تعمیرات داکت اسپلیت و چیلر

هواگیری فن کویل سقفی

هواگیری فن کویل سقفی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                 

                                         

کنترل ظرفیت در چیلرهای جذبی:

هواگیری فن کویل سقفی، کاهش دبی بخار یا آب داغ ورودی به ژنراتور که عامل اصلی کنترل ظرفیت است : اگر چنانچه مقداربخار یا آب داغ ورودی به ژنراتور کمتر شود در نتیجه مقدار مبرد کمتری از محلول جدا می گردد یعنی محلول با غلظت کمتری به جذب کننده بر می گردد و قدرت جذب بخار مبرد کمتری را به همراه دارد . از طرف دیگر مقدار مبرد تقطیر شده کاهش می یابد و نهایتا دبی مبرد جریانی از کندانسور به اواپراتور کم می شود .

معمولا این کنترل ظرفیت را با استفاده از یک شیر کنترل بخار که از یک سنسور فرمان می گیرد انجام می دهند ممکن است این کنترل کننده یک کنترل هوایی باشد و یا از یک کنترل کننده الکترونیکی استفاده گردد.

محل اتصال كابلهاي تغذيه به دستگاه بايد عايق كاري شده باشد.

هواگیری فن کویل سقفی

هواگیری فن کویل سقفی

مقایسه اقتصادی چیلر جذبی و تراکمی:

برآورد اقتصادي در اجراي يک پروژه

در طراحي يک پروژه شرايط و عوامل متفاوتي مطرح است که در نوع سيستم ، تاثيرات عمده و اساسي مي گذارد و طراح با توجه به آن عوامل و بررسي مسايل خاص هر پروژه ، سيستمي را انتخاب و طرح مي نمايد که در مجموع بهترين خصوصيات و عملکرد را داشته باشد.

🔆طرز کار منبع انبساط

آب موجود در چرخه تاسیسات ساختمان، بعد از دریافت گرما در دیگ، منبسط شده و حجم آن افزایش می‌یابد. جهت جلوگیری ازخروج این حجم اضافی از چرخه و همچنین کنترل فشار استاتیک سیستم گرمایش ساختمان، منبعی تعبیه می‌شود که به آن منبع انبساط می‌گویند.

با افزایش حجم آب موجود در چرخه، منبع انبساط پر خواهد شد و به دلیل ارتفاع آن نسبت به دیگ، فشار استاتیکی برابر با ارتفاع منبع (عددی بین ۳ تا ۱۰ bar بسته به ارتفاع بنا و نوع دیگ) روی آن اعمال می کند که بنا به اصل ظروف مرتبطه، این فشار به تمام آب موجود در چرخه تاسیسات اعمال می‌شود و باعث بالارفتن آب از لوله‌ های تاسیسات می‌گردد.

به عبارتی دیگر، منبع انبساط با جمع آوری و ذخیره حجم اضافی ناشی از انبساط حجمی آب، که بر اثر گرما بوجود آمده است، از طریق مکانیزم‌های داخل سیستم هد فشاری لازم برای بالا رفتن آب در لوله‌های تاسیسات را یکسان می کند.

هواگیری فن کویل سقفی

هواگیری فن کویل سقفی

هزينه کل:

فروش انواع فنکویل، کليه مخارج يک پروژه از ابتداي طرح تا مرحله اجرا و همچنين بعد از اجرا در رابطه با تعميرات و نگهداري را شامل شده و مشتمل بر دو بخش است :

الف ) هزينه اوليه ( ثابت ) : که شامل هزينه تهيه و نصب دستگاهها و لوازم تاسيساتي و راه اندازي سيستم مي باشد .

ب : هزينه ثانويه ( جاري ) : شامل مخارج سيستم در زمان بهره برداري از قبيل هزينه برق، سوخت ، آب ، تعميرات و مخارج پرسنل نگهداري کننده سيستم مي باشد .

تشریح عملکرد و ارزیابی اقتصادی دستگاه زنت:

در تابستان زنت، هوای گرم محیط را پس از عبور از روی سطوح گسترده خیس (پکینگ، پوشال و …) و انجام فرایند تبخیر آب خنک می شود و به این ترتیب هوای خنک و تازه ای را جهت آسایش فراهم می سازد. در زمستان نیز پس از ترکیب هوای برگشتی با درصد معینی از هوای تازه بیرون، پس از عبور از کویل گرمایشی آبگرم، دمای مناسب را برای مصرف کنندگان فراهم خواهد آورد.

در واقع زنت ساده ترین دستگاه تهویه مطبوع متناسب با شرایط اقلیمی کشور می باشد که با صرف کمترین هزینه نگهداری و بهره برداری می تواند شرایط آسایش را برای مصرف کنندگان فراهم آورد.

فروش انواع فنکویل

هواگیری فن کویل سقفی

سادگي و عدم پيچيدگي :

فروش فنکوئل، در طرح هر سيستم تاسيساتي ، بر سادگي آن تاکيد مي گردد بايد حتي الامکان از بکار بردن سيستم هاي پيچيده و مرکب و کنترل هاي اتوماتيک غيرضروري دوري کرد .

مثلا مي توان براي سيستم فن کويل از شير برقي براي کنترل آب ورودي به کويل و براي تهويه مطبوع از دمپر  اتوماتيک با ترموستات جهت نصب در دريچه خروجي هوا استفاده نمود، که به علت هزينه زياد پيچيدگي از آن اجتناب مي شود.

سمت گرمايش آن ازيك كويل دو رديفه يا چهار رديفه تشكيل شده است و قسمت سرمايش آن از طريق سيستم پوشال و آب افشان عمل مى كند كه به سيستم لوله كشى آب شهرى متصل است.

انتقال گرما يا سرما در اين حالت به طريقه اجبارى و توسط فن دستگاه صورت مى گيرد. اين سيستم به دليل هزينه كمتر چه در موقع تهيه آن و چه در موقع نگهدارى نسبت به ساير سيستم هاى تهويه مطبوع و بدليل حذف لوله كشى به تمام اتاقها و عدم نياز به چيلر جهت سرمايش براى منازل مسكونى مؤسسات عمومى و صنعتي، آپارتمانهاى چند واحدى و … بسيار مقرون به صرفه است.

با استفاده از اين دستگاه بعد از استقرار آن در محل مناسبى به نام زنتخانه يا بالكون، صرفاً با يك كانال كشى به اتاقها مى توان هواى مطبوع را در هر زمان به اتاقها هدايت كرد.

هواگیری فن کویل سقفی

هواگیری فن کویل سقفی

برج خنک کننده:

فروش انواع  فنکوئل، دراکثر کارخانجات کوچک و بزرگ یکی از مهمترین و اساسی ترین دستگاهها می توان انواع برجهای خنک کننده را نام برد.
برجهای خنک کننده علاوه بر آب به منظور خنک کردن سیالاتی دیگر در صورت لزوم مورد استفاده واقع می شود.

با توجه به اینکه برجهای خنک کننده معمولاًً حجیم می باشند و بعلت پاشیدن آب در محیط اطراف خود و خرابی تجهیزات آن را معمولاًٌ در انتهای فرایند نصب می کنند.
اگراز وسایل برجهای خنک کننده صرف نظر نشود برای ساخت برج تکنولوژی بالایی نیاز نیست همانطور که در ایران در حال حاضر ساخت این برجها در حد وسیعی صورت می گیرد .برجها با توجه به شرایط فیزیکی و شیمیایی خاص خود دچار مشکلاتی می شوند ولی معمولاٌ زمانی لازم است تا این مشکلات برج را از کار بیاندازد طولانی است.،ولی عملاٌ اجتناب ناپذیر است.

هواگیری فن کویل سقفی

هواگیری فن کویل سقفی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا