استانداردهای پمپ

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

یک چیلر جذبی عملیات بسیار ساده ای دارد. عملیات آن اساسا شبیه آنچه در یک چیلر فشرده سازی بخار اتفاق می افتد، در هر دو فرآیند شامل تراکم و تبخیر مبرد در داخل سیستم است. با این حال، در حالی که یک چیلر جذبی از یک فرایند حرارتی استفاده می کند، یک چیلر معمولی به انرژی مکانیکی متکی است.

به عبارت ساده، چیلر جذب بخار مبرد را فشرده نمی کند؛ در عوض، بخار را در یک جاذب حل می کند و محصول محصول را به محیط فشار بالا انتقال می دهد با استفاده از یک پمپ با مصرف بسیار کم برق. البته این تنها توضیح چرخه جذب اولیه است – چرخه پیچیده تر است که حتی دارای اجزای اضافی است.

 

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسورمقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

ملاحظاتی که باید هنگام انتخاب میان کمپرسورهای چیلرهوا خنک مورد توجه قرار دهید:

هزینه های انرژی چیلرهوا خنک در برابر چیلر آب خنک:

یک واحد خنک کننده آب دارای قدرت خاصی نسبت به یک کمپرسور هوا خنک است که اساسا به این معنی است که شما می توانید کارایی بیشتری از آن انتظار داشته باشید. اما شما همچنین می خواهم هزینه های برق سیستم خنک کننده و نیز هزینه های آب را بررسی کنید. هنگامی که در این هزینه ها رابررسی میمنید، ممکن است متوجه شوید که یک کمپرسور هوا خنک کننده در واقع هزینه برتر است.

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

از طرفی دیگر، شما همچنین می توانید در مورد پتانسیل بازیابی گرما در هنگام استفاده از چیلر آب خنک برای پیش گرم کردن فرآیند دستگاه چیلر استفاده کنید. این می تواند هزینه های چیلر آب خنک را جبران کند، و یک امتیاز به نفع کمپرسورهای آب خنک است. همچنین فرصت گرم شدن فضای خالی با کمپرسورهای خنک کننده هوا وجود دارد، اما معمولا فقط فصلی است. 

تهویه در اتاق

کمپرسورهای هوا خنک نیاز به مقدار کافی هوا خنک کننده برای ورودی، و همچنین فضای کافی برای تخلیه دارند. مسائل مربوط به تنظیم دما، خرابی تجهیزات و در نهایت خرابی چیلر، اغلب به دلیل تهویه نامناسب ایجاد می شود.

اگر اتاق کمپرسور شما در نزدیکی یک اتاق دیگ بخار یا منطقه ای باشد که بخاری ها به ورودی به آن برسد، بدترین مکان برای کمپرسورهای هوا خنک است. اگر فضای محدودی دارید، کمپرسور آب خنک انتخاب خوبی است.

تفاوت بین واحد تهویه هوا و چیلر:

تعمیر و نگهداری موتورخانه، تکمیل برج خنک کننده با مبدل حرارت ساده، تعمیر و نگهداری توسط جدا کردن آب خنک از محیط زیست و کولر آدیاباتیک، بهره وری انرژی را افزایش میدهد. اگر چنین ارتقا با موتورهای با کارایی بالا و VFD ها برای کنترل سرعت تکمیل شود، حداکثر کارایی سیستم به دست می آید.

هنگامی که میخواهید سیستم های تهویه مطبوع برای اولین بار نصب کنید، برای رسیدن به کارایی بالا و قیمت پایینتر،بهتر است با یک شرکت مهندسی واجد شرایط برای طراحی و نظارت و تضمین، مشاوره نمایید.

چنانچه برج های خنک کننده و سایر سیستم های ساختمان، با توجه به کارایی انرژی به درستی مشخص نشوند، هزینه کل بسیار برای مالک بسیار بالا میشود.

شما احتمالا می خواهید بدانید که اجزای سازنده یک سیستم HVAC که شما میخواهید نصب کنید شامل چیست. در اینجا یک لیست از رایج ترین عناصر HVAC موجود در ساختمان تجاری و نحوه همکاری آنها برای نگهداری ساختمان در دمای مطلوب آن است. یک تهویه مطبوع برای سرمایش، رطوبت و گرما در یک منطقه طراحی شده است.

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

خنک سازی با استفاده از یک چرخه یخچال ساده انجام می شود. کندانسور بخشی از چرخه تبرید پایه است که حرارت را از سیستم حذف می کند. کندانسور سمت گرم یک سیستم تهویه مطبوع است. خازنها مبدلهای گرما هستند که می توانند گرما را به هوا یا گرما را به مایع (مانند آب یا گلیکول) منتقل کنند.

خنک کننده در چیلر، در مقایسه با هوا، مایع در انتقال حرارت از منبع به سطح خنک کننده ثانویه ۲ تا ۱۰ برابر موثرتر است، در حالیکه نسبت به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. خنک کننده ایده آل چیلر دارای ظرفیت حرارتی بالا، ویسکوزیته پایین و هزینه کم است و باید غیر سمی و شیمیایی و بی اثر باشد (نه باعث ایجاد خوردگی در سیستم چیلر کند). شایعترین نوع خنک کننده آب است و به دلیل در دسترس بودن آن، هزینه کم و ظرفیت بالای حرارت، بسیار مورد توجه است. این معمولا با مواد افزودنی، ضد خوردگی و  یا بیوسید استفاده می شود.

مایع، با قوانین دینامیکی سیال، تمایل به جریان در لایه ها، به اصطلاح “جریان لمینری”دارد. مایع نزدیک به دیواره لوله و دیواره های بلوک آب تقریبا ایستاده، ایجاد یک لایه نازک از عایق میکند. از سوی دیگر، مایع در وسط کمتر جذب می شود و جریان را سریعتر می کند.

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

مقایسه چیلر جذبی با چیلرهای کمپرسور

جریان لمینار چیزی نیست که شما در چیلر آب خنک می خواهید. در مقابل جریان لامینار جریان جاری است که می تواند ۱-۵ بار در انتقال گرما کارآمد تر باشد.

 دو راه برای افزایش آشفتگی وجود دارد: یکی از این ها افزایش سرعت جریان و دیگری استفاده از صفحات جت در بلوک آب یا سایر اشکالات توربولرها است.

بنابراین به طور خلاصه، آب به دلیل ظرفیت حرارتی بالا، انتقال حرارت را به مراتب بهتر می کند. با استفاده از یک جریان بالای جریان خنک کننده از طریق بلوک کارآمد آب، در چیلر ضرب می کند.

   

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا