قیمت چیلر

چندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلر

چندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلر:

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                   

                                                                    

چندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلر وجود دارد. اولین انتخاب شما باید بین یک کمپرسور هوا خنک کننده یا یک کمپرسور آب سرد باشد.

 سه روش مختلف خنک کننده آب وجود دارد.:

 اجازه دهید ما به این گزینه های خنک کننده مختلف و کدام یک را شما باید در سیستم هوای فشرده خود داشته باشید، نگاهی بیندازیم.

روش های مختلف خنک کننده آب نصب و راه اندازی کمپرسور چیلر:

هوای فشرده تر در داخل یک کولر و سپس خنک کننده کمپرسور چیلر خنک می شود، کمپرسور چیلر انرژی مصرف می کند، در نتیجه بخار آب بیشتر می شود. نصب و راه اندازی کمپرسور با آب سرد، تقاضای کمتری در سیستم تهویه مطبوع کمپرسور ایجاد می کند، زیرا آب خنک کننده در قالب حرارت حدود ۹۰٪ از انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی است.

سیستم خنک کننده کمپرسور چیلر می تواند بر اساس یکی از سه اصل زیر باشد:

  • سیستم های باز بدون آب قابل حمل (به یک منبع آب اضافی متصل شده)
  • سیستم های باز با آب قابل حمل (برج خنک کننده)
  • سیستم های بسته با آب در گردش (از جمله مبدل حرارتی / رادیاتور خارجی)

چندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلر

چندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلر

سیستم بدون سیستم گردش:

در یک سیستم باز بدون گردش آب، آب از طریق یک منبع خارجی تامین می شود: آب های شهری، دریاچه ها، جریان ها . این آب پس از عبور از کمپرسور، به عنوان فاضلاب تخلیه می شود. سیستم باید توسط یک ترموستات کنترل شود تا دمای هوای مورد نظر حفظ شود و همچنین مصرف آب را کنترل کند.

انواع چیلرها:

تعمیرات چیلر ، فرایندهای خنک کننده در دو نوع چیلرها به طور قابل توجهی متفاوت هستند. چیلرهای جذب از یک منبع گرمایشی مانند گاز طبیعی یا بخار برای ایجاد یخچال و یا تأسیس خنک کننده استفاده می کنند. چیلرهای خنک کننده از فشرده سازی مکانیکی استفاده می کنند و شایع ترین آنهاست.

چیلرهای فشرده سازی مبرد عبارتند از چهار اجزای اصلی – کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و یک سیستم اندازه گیری شیر. اساسا، مبرد مبرد گرما را جمع می کند و سپس با استفاده از یک مبدل حرارتی تبخیری برای حذف این گرما.

دو نوع اصلی از چیلرهای فشرده سازی مبرد، هوا و آب وجود دارد. خازن های هوا با استفاده از هوا خنک می شوند، در حالی که آب خنک کننده با استفاده از منابع آب سرد می شود. چیلرهای آب سرد معمولا در داخل ساختمان قرار گرفته و از برج های خنک کننده، حوضچه یا رودخانه ای که در نزدیکی ساختمان قرار دارد استفاده می شود تا گرمای آب را از کندانسور رد کند.

  چیلرهای با خنک کننده خنک کننده هوا اساسا همانند آب خنک کننده با توجه به چرخه یخچال و گام ها در طول مسیر است. هوا خنک کننده در خازن هوا به جای آب است. چیلرهای هوا خنک برای نصب و راه اندازی در فضای باز طراحی شده اند.

  اینها توسط وسیله مکانیکی مانند جریان هوای داخل هوا توسط یک فن به طور مستقیم از طریق کندانسور ماشین، به گرما منتقل می شود. این نوع از واحدهای خنک کننده خنک کننده نیازی به یک برج خنک کننده ندارند، همانطور که در چیلرهای آب سرد استفاده می شود از آنجا که هوا از گرما به جو خارج می شود. بر اساس روش فشرده سازی مبرد در فاز بخار، چیلرها نیز می توانند به چهار دسته تقسیم شوند. کمپرسورها می توانند متقاطع، گریز از مرکز، پیچ دوار و نوع پیمایش چرخشی باشند.

چندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلر

چندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلر

تعمیرات چیلر ، کمپرسورهای متحرک دارای میل لنگ و پیستون هستند. پیستون گاز را فشرده و گاز را گرم می کند. گاز داغ به کندانسور تخلیه می شود. پیستونها دارای سوپاپ های دريافتی و خروجی هستند که می توانند بر روی تقاضا باز شوند تا پیستون ها را ببندند. چند مثال از این در دفتر یا مدرسه می باشد، اما لزوما در یک هتل یا یک آپارتمان نیست.

ظرفیت های معمولی بین ۲۰ تا ۱۲۵ تن است اما حتی می تواند تا ۴۵۰ تن افزایش یابد. کمپرسورهای سانتریفیوژ مانند پمپ آب گریز از مرکز کار می کنند. آنها شامل پروانه ای است که مبرد را فشرده می کند.

چیلرهای گریز از مرکز می توانند ظرفیت خنک سازی بسیار بالا را در یک طراحی جمع و جور ارائه دهند. آنها توانایی تغییر ظرفیت به طور مداوم برای مطابقت با طیف گسترده ای از نوسانات بار با تغییرات متناسب در مصرف برق دارند. این کنترل دمای سخت و حفظ انرژی را فراهم می کند.

  ظرفیت می تواند از ۱۵۰ تن تا ۲۴۰۰ تن باشد. کمپرسورهای دوار پیچ دوار یا مارپیچ دار دارای دو روتور پیچ خورده هستند. با چرخاندن روتورها، گاز با کاهش حجم بین دو روتور فشرده می شود. این اسلحه ها نیاز به تحمل بالا به تناسب کامل، در نتیجه افزایش هزینه اولیه.

  ظرفیت توسط یک سوپاپ ورودی کشویی یا درایو متغیر سرعت (VSD) بر روی موتور کنترل می شود. ظرفیت های بین ۲۵ تا ۴۵۰ تن با بزرگترین توانایی ۸۰۰ تن می باشد. کمپرسورهای اسکرو روتاری از دو مارپیچ برای پمپاژ و فشرده سازی مبرد استفاده می کنند. معمولا، یکی از پیمانه ها ثابت می شود در حالی که مدارهای دیگر به طور غریزی بدون چرخش در داخل اسکرول ثابت دیگر.

  این حرکت تله و فشرده جیب مایع بین اسکرول. این طراحی و عملیات باعث می شود آنها از چهار نوع کمپرسور بیشترین کارایی را داشته باشند. ظرفیت کمپرسور رول حلقه مایع منجمد از ۲ تا ۲۵ تن متغیر است. دما خنک کننده دمای معمولی بین ۳۹ تا ۴۵ درجه فارنهایت است.

چندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلرچندین روش برای خنک کردن کمپرسور چیلر

  برای انتقال حرارت مناسب بین جریان آب سرد و مبرد، مهم است که جریان آب کافی چیلر را حفظ کنید. محدودهای که معمولا توصیه می شود سرعت جریان آب سرد بین ۳ تا ۱۲ فوت در ثانیه است. بنابراین، برای یک چیلر بسیار مهم است که این جریان را برای کارایی مناسب و مصرف انرژی مناسب و همچنین حفظ عملکرد بلندمدت حفظ کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا