تعمیر چیلر کرج

پروانه هاي کولر گازي

پروانه هاي کولر گازي

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

     

                                                      

اکثر کولرگازي ها درون خود ، دو پروانه را دارا می باشند .

پروانه ها  بر روي شافت موتور قرار گرفته اند .

پروانه ی اول، پروانه اواپريتور است که از بخش ورودي ،هوا را به داخل می کشد و از طریق فشار زیادی آن را به سمت لوله هاي آلو منيومي اواپريتورکه سرد هستند ،هدایت می کند ؛ تا با این روش سرما و خنکی کولر وارد هوای محيط شود.

نام پروانه ی دیگر ، پروانه کندانسورمی باشد.

پروانه کندانسور، در جهت عکس پروانه اواپریتور عمل می کند .

در واقع این پروانه هوا را از مسير ورودي مکش می دهد ،سپس آن را روانه مسیر کندانسور مي نماید.

از این طریق مقدار کمی از دماي گاز که در فشار قرار گرفته است ، کاهش پیدا می کند .

البته با داخل شدن گاز به قسمت کندانسور، دماي آن افزایش پیدا می کند .

از این رو یک امرعادی است  که هوايی که به کندانسور وارد می شود ،بعد ازآن بسيار گرم باشد.

 اين جریان هوا به سمت بيرون از محيط مورد نظر ما هدایت مي شود.

پروانه هاي کولر گازي

پروانه هاي کولر گازي

لوله کاپيلاري در کولر گازی:

لوله های کاپیلاری در واقع نام دیگرشان لوله مويي می باشد.

لوله های مویی اندازه طول و میزان قطرشان ، به نسبت قدرت کولرگازی تفاوت دارد .

این لوله ها گاز را به حالت مايع تبديل می کنند واز طرفی آن را تا قسمت ابتدايی اواپريتورکولر گازی حمل می کنند.

 لوله های کاپیلاری اغلب جنس شان از مس ساخته شده است.

 اين لوله ها در فاصله میان قسمت خروجي فیلتر ها تا بخش ابتدايی اواپريتورها  قرارگرفته اند.

مزایا و معایب سیستم های داکت اسپلیت:

اکنون که شما تفاوت های کلیدی بین نوع تهویه مطبوع را می دانید، وقت آن است که جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید و یکی از آنها می تواند به طور بالقوه برای خانه شما مناسب باشد.

جوانب مثبت منفی

کانال Air Con • بسیار محتاطانه، پشت دیوارها و سقفها قرار دارد

 • خدمات تمام خانه، اما هر اتاق می تواند تنظیمات مختلف اگر منطقه AC است
 • در حفظ درجه حرارت حتی در تمام خانه بهتر است
 • محکم تر از تقسیم سیستم AC • به راحتی گزینه گران تر برای نصب
 • بعضی از خانه ها نمی توانند به دلیل فضای ناکافی، تهویه مطبوع خنک کنند
 • اگر به دنبال یک اتاق مجزا در هر زمان خاص هستید، مجبورید هزینه های انرژی خنک سازی کل خانه را پرداخت کنید (مگر اینکه مجوز AC شما مجزا باشد)

Split System Air Con • به طور کلی انعطاف پذیرتر از AC مجزا. می توان در اتاق های انتخاب شده نصب و واحد های اضافی را می توان در هر زمان اضافه شده است

 • ارزان تر از نصب مجدد هوا
 • بهتر برای خانه های کوچکتر و اتاق های تک اتاق • واحد های خنک کننده خارجی را می توان به عنوان ناخوشایند در نظر گرفت، همانطور که می تواند واحد داخلی باشد

واحد های داخلی می توانند تا کنون هوا را فشار دهند، به این معنی که آنها با اتاق های بزرگ یا فضاهای با دیوارهای داخلی مبارزه می کنند.

پروانه هاي کولر گازي

پروانه هاي کولر گازي

کندانسور چیلر:

سرویس کار چیلر، هنگامی که به دنبال صرفه جویی در انرژی در یک کارخانه چیلر موجود و یا تعمیر کارخانه، نگاه کنید عمیق تر از خود چیلر. اگر چه ممکن است چیلر بزرگترین بار پیک هر جزء باشد، ممکن است بزرگترین مشارکت در کل مصرف انرژی سالانه نباشد. مهم تر این است که در مورد چگونگی همکاری همه اجزای سازنده در طول سال، برای رسیدن به بیشترین صرفه جویی، اهمیت بیشتری پیدا کنید. توجه به کارایی بخشی بار، کلید گرفتن حداکثر صرفه جویی است.

کندانسور چیلر؛

جایی است که گرمای ناخواسته قبل از ارسال به برج های خنک، جمع آوری می شود. یک مبرد در بین تبخیر کننده و کندانسور عبور می کند تا تمام گرمای ناخواسته را حرکت دهد. حلقه دیگری از آب، به نام “آب کندانسور”، در یک حلقه بین کندانسور و برج خنک کننده عبور می کند. مبرد در معرض حرارت از حلقه آب سرد در اواپراتور جمع آوری می کند و این را به حلقه آب “کندانسور” در خازن تبدیل می کند.

آب كندانسور در حدود ۲۷ درجه سانتيگراد (۸۰٫۶ درجه فارنهایت) به كندانسور وارد می شود و از طریق گرما جمع می شود. با گذشت زمان خازن آن حدود ۳۲ درجه سانتیگراد (۸۹٫۶ درجه فارنهایت) خواهد بود. آب كندانسور و مبرد هرگز مخلوط نمی شوند، آنها همیشه توسط دیوار لوله جدا می شوند، گرما فقط از طریق دیوار عبور می كند.

هنگامی که آب کندانسور از طریق کندانسور عبور کرده و گرمای ناخواسته را برداشته است، به طرف برج های خنک کننده هدایت می شود تا این گرما را تخلیه کند و خنک کننده را آماده برای جمع آوری گرما بیشتر می کند.

پروانه هاي کولر گازي

پروانه هاي کولر گازي

سیستم چیلر:

تعمیر چیلر در تهران، سیستم های چیلر شامل دو مدار اصلی است: یک مدار تبرید و یک مدار مایع. مدار رطوبتی از چهار قسمت تشکیل شده است: کمپرسور، کندانسور، شیر توسعه و اواپراتور. مدار تبرید گرما را از مایعات فرایند حذف می کند. مدار مایع به طور معمول شامل یک مخزن مایع فرایند، یک پمپ، فیلترها و یک مبدل حرارتی است. مدار مایع مایع فرآیند را در اطراف جسم خنک می کند.

مدار تبرید فنی ترین بخش چیلر است. چرخه یخچال با استفاده از اصول ترمودینامیک برای انتقال موثر گرما از یک منطقه به دیگری. در مورد چیلرها، حرارت از مایع سرد می شود و به هوا منتقل می شود.

 1. کمپرسور

چرخه یخچال با کمپرسور شروع می شود. کمپرسور در دمای پایین یخچال خنک کننده کم فشار را در فرم گاز قرار می دهد و آن را به یک گاز با درجه حرارت بالا فشار می دهد.

 1. خازن

این گاز سپس از طریق کویل در کندانسور جریان می یابد. در حالی که در کندانسور، هوا و یا آب بیش از کویل جریان می یابد و گرما را از مبرد منتقل می کند. همانگونه که مبرد با گرما از دست می دهد، شروع به هم زدن می کند تا تمام گاز به مایع تبدیل شود.

 1. شیر گسترش

پس از خروج از خازن، مایع از طریق شیر گسترش می یابد. شیر توسعه جریان جریان مبرد را محدود می کند. هنگامی که مایع با فشار بالا از طریق شیر گسترش می یابد، آن را به بخارا وارد می کند.

 1. تبخیر کننده

اواپراتور جایی است که مبرد منافذ را به گاز تبدیل می کند. هنگامی که مایع مناقصه تبخیر می شود بسیار سرد می شود و مقدار زیادی از حرارت را جذب می کند. این در تبخیر کننده است که مایع فرایند با مبرد سرد مؤثر است. گرما از مایع خارج می شود و به مبرد منتقل می شود. سپس مبرد به کمپرسور وارد می شود و دوباره شروع می شود.

پروانه هاي کولر گازي

پروانه هاي کولر گازي

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا