تعمیر فنکوئل مینی چیلر

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                            

شير انبساط:

نحوه هواگیری فن کویل زمینی، مشكل ديگري كه ايجاد ميشود در زمان استارت كمپرسور است . اگر دماي محيط خيلي كاهش يابد فشار كاندنسينگ پائين آمده و در زمان استارت مبرد كمي از طريق شير انبساط وارد اواپراتو ر ميشود. در نتيجه فشار مكش به شدت كاهش يافته و كمپرسور توسط كنترل فشار پائين قطع ميشود.

يكي از راههائي كه از اين مشكل جلوگيري كنيم اين است كه ريسيور سيستم را در محيط ۶° است كه فشار C گرمتري از كاندسر نصب كنيم . در شگل ۳ مشاهده ميشود كه دماي محيط ايجاد ميشود. اما ريسيور در محلي است كه دماي آن R22 ◌ ۵ براي مبرد bar(g) كاندنسينگ ۸٫۴ ميرسد.

اين فشار باعث افزايش مايع در اواپراتور ميشود bar(g) 21° است و فشار آن به C كه خود باعث افزايش فشار مكش شده و در زمان اسارت كمپرسور كنترل فشار ديگر كمپرسور را
قطع نمي كند.

توجه شود كه مبرد هميشه در مكان سرد تقطير ميشود براي همين دليل حتما يك شير يكطرفه بين ريسيور و كاندنسر بايد نصب شود . در زمان خاموش بودن كمپرسور اين شير از تقطير مبرد و برگشت آن به كاندنسر جلوگيري ميكند . اگر اين شير نصب نشود در زمان استارت ريسيور از مبرد خالي خواهد بود و متغاقبا كمپرسور توسط كنترل فشار پائين قطع ميشود.

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

دیگهای معمولی:

سرویس مینی چیلر تراکمی ، بویلر معمولی (که بعضی اوقات به عنوان دیگهای سنتی و گرمایی نیز  شناخته می شوند) مناسب برای خانه هایی هستند که در حال حاضر سیستم گرمایش سنتی دارند، که با سیلندر آب جداگانه مرتبط است. دیگهای معمولی نیاز به یک مخزن ذخیره آب سرد دارند.

یک دیگ معمولی بهترین گزینه برای منازل دارای سیستم رادیاتور قدیمی می باشد، زیرا ممکن است سیستم رادیاتور قدیمی قادر به مقابله با فشار آب بالای بویلر ترکیبی یا سیستمی نباشد.

  • مناسب برای خانه هایی که در آن همیشه مقدار ثابتی آب گرم استفاده می شود
  • ایده آل برای منازلی که در آن دو یا چند حمام وجود دارد
  • گزینه ای مناسب برای مناطقی که فشار آب کم است
  • سازگار با سیستم های گرمایش آب خورشیدی، برای پایین آمدن هزینه های انرژی

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

دیگهای سیستمی:

قیمت فن کویل دیواری، دیگهای سیستمی نیاز به یک سیلندر برای ذخیره آب گرم دارند، با این حال اجزای سیستم گرمایشی و سیستم آب گرم در داخل دیگ بخار ساخته شده و باعث نصب سریع تر و آسان تر می شود. علاوه بر این، نیازی به مخزن در حیاط ندارد، بنابراین می توان یک گزینه مناسب  در خانه هایی با فضای کم یا بدون فضای خالی باشد.

دیگهای سیستمی با سیستم های گرمایش آب خورشیدی سازگاری دارند که مزایای زیست محیطی و نیز هزینه های کمتر انرژی را در بر خواهند داشت.

مزایا:

  • ایده آل برای خانه هایی با بیش از یک حمام
  • عرضه ثابت آب گرم با فشار ثابت
  • بدون نیاز به مخزن در حیاط،و ناسب فضای کم
  • از بین بردن نگرانی در مورد نشت یا یخ زدگی
  • نصب سریع و اقتصادی

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

کنترل ظرفیت در کندانسورها:

  کندانسور آبی 

۱- کنترل روی فن برج خنک کننده با استفاده از ترموستات

   ۲- تنظیم دبی آب برج خنک کننده با استفاده از شیرهای سه راهه

 کندانسور هوایی

۱- استفاده از ترموستات چند مرحله ای و اعمال کنترل روی فنهای متعدد

۲- استفاده از  H.P  چند مرحله ای  و اعمال کنترل روی فنهای متعدد

شیرهای سه راهه به سه نوع مخلوط کننده ، تقسیم کننده و عوض کننده مسیر تقسیم می شود :

شیرهای سه راهه مخلوط کننده : به این صورت عمل می کنند که دو جریان را با هم دیگر مخلوط کرده و یک جریان مشترک را به وجود می آورند . به طور مثال برای پایین آوردن حرارت آب داغ ورودی به یک سیستم ، آب داغ را از یک طرف و آب با دمای پایین تر را از طرف دیگر وارد می کنیم با هم مخلوط شده و آب با دمای پایین تری خارج می شود .

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

کنترل ظرفیت در چیلرهای سیلندر وپیستونی:

فن کویل پکیج، استفاده از چند کمپرسور به جای یک کمپرسور :  در مونتاژ یک چیلر تراکمی بهتر است به جای استفاده از یک کمپرسور از چندین کمپرسور با همان تناژ قبلی استفاده نماییم در این حالت توسط یک ترموستات چند مرحله ای و یا استفاده از استپ کنترلر می توان به تناژ مورد نظر رسید . در صورتی که از ترموستات چند مرحله ای استفاده گردد می توان تا چهار حالت چیلر را کنترل نمود و در صورتی که از استپ کنترلر استفاده گردد می توان تاشانزده مرحله عمل کنترل را انجام داد.

برگشت گاز داغ ( بای پس گاز داغ ) : در این روش شیر برقی گاز داغ با فرمان ترموستات که از روی سنسور آب برگشتی از اواپراتور فرمان می گیرد باز شده و اجازه می دهد بخشی از گاز داغ به قسمت مکش کمپرسور برگشت نماید در این حالت میزان کار کمپرسور کمتر می گردد و در نتیجه آمپراژ آن کاهش می یابد . اشکالی که این سیستم  unloder  دارد این است که در کنترل ظرفیت های طولانی باعث بالا رفتن آمپراژ کمپرسور می گردد و هم چنین باعث اشکال در روغن کاری می گردد .

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

قسمتهای اصلی برج خنک کننده:

 الف)لوله ها و اكنه ها          

خرید چیلر، شامل قسمتهای هستند که درجریان انتقال حرارت دخالت داشته در ضمن باعث می شود که مقدار آب گرد شده که همراه باد خارج می شود کم شده و از خروج آنها از برج جلوگیری شود.همچنین نگهدار خوبی برای قسمتهای دیگر برج می باشد . در مورد مشخصات آکنه ها در همین فصل توضیح داده خواهد شد.

ب)حوضچه

حوضچه در پائین برج قرار دارد که آب خنک کننده در آن جمع می گردد.به حوضچه یک جریان بنام آب تکمیلی یا آب جبرانی (MAKE UP) وارد می شود و یک جریان برای استفاده در دستگاههای تبادل حرارت از آن خارج می گردد .علاوه بر جمع آوری آب در حوضچه ،آب قبل از اینکه به سمت کندانسور پمپ شود صاف نیز می گردد.
حوضچه های برجهای بزرگ و مفید از بتن ساخته شده اند .عموماً این حوضچه ها طوری طراحی می شوند که برج بدون اضافه کردن آب جبرانی می تواند برای چندین ساعت کار کند .
از زهکش برای برطرف کردن لجن ته نشین شده و کنترل سطح آب در حالتی که جریان موج دار که در کف قرار دارد ترک می کند و به میان سرندی که از ورود اشغال تجمع یافته به ورودی پمپ جلوگیری می کند ،می ریزد .

پ)بادبزنها

در برجهای خنک کننده با کشش مکانیکی باد بزنهای نصب می شوند تا جریان هوای لازم را جهت عبور از آکنه ها تولید نماید .بادبزنها در برجهای خنک کننده با کشش مکانیکی کاربرد دارند . توضیح در این مورد ضرورتی ندارد و به همین مقدار اکتفا می شود .

ت) حذف کننده ها

این وسیله از خارج شدن قطرات آب بوسیله کشش هوا از برج جلوگیری بعمل می آورد . تیغه ها معمولاًطوری نصب می شوند که با سطح افق زاویه ای در حدود ۴۵ درجه بسازد .جنس این تیغه ها از چوب ، فلز یا پلاستیک ممکن است ساخته شده باشند .درباره کشش و حذف کننده های کشش بعداً مفصلاً توضیح داده خواهد شد .

ث) آکنه ها

دو نوع آکنه ها که در برجهای خنک کننده ممکن است مورد استفاده قرار گیرد عبارتند از :
۱٫ SPLASH PACKING
۲٫ FILM PACKING

خرید چیلر

نحوه هواگیری فن کویل زمینی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا