نگهداری چیلر جذبی

مقایسه انواع چیلر

مقایسه انواع چیلر

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

چیلر خنک کننده حلقه بسته و باز:

مقایسه انواع چیلر ، یک چیلر خنک کننده بسته با یک کولر ترمینال، همان سیستم خنک کننده حلقه بسته است، اما یک کولر مایع اضافی را اضافه می کند. این سیستم به طور معمول در مکان هایی استفاده می شود که لامپ خورشید در تابستان بیش از حد بالا است تا درجه حرارت خنک کننده مناسب را به بار ارائه دهد.

با افزودن کولر ترمینال مایع به مایع اضافه، مشتری می تواند از یک منبع آب برای تنظیم درجه حرارت به نقطه تنظیم مورد نظر استفاده کند. بسیاری از سیستم های خنک کننده با سیستم خنک کننده با یک کولر ترمینال برای کاهش وابستگی به آب شهر به عنوان یک خنک کننده استفاده می شود. آب شهر برای خرید و دفع آن گرانتر می شود.

این سیستم ها ممکن است به طور کامل از بین بردن مصرف آب شهر در بیشتر ماه ها در یک سال، به این ترتیب هزینه های عملیاتی گیاه را کاهش دهند. سیستم باید دارای منبع هوای آزاد و تامین تنظیم شده از خنک کننده گیاهان یا آب شهری مانند یک سیستم خنک کننده مایع به مایع باشد.

قدرت سیستم خنثی حلقه بسته با یک کولر ترمینال این است که می تواند دمای خنک کننده را در زیر یک سیستم خنثی حلقه بسته به تنهایی فراهم کند. این سیستم مقدار مصرف آب گیاه / شهر را در ماه های سردتر کاهش می دهد.

ضعف سیستم خنثی شده با سیستم تعلیق با یک کولر ترمینال، شامل همه موارد ذکر شده برای سیستم خنثی شده است. همچنین، در زمان گرمتر سال، اکنون نیاز به یک خنک کننده ثانویه دارد. لوله های اضافی برای خنک کننده ی خنک کننده ی خنک کننده از / هر دو کولر ترمینال و کولر مایع هوا خنک کننده نیاز به نگهداری دوره ای و تمیز کردن دارد.

سیستم های خنک کننده تبخیری باز است

سیستم بعدی، یک چیلر تبخیر حلقه باز کاملا متفاوت از سه اول ذکر شده در بالا است. این سیستم توانایی استفاده از لامپ رطوب طراحی را به عنوان پایه برای دمای خروجی آب خنک کننده دارد. به عنوان مثال اگر لامپ خورشیدی طراحی شده برای محل ۹۵ F باشد و لامپ خنک طراحی ۷۵ F باشد، سیستم می تواند تقریبا ۸۲ F آب را به بار تحویل دهد.

سیستم خنک کننده تبخیری open-loop آب از مواد پلیمری لانه زنبوری در برج به همراه هوای نفوذ کرده و یا از طریق پر شدن به داخل آب تبخیر می شود. در طول تبخیر، آب باقی مانده به دمای ۷ درجه فارنهایت یا بالاتر از دمای لعاب مرطوب خنک می شود.

آب تبخیر شده با نوعی از سیستم آبرسانی مانند یک شیر شناور جایگزین می شود. آب باقی مانده و آب آرایشی در یک حوضه جمع آوری می شود و سپس به بار بارگیری می شود و تکرار چرخه می شود. به طور متوسط ​​یک سیستم خنک کننده تبخیر حلقه باز، نیاز به ۴ گرم GPM را تشکیل می دهد و آب را به ازای هر ۱۰۰۰۰ Btu / hr گرما رد می کند.

مقایسه انواع چیلر

مقایسه انواع چیلر

سیستم های خنک کننده تبخیری باز است

برج های باز می توانند مسائل کنترل در ماه های زمستان داشته باشند. آنها برای اجرا در بار کامل طراحی شده اند. آنها همیشه تحت شرایط بارگیری بسیار آسان در هوای بسیار سرد اجرا نمی شوند. اگر حوضه بخشی از برج باشد، برای عملیات آب و هوای سرد لازم است برای جلوگیری از انجماد آب حوضچه زمانی که بار موجود نیست، بخاری نیاز است.

برای جلوگیری از انجماد، لوله گذاری به طور معمول نیاز به عایق و حرارت را در هوای سرد فراهم می کند. برای تخلیه آب، تخلیه لازم است تا هدایت الکتریکی را از تبخیر ثابت و تمرکز جامدات محلول حفظ کند. آب آشامیدنی به طور مستمر از منبع خارجی مانند آب شهری یا آب تحت درمان با آب و غیره مورد نیاز است. کنترل بیولوژیکی باکتری ها، لجن و قالب ها نگرانی های عمده در مورد عملکرد مناسب یک برج برجسته تبخیری است.

شش نوع اصلی سیستم چیلر مایع:

چیلر گرمایشی، شش نوع اساسی (چیلر)سیستم های خنک کننده وجود دارد که شما می توانید از آن برای پاسخگویی به نیازهای خنک کننده بار خود استفاده کنید. هر یک از نقاط قوت و ضعف خود را دارد. این مقاله برای شناسایی انواع مختلف سیستم های خنک کننده شناسایی شده و نقاط قوت و ضعف آن ها را شناسایی کرده است تا شما بتوانید بر اساس نیازهای شما آگاهانه انتخاب کنید.

شش نوع اساسی سیستم های خنک کننده مایع وجود دارد:

  1. مایع به مایع
  2. سیستم خشک بسته حلقه
  3. سیستم خنثی حلقه بسته با خنک کننده ترمیناتور
  4. سیستم تبخیری حلقه باز
  5. سیستم تبخیر حلقه بسته
  6. سیستم آب سرد

سیستم های خنک کننده مایع به مایع

ضعف سیستم خنک کننده مایع به مایع شامل خرابی دوره ای سیستم خنک کننده برای تمیز کردن است. این می تواند با نصب یک مبدل حرارتی در حالت آماده به کار، که در هنگام مبادله مبدل حرارت اولیه اولیه تمیز شود، جبران شود.

چیلر گرمایشی

چیلر گرمایشی

یک مبدل حرارتی در حالت آماده به کار می افزاید هزینه اضافی اما اجازه می دهد تا برای کار مداوم بار خنک کننده در حالی که تمیز کردن انجام شده است. این سیستم نیاز به یک منبع تغذیه ی خنک کننده گیاهی مانند مثال آب چاه بالا برای خنک سازی مناسب بار دارد. بار می تواند زمانی باشد که بار خنک شده با حداکثر ظرفیت کار نمی کند و “خنک کننده” خنک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا