مقایسه دو سیستم چیلر هوا خنک و آب خنک:

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                       

مقایسه دو سیستم چیلر هوا خنک و آب خنک:

  1. مصرف آب

تنها اشاره به یک برج خنک کننده نشان می دهد مقدار زیادی از آب، برای یک سیستم آب خنک نیاز است. بسیاری از افراد حتی نمی دانند چقدر آب در برج های خنک کننده خود مصرف میشود. چه اتفاقی می افتد اگر یک چیلررا در یک محل خشک یا جایی که محدودیت استفاده از آب وجود دارد استفاده میکنند؟ چیلرهای هوا خنک کننده به آب وابسته نیستند و انتخاب های ایده آل برای چنین موقعیت هایی را انتخاب می کنند.

  1. تعمیر و نگهداری

چیلر هوا خنک و آب خنک، چیلرهای آب خنک دارای بخش زیادی هستند، بنابراین آنها نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند. به غیر از برج خنک کننده و کمپرسور، اجزای دیگر در یک چیلرآب خنک عبارتند از: مخازن، پمپ و لوله کشی. صاحبان باید برای تصفیه آب، تمیز کردن و تعمیرات منظم، آماده باشند. در مقابل، چیلرهای هوا خنک دارای قطعات کمتری دارند، به طوری که آنها نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند. همچنین درمان شیمیایی آب کندانسور اجتناب می شود که می تواند بخش مهمی از هزینه عملیات صرفه جویی شود.

مقایسه دو سیستم چیلر هوا خنک و آب خنک:

مقایسه دو سیستم چیلر هوا خنک و آب خنک

  1. سر و صدای دستگاه

چیلرهای هوا خنک معمولا شبیه به آب خنک هستند. برای یک سیستم آب خنک، منبع اصلی سر و صدای اصلی، جریان آب از طریق سیستم است. به همین دلیل، سیستم های آب خنک در مدارس، بیمارستان ها و دیگر محیط های مشابه مطلوب هستند. این به این معنا نیست که سیستم های هوای خنک کننده در چنین مکان هایی کاملا غیر قابل استفاده هستند. امکانات که قصد استفاده از این سیستم ها را دارند، پانل های کاهش نویز را نصب می کنند و محیط های آرام را می گیرند.

سیستم های خنک کننده آبی:

تعمیرات اسپیلت  ، یک چیلر به طور معمول دارای یک دستگاه فشرده سازی مکانیکی است که با استفاده از نوعی کمپرسور، انرژی را به مبرد با فشرده تبدیل می کند. مبرد فشرده به یک کندانسور وصل می شود که گرما را از مبرد به اتمسفر یا نوعی مایع خنک کننده مایع منتقل می کند.

مبرد فشرده از یک گاز به یک مایع در خازن تغییر می کند و به یک تبخیر کننده جابجا می شود و در تبخیر کننده آن اندازه گیری یا گسترش می یابد. گسترش خنک کننده مایع فشار بالا باعث کاهش دمای اواپراتور می شود.

مایع برای خنک شدن از طریق مبدل حرارتی تبخیری پمپ می شود و گرما به مبرد منتقل می شود. بخار فشار پایین به کمپرسور منتقل می شود و دوباره برای مبرد منقطع می شود. خنک کننده جریان از مبدل حرارتی تبخیر کننده به بار که در آن گرما به خنک کننده در مبدل حرارتی بار منتقل می شود و سپس به چرخه تکرار به اواپراتور بازگشت.

نقاط قوت یک چیلر این است که می تواند دمای خورشید را به مراتب پایین تر از لامپ خنک کننده طراحی شده یا لامپ خشک تولید کند. این به عنوان دمای دمای خنک کننده خروجی بستگی به دمای محیط ندارد.

نقاط ضعف چیلر این است که این دستگاه یک قطعه نسبتا پیچیده است. چیلرها بیش از سایر انواع تجهیزات خنک کننده هزینه می کنند. آنها نیاز به نگهداری تخصصی دوره ای دارند و تکنسین های تعمیر گواهی شده برای انجام عملیات مناسب آموزش دیده اند. چیلرها خودشان بارهای گرمای اضافی را از کمپرسورها که باید در کندانسور نیز حذف شوند، معرفی می کنند.

قدرت مورد نیاز برای استفاده از یک چیلر بسیار بالاتر از انواع دیگر سیستم های خنک کننده بحث شده در بالا است. عملکرد آب سرد در چیلرها نیازمند اجزای اضافی دیگری در چیلر است. تغییرات بار ممکن است نیاز به کنترل های خاص و / یا مدارهای متعدد چیلر برای عملیات کارآمد داشته باشد که به هزینه کل تجهیزات اضافه شده است.

مقایسه دو سیستم چیلر هوا خنک و آب خنک:

مقایسه دو سیستم چیلر هوا خنک و آب خنک

تهویه مطبوع:

سرویس داکت اسپیلیت، همانطور که می بینید، انواع مختلفی از سیستم های خنک کننده موجود برای برآوردن نیازهای شما وجود دارد. بهتر است که متخصص سیستم خنک کننده خود را در اوایل برنامه ریزی خود بکار ببرید تا بتوانید بهترین سیستم را برای متناسب با نیازهایتان انتخاب کنید.

یک چیلر مایع (گلیکول) با یک کندانسور خنک کننده هوا در پشت بام یک ساختمان تجاری متوسط.

در سیستم های تهویه مطبوع، آب سرد به طور معمول برای مبدل های حرارتی، یا کویل ها، در دستگاه های هواساز و یا انواع دیگر دستگاه های ترمینال که هوا را در فضاهای مربوط به آنها قرار می دهند، توزیع می شود.

سپس آب به چیلر بازگردانده می شود. این کویل های خنک کننده گرمای قابل توجه و گرمای نهان را از هوا به آب سرد منتقل می کنند، بنابراین خنک و معمولا رطوبت هوا را کاهش می دهد. یک تیلر معمولی برای کاربردهای تهویه مطبوع بین ۱۵ تا ۲۰۰۰ تن است و حداقل یک تولید کننده می تواند چیلرهای با ظرفیت تا ۵،۲۰۰ تن خنک سازی تولید کند.

درجه حرارت آب سرد می تواند بین ۳۵ تا ۴۵ درجه فارنهایت (۲ تا ۷ درجه سانتیگراد) باشد، بسته به نیازهای نرم افزار.

هنگامی که چیلرها برای سیستم های تهویه مطبوع کار نمی کنند یا نیاز به تعمیر یا جایگزینی دارند، ممکن است از چیلرهای اضطراری برای تامین آب سرد استفاده شود. چیلرهای اجاره در یک تریلر نصب می شوند تا بتوانند به سرعت به سایت اعزام شوند. آب ششهای سرد برای اتصال بین چیلرهای اجاره ای و سیستم های تهویه مطبوع استفاده می شود.

مقایسه دو سیستم چیلر هوا خنک و آب خنک:

مقایسه دو سیستم چیلر هوا خنک و آب خنک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست