آموزش تعمیر داکت اسپلیت

مینی چیلر اکسیژن

مینی چیلر اکسیژن

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                   

                                                                 

چگونه یک برج خنک کننده خنک کننده و AHU با هم کار می کنند؟

  • واحد کنترل هوا (AHU)  چیلر ,و برج خنک کننده 

  • پمپ

مینی چیلر اکسیژن، چیلر معمولا در زیرزمین یا سقف قرار می گیرد و این بستگی به نوع چیلر مورد استفاده دارد. چیلرهای بالای سقف معمولا “هوا خنک” هستند در حالی که چیلرهای پایه معمولا “آب سرد” هستند اما هر دو عملکرد مشابهی دارند که برای تولید آب سرد برای تهویه هوا با حذف حرارت ناخواسته از ساختمان انجام می شود. تنها تفاوت این است که چیلر گرما ناخواسته را از بین می برد.

 خنک کننده هوای سرد و آب سرد خنک کننده

چیلرهای خنک کننده هوا از طرف طرفداران برای خنک کردن هوای سرد بر روی کندانسور خود برای حذف گرما از سیستم استفاده می کنند، این نوع از برج خنک کننده استفاده نمی کند. شما می توانید در مورد این سیستم یاد بگیرید و آموزش تصویری را با کلیک روی اینجا تماشا کنید. برای باقی مانده از این مقاله ما بر روی آب سرد خنک کننده و برج های خنک کننده تمرکز می کنند.

مینی چیلر اکسیژن، چیلر آب سرد دارای دو سیلندر بزرگ است، یکی اواپراتور نامیده می شود و دیگری کندانسور نامیده می شود.

تبلیغات متوسط

آب سرد:

اواپراتور خنک کننده جایی است که “آب سرد” تولید می شود. “آب سرد” اواپراتور را در حدود ۶ درجه سانتیگراد (۴۲٫۸ درجه فارنهایت) قرار می دهد و توسط پمپ آب سرد در اطراف ساختمان قرار می گیرد. جریان آب سرد به ارتفاع هر ساختمان در هر طبقه در لوله های شناخته شده به عنوان “risers” جریان دارد. این لوله ها به عنوان ایستر شناخته می شوند مهم نیست که آب به سمت بالا یا پایین درون آن جریان دارد.

آب های سرد خنک کننده روده ها را به لوله های قطر کوچکتر هدایت می کنند تا به تهویه مطبوع به تهویه مطبوع (FCU) و واحدهای تصفیه هوا (AHU) هدایت شوند. AHU و FCU اساسا جعبه ای با طرفدارانی هستند که در داخل آن از هوا عبور می کنند و آن را از طریق کویل های گرم و یا خنک کردن فشار می دهند تا دمای هوا را تغییر دهند و سپس این هوا را به ساختمان بازگرداند.

آب سرد به AHU / FCU وارد می شود و از طریق کویل خنک کننده (مجموعه ای از لوله های نازک) عبور می کند که گرمای هوا را در داخل آن جذب می کند. آب سرد باعث گرم شدن می شود و هوای آن در اطراف آن خنک می شود. هنگامی که آب سرد، کویل خنک کننده را ترک می کند، در حال حاضر گرم می شود در حدود ۱۲ درجه سانتی گراد (۵۳٫۶ درجه فارنهایت). پس از گرم شدن آب گرم، پس از بازگشت به یخچال، به سمت یخچال و فریزر بازگردانده می شود.

مینی چیلر اکسیژن

مینی چیلر اکسیژن

مینی چیلر اکسیژن، و پس از ورود به بخار، یک مبرد به حرارت ناخواسته جذب می کند و این را به سمت کندانسور حرکت می دهد. آب سرد سپس دوباره خنک خواهد شد، آماده گردش در اطراف ساختمان و جمع آوری حرارت ناخواسته بیشتری. توجه: آب سرد به عنوان “آب سرد” نامیده می شود مهم نیست که گرم یا سرد باشد.

عملیات پایه  در تهویه مطبوع:

یک تهویه مطبوع قادر به خنک سازی یک ساختمان است. زیرا گرما را از داخل هوا خارج می کند و آن را خارج از منزل می کند. مبرد شیمیایی در سیستم گرمای ناخواسته را جذب می کند و آن را از طریق یک سیستم لوله کشی به سیم پیچ خارج می کند. فن، واقع در واحد بیرونی، هوای بیرونی بیش از سیم پیچ داغ، انتقال گرما را از مبرد به هوا خارج می کند.

بیشتر سیستم های تهویه مطبوع دارای پنج بخش مکانیکی هستند:

  • یک کمپرسور

  • کندانسور

  • یک سیم پیچ اواپراتور

  • دمنده

  • یک مبرد مایع

اکثر واحدهای تهویه تهویه مرکزی با استفاده از یک سیستم تقسیم می شوند. بدین معناست که آنها از یک طرف گرم یا واحد تغذیه شامل سیم پیچ متراکم، کمپرسور و فن که خارج از خانه شما قرار دارد و طرف سرد که در داخل خانه قرار دارد تشکیل شده است.

مینی چیلر اکسیژن

مینی چیلر اکسیژن

تهویه مطبوع (AC):

یک تهویه مطبوع (AC) در یک اتاق یا یک ماشین با جمع آوری هوای داغ از یک فضای مشخص کار می کند، آن را با کمک یک مبرد و یک دسته از کویل ها پردازش می کند و سپس هوا را به همان فضای آزاد که هوای داغ در اصل جمع آوری شده بود. اساسا چطور سیستم های تهویه مطبوع کار می کنند.

تصور کنید که شما در گرمای تابشی یک روز گرم تابستان بیرون هستید و برخی از دستورات خداحافظی را اجرا می کنید که دیگر نمی توانید آنها را کنار بگذارید. گرما چنان غیرقابل تحمل است که از روز سیزده تمدن، مانند روزهای داغ روز زمین، احساس می کند. با این حال، یک چیز است که شما را نگه می دارد وجود دارد: دانش که شما در داخل خانه خود را در یک ساعت در هوا به خانه.

در نهایت، لحظه ای می آید درب را باز کنید و در خانه خود گام بزنید. هوای خنکی در هر سلول بدن شما پوشیده می شود و شما فورا احساس می کنید بهتر است.

مینی چیلر اکسیژن

مینی چیلر اکسیژن

من مطمئن هستم که همه شما حداقل یک بار در زندگی خود این تجربه را تجربه کرده اید. انقلاب خنک کننده ای که سیستم های تهویه مطبوع به جامعه انسانی به ارمغان می آورد، هرگز نمی تواند تخفیف یابد. اگر چه نسل های گذشته طرفداران و روش های دیگر نگه داشتن خنک در روزهای گرم بودند، آنها هرگز به اندازه شگفت آور به عنوان سیستم های تهویه مطبوع مدرن از لحاظ ظرفیت خنک کننده منحصر به فرد نیست.

.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا