در اینجا چندین تفاوت عمده بین یک موتور چیلر هوا خنک و آب خنک وجود دارد.

موتور های هوا خنک با استفاده از یک طراحی سیلندر موتور که شامل فن های خنک کننده در اطراف سیلندر و بالای سر سیلندر پیستونی قرار می گیرد. سیلندر توسط این باله ها  گرما را از خود دور می کند و حرارت را از بین می برد.

همانطور که موتور در حال کار است، هوا بر روی باله ها هدایت می شود تا گرمای بیشتری را از بین ببرد. بعضی از موتورها ممکن است یک فن یا موتور الکتریکی را برای ضربه زدن به درون باله ها برای کمک به خنک نگه داشتن موتور کنند.

بعضی ازخودرو ها از هوای گرم داخل موتوربرای گرم کردن کابین ماشین استفاده می کنند. موتورهایی که توسط هوا خنک می شوند، زمان بیشتری را برای ثابت نگه داشتن دمای موتور نیاز دارند. این می تواند در شرایط سرما یا گرمای شدید موتور را تحت تاثیر قرار دهد.

موتور از یک پمپ آب استفاده می کند که بر روی موتور وصل شده است. پمپ آب می تواند توسط کمربند، دنده یا موتور الکتریکی هدایت شود. این سیستم دارای یک رادیاتور است که برای تابش گرما از آب (خنک کننده) که از طریق موتور جریان می یابد، استفاده می شود. یک ترموستات در یک گذرگاه از موتور به رادیاتور قرار می گیرد.

 دمای آب یا خنک کننده توسط ترموستات نگهداری می شود. ترموستات جریان خنک کننده را به رادیاتور کنترل می کند. همانطور که پمپ آب چرخانده می شود، خنک کننده از طریق موتور پمپ می شود.

خنک کننده جذب و انتقال گرما موتور را از طریق فرایند احتراق انتقال می دهد. همانطور که خنک کننده گرم می شود، ترموستات اجازه می دهد که جریان به رادیاتور محدود شود تا درجه حرارت خنک کننده به حدود ۱۹۰ درجه برسد که در آن زمان جریان را به رادیاتور باز می شود.

سپس خنک کننده به رادیاتور وارد می شود و گرما خنک کننده به رگ های رادیاتور منتقل می شود تا به محیط اطراف مانند جریان الکتریکی موتور هوا خنک شود. رادیاتور دارای هوای الکتریکی یا مکانیکی است که هوا را در فوران های خنک کننده هوا پر می کند. ترموستات به عنوان یک مورد نیاز به باز کردن و بسته می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست