری را در محل انجام میدهند. همچنین پرسنل متخصص این شرکت آمادگی دارند در هر ضمینه مربوط به رفع نشتی، اسید شویی، بهینه سازی تابلو فرمان، تعویض کمپرسور، تعمیر برج خنک کن و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه به شما سروران مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱ – ۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست