تعمیرات و نگهداری چیلر

مقایسه انواع چیلرها

مقایسه انواع چیلرها

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

     

نحوه تصمیم گیری بین چیلر هوای سرد و آب سرد:

 • مقایسه انواع چیلرها ، چیلرهای خنک کننده آب کارآمدتر هستند، به ویژه برای بارهای خنک کننده بزرگ، از تبخیر آب استفاده می کنند تا گرما را که انرژی کمتری نسبت به دمیدن هوا در یک سطح گرم مانند چیلرهای هوا خنک است را از بین ببرد. آب همچنین دارای ظرفیت گرمای بیشتری نسبت به هوا است، به طوری که از نظر ذاتی، گرما را آسانتر می کند

 • چیلرهای آب سرد می توانند بارهای بزرگتری را برای فضای طبقه خود در مقایسه با هوای سرد استفاده کنند.
 • چیلرهای آب سرد معمولا عمر طولانیتری دارند، زیرا درون ساختمان قرار دارند، بنابراین خیلی کندتر می شوند

مضرات

 • این ها از برج های خنک کننده استفاده می کنند و برای این منظور شما نیاز به دسترسی به آب تمیز دائمی دارید. اگر چیلر در یک منطقه با محدودیت های آب نصب شود، شما این نوع را نمی خواهید.
 • چیلرهای آب سرد در داخل ساختمان قرار گرفته و ماشین های بسیار بزرگ هستند، بنابراین بسته به تکنولوژی کمپرسور، آنها می توانند در داخل ساختمان زیاد سر و صدا ایجاد کنند و به همین دلیل معمولا در زیرزمین قرار دارند.
 • چیلرهای آب خنک برای نصب و نگهداری بیشتر هزینه می کنند
 • چیلرهای خنک کننده آب در فضای داخل ساختمان قرار می گیرند، آنها نیاز به اتاق های گیاهی مکانیکی، بالابرنده های بیشتر، پمپ های بیشتر، برج های خنک کننده و تصفیه آب دارند، بنابراین این فضا نمی تواند برای اهداف تجاری استفاده شود.

چیلرهای هوا خنک کننده:

 • چیلرهای خنک کننده هوا کم هزینه نصب می کنند زیرا آنها تجهیزات کمتری دارند.
 • چیلرهای هوا خنک به فضای کمتری نیاز دارند، می توانند روی سقف نشسته و نیازی به یک اتاق مکانیکی ندارند. این به معنای فضای بیشتر درون ساختمان برای اهداف تجاری است.
 • چیلرهای هوا خنک نگهداری کمتری نسبت به چیلرهای خنک کننده آب دارند، زیرا آنها تجهیزات کمتری دارند
 • سیستم های خنک کننده هوا هوا بسیار ساده تر طراحی شده و نیازی به مجموعه ای دیگر از پمپ ها برای خازن نیست

مقایسه انواع چیلرها

مقایسه انواع چیلرها

استفاده چیلر در صنعت:

تعمیر داکت اسپیلیت، در صنعت صنعتی، آب سرد یا مایع دیگر از چیلر از طریق فرآیند یا تجهیزات آزمایشگاهی پمپ می شود. چیلرهای صنعتی برای خنک کننده کنترل شده محصولات، مکانیزم و ماشین آلات کارخانه در طیف وسیعی از صنایع استفاده می شود.

آنها اغلب در صنایع پلاستیک، تزریق و ریخته گری ضربه، کار برش فلزکاری، تجهیزات جوشکاری، ریخته گری و ماشین آلات، پردازش شیمیایی، فرمولاسیون دارویی، پردازش غذا و نوشیدنی، کاغذ و پردازش سیمان، سیستم های خلاء، X- پراش اشعه ایکس، منبع تغذیه و ایستگاه های تولید برق، تجهیزات تحلیلی، نیمه هادی ها، هوای فشرده و خنک کننده گاز.

تعمیر داکت اسپیلیت، آنها همچنین برای خنک کردن اجزای مختلف از قبیل دستگاه های MRI و لیزر، و در بیمارستان ها، هتل ها و دانشگاه ها استفاده می شود.

چیلرها برای برنامه های کاربردی صنعتی می توانند متمرکز شوند، در صورتی که یک خنک کننده خنک کننده در خلال نیازهای مختلف خنک کننده، و یا بدون تمرکز، در هر برنامه یا دستگاه دارای چیلر خاص خود است. هر رویکرد مزایای آن دارد.

تعمیر داکت اسپیلیت، همچنین ممکن است ترکیبی از چیلرهای متمرکز و غیرمتمرکز را داشته باشد، به ویژه اگر نیازهای خنک کننده برای برخی از برنامه ها یا نقاط استفاده یکسان باشد، اما نه همه.

چیلرهای تصفیه شده معمولا کوچک هستند و ظرفیت خنک کننده، معمولا از ۰٫۲ تا ۱۰ بار کوتاه (۰٫۱۷۹ تا ۸٫۹۲۹ تن طول، ۰٫۱۸۱ تا ۹٫۰۷۲ تن) است. چیلرهای متمرکز معمولا دارای ظرفیت های ده تن تا صدها یا هزاران تن می باشند.

مقایسه انواع چیلرها

مقایسه انواع چیلرها

آب خنک برای خنک کردن و رطوبت هوا در مراکز تجاری، صنعتی و سازمانی (CII) بین محورهای بزرگ استفاده می شود. چیلرهای آب می توانند آب سرد، هوای خنک و یا تبخیری سرد شوند. چیلرهای آب سرد شامل استفاده از برج های خنک کننده است که باعث بهبود عملکرد ترمودینامیکی چیلرها نسبت به چیلرهای هوا سرد می شود.

این به علت رد گرما در درجه حرارت مرطوب هوا یا در نزدیکی آن است و نه دمای بالاتر، و گاهی اوقات خیلی بالاتر از دمای لامپ خورشید. چیلرهای بخارا خنک کننده کارایی بالاتری نسبت به چیلرهای خنک کننده هوا دارند اما کمتر از چیلرهای آب سرد هستند.

چیلرهای آب سرد به طور معمول برای نصب و راه اندازی داخلی در نظر گرفته می شوند و توسط یک حلقه آب خنک کننده جدا می شوند و به برج های خنک کننده ی هوای فشرده متصل می شوند تا گرما را به اتمسفر منتقل کنند.

خنک کننده های هوای سرد و تبخیری برای نصب و راه اندازی در فضای باز طراحی شده اند. ماشین های خنک کننده هوا به طور مستقیم توسط هوای محیطی که به صورت مکانیکی به طور مستقیم از طریق کویل کندانسور دستگاه گردش می کنند را سرد می کند تا گرما را به جو خارج کند. ماشین های بخار شده ی شونده مشابه هستند، مگر اینکه آنها را اجرا کنند

مقایسه انواع چیلرها

مقایسه انواع چیلرها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا