شارژ گاز و سرویس داکت اسپلیت

گاز مبرد چیلر هوا خنک

گاز مبرد چیلر هوا خنک

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                       

 چگونه مبرد در اطراف چیلر هوا خنک حرکت می کند ؟

کمپرسور نیروی محرکه مبرد است. مبرد در ابتدا کمپرسور را به عنوان یک فشار بالا، درجه حرارت بالا، بخار سوپر تبخیر و سپس به کندانسور وارد می کند.

هنگامی که مبرد به داخل کندانسور وارد می شود، آن را در امتداد لوله های افقی اجرا می کند و انرژی حرارتی آن را به جریان هوای محیطی منتقل می کند که توسط طرفداران در بالای آن مجبور شده است.

گاز مبرد چیلر هوا خنک، همانطور که مبرد به انرژی حرارتی خود انتقال می دهد، شروع به متراکم شدن می کند. با گذشت زمان، مبرد در حال خنک کننده می شود، فشار بالا، دمای متوسط، مایع اشباع شده است.

بعد، مبرد به شیر گسترش می یابد. شیر توسعه جریان مبرد را در اطراف سیستم اندازه گیری می کند. اساسی ترین نوع شیر سوپاپ حرارتی است که جریان مایع را کنترل می کند و از طریق اندازه گیری دمای لوله در خروجی اواپراتور کنترل می کند و جریان را برای حفظ درجه حرارت در یک نقطه تنظیم دلخواه تنظیم می کند.

شیر گسترش یافته مبرد را نگه می دارد و فشار بالا خازن را حفظ می کند. در داخل شیر گسترش، یک دیافراگم کوچک اجازه می دهد مقدار محدودی از مبرد به ادامه جریان. همانطور که از طریق این محدودیت جریان می یابد، آن را به سمت فشار پایین شیر می رساند.

 این افت ناگهانی فشار اجازه می دهد تا مبرد را از یک مایع به مخلوط مایع / بخار. همانطور که این اتفاق می افتد، فشار و دمای کاهش می یابد. همان مقدار مبرد منفجره جریان دارد، فقط فضای بیشتری دارد بنابراین آن را برای پر کردن این شکاف گسترش می دهد.

گاز مبرد چیلر هوا خنک

گاز مبرد چیلر هوا خنک

مبرد سپس وارد اواپراتور می شود و از طریق یک سری از لوله های افقی عبور می کند که توسط “آب سرد” احاطه شده اند و در جریان مخالف جریان مخالف به یکدیگر جریان می یابد.

تا زمانیکه مبرد بخار اواپراتور را ترک می کند، گرما ناخواسته را از جریان آب سرد برداشته و به عنوان بخار اشباع شده با فشار پایین و پایین نگه داشته می شود. آب سرد، انرژی حرارتی خود را به مبرد می دهد و حدود ۶ درجه سانتیگراد (۴۲٫۸ درجه فارنهایت) را ترک می کند.

انواع دستگاههای هواساز:

سرویس داکت اسپلیت ، کویل فن / کویل کوچکترین و ساده ترین نوع AHU است که آنها معمولا کمتر از یک فن و یک کویل انتقال گرما هستند. برای نگه داشتن کویل ها از کثیف شدن به سرعت، یک فیلتر ساده نیز گنجانده شده است. آنها به طور کلی کنترل های ساده ای دارند و به یک منطقه ی دمایی می پردازند. در حالی که آنها برنامه های کاربردی خود، آنها به طور معمول کمتر از AHU های بزرگ کار می کنند و مشکل کنترل دمای و رطوبت را فراهم می کنند.

AHU های بسته بندی در ساختمان های کوچکتر و برنامه های کاربردی تجاری، به ویژه به عنوان واحد های پشت بام بسیار رایج هستند. واحد های بسته به طور کلی حاوی طرفداران، کویل ها، فیلتر ها و دمپر ها در یک پوشش واحد هستند. اغلب پوشش شامل کمپرسورهای تهویه مطبوع خود و وسایل گرمایشی مانند مشعل گاز، کویل های گرمایش الکتریکی یا کویل های گرمایش پمپ می باشد.

آنها اغلب در مناطق مجاز دما استفاده می شوند، اما AHU های با حجم متغیر حجم بالا (VAV) که از چندین جعبه ترمینال (مناطق) استفاده می کنند در دسترس هستند. به دلیل کمبود و هزینه های اولیه پایین تر، واحدهای بسته بندی دارای نامناسب برای عدم کارایی و نگهداری شدید هستند، اما عملکرد و قابلیت اطمینان بهبود می یابد.

آنها در اندازه های مختلف از چند هزار CFM به بیش از ۳۰،۰۰۰ CFM در دسترس هستند، اما در برخی از برنامه های کاربردی، استاندارد سازی آنها می تواند محدود باشد.

AHU های مدولار اجازه می دهد تا کاربران را به انتخاب اجزای فردی که در ماژول های دارای سازه های سازگار و مقطع عرضی هستند را انتخاب کنید. کاربر می تواند نوع روکش ها، فن ها، فیلتر ها، کویل ها و لوازم جانبی را از انواع گزینه های مختلف انتخاب کند.

ماژول ها در کارخانه مونتاژ می شوند و یا می توانند بصورت جداگانه و مونتاژ شده در محل حمل و نقل شوند. واحد های مدولار به طور کلی اجازه انعطاف پذیری زیادی می دهند و می توانند نیازهای پردازش هوا را تامین کنند.

گاز مبرد چیلر هوا خنک

گاز مبرد چیلر هوا خنک

AHU های سفارشی در تقریبا هر پیکربندی ای که ممکن است کاربر نیاز داشته باشد در دسترس است. آنها عمدتا دارای بالاترین کیفیت ساخت و ساز هستند و اغلب در برنامه های سازمانی یا صنعتی استفاده می شوند که در آن جریان جریان بالا، کنترل بسیار نزدیک و شرایط سخت وجود دارد. آنها همچنین می توانند در فضاهای نامنظم که با خط مدولار سازگار نیستند استفاده شوند.

واحد های سفارشی را می توان پیکربندی کرد تا عملا هر ترکیبی از اجزای پردازش هوا را شامل شود. آنها همچنین می توانند شامل راههای پیاده روی و حوزه های خدماتی در داخل آنها باشند و حتی می توانند فضا را برای تجهیزاتی که در معرض اسکیت نصب شده اند مانند پمپ ها یا مبدل های حرارتی قرار دهند. آنها پر هزینه ترین انواع واحدهای مورد بحث هستند، اما می توان انتظار داشت که طول عمر بیشتر داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا