تعمیر چیلر داکت اسپلیت

مصرف برق فن کویل

مصرف برق فن کویل

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                 

                               

کنترل ظرفیت دستگاههای مورد استفاده در موتورخانه:

مصرف برق فن کویل، کنترل ظرفیت: معمولا دستگاههای برودتی وحرارتی که مورد استفاده قرار می گیرند بر مبنای سخت ترین شرایط کاری طراحی شده اند بنابراین اگر ظرفیت دستگاه و ساختمان با هم متناسب نباشد باعث می گردد :

۱- درجه حرارت محیط برحسب معیار های مورد نظر نباشد

۲- انرژی زیادی در موتورخانه از بین برود

۳- به دستگاههای داخل موتورخانه آسیب وارد گردد

مصرف برق فن کویل

مصرف برق فن کویل

در حالی که طرح هدفمند کردن یارانه‌ها باعث آزادسازی حامل‌های انرژی و افزایش قیمت قبض‌ برق مصرفی خانواده‌ها شده است، برخی مدیران اجرایی  و شهروندان کولرهای آبی را به عنوان یک تهویه مطبوع عالی و مقرون به صرفه مطرح کرده‌اند. تهویه مطبوع تعریف مشخصی دارد.

در واقع، بنا به تعریف، تهویه مطبوع باعث کنترل دمای محیط میان ۲۴ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد شده، رطوبت نسبی را بین ۳۰ تا ۵۰ درصد حفظ کرده، سرعت وزش هوای حدود ۳ متر بر ثانیه را در محیط تامین کرده و هوایی تمیز و عاری از آلاینده‌ها و باکتری‌ها را عرضه می‌کند. این تعریف تهویه مطبوع است.

نکاتی در مورد روغن های تبرید:

خرید انواع مینی چیلر، هدف از روغن کاری خوب محافظت از قطعات متحرک و گازبندی قطعات می باشد و برای رسیدن به این منظور روغن مورد استفاده باید با مبرد و اجزای سیستم از نظر شیمیایی سازگاری داشته و به خوبی به آن مخلوط شود و اما کمترین میزان حلالیت را داشته باشد .

در داخل سیلندر یک کمپرسور رفت برگشتی لایه روغن در قسمت های مکش تحت تاثیر درجه حرارت پایین و در قسمت های نزدیک سرسیلندر تحت تاثیر درجه حرارت های تقریبا بالا قرار دارد . از آنجایی که گرانروی روغن با تغییر درجه حرارت تغییر می کند ، در نتیجه در نزدیکی های قسمت مکش روغن دارای گرانروی بیشتری نسبت به قسمت نزدیک سرسیلندر می باشد.

در هر حال روی کلیه سطوحی که کار می کنند باید یک لایه نازک روغن پاشیده شود. این عمل به وسیله ی رینگ های پیستون صورت می گیرد

در کمپرسورهایی که فاقد رینگ هستند این عمل به وسیله پیستون صورت می گیرد. روغن باید سریعا در تمام قسمت ها پخش شود . برای این منظور گرانروی روغن نباید خیلی زیاد باشد و از طرف دیگر اگر گرانروی خیلی پایین باشد نمی تواند لایه مناسبی را روی قطعات مختلف تشکیل دهد در نتیجه نمی تواند سطوح قطعات را در برابر سایش حفاظت کند.

مصرف برق فن کویل

مصرف برق فن کویل

روغن تبرید

تشخیص روغن سالم شامل موارد و توضیحات زیر می شود:

بوی روغن:

اگر از روغن داخل سیستم برودتی به هنگام باز شدن بوی نامطبوع به مشام برسد باید روغن تعویض گردد

رنگ روغن:

نمونه ای از روغن داخل سیستم را در ظرف شیشه ای بی رنگ ریخته اگر رنگ روغن روشن متمایل به قهوه ای باشد روغن سالم و اگر رنگ آن تیره باشد روغن باید تعویض گردد.
دربسیاری ازکمپرسورهاسایت گلاس یاهمان دریچه دید وجود دارد که روغن کمپرسوررامی توان دید وتشخیص داد

شیر سه راهه(three way valve) کاربرد این نوع شیر ها در کنترل کردن درجه حرارت سیال خروجی از شیر سه راهه مخلوط کننده است . این شیر همواره دو راه را به هم مرتبط می کند . این شیر می تواند در یک مسیر اصلی نسب شود و طرف سوم آن به یک انشعاب وصل گردد و توسط آن می توان میزان عبور آب به انشعاب را تنظیم کرد.

مصرف برق فن کویل

مصرف برق فن کویل

                                     

نصب و راه اندازی چیلرها؛ قدم به قدم

قدم اول:

نصب انواع چیلرهای تراکمی آب خنک

۱- محل نصب و استقرار چیلرهای آب خنک به دلیل وجود تجهیزات و دستگاهای کنترل حساس الکتریکی و الکترونیکی باید در فضای بسته و موتورخانه پیش بینی شود؛ از نصب این گونه دستگاهها در فضای باز جداً خودداری کنید.

خرید انواع فن کوئل، در صورتی که به دلیل محدودیت فضا قصد دارید چیلر را در فضای باز نصب کنید، قبل از سفارش خرید این موضوع را به مهندسین فروش شرکت سازنده اعلام کنید تا پیش بینی های لازم در ساخت و مونتاژ هنگام تولید دستگاه در کارخانه به عمل آورده شود.

آشنایی سریع با دستگاه زنت:

اجزاء دستگاه زنت

-فن

۲-فیلتر(اختیاری)

۳-کویل‌های آب گرم و یا کویل‌های الکتریکی

۴-دریچه‌های قابل تنظیم

۵-سیستم پوشال‌ها و آبفشان

مصرف برق فن کویل

مصرف برق فن کویل

شير چهار طرفه در سيستم تبريد:

تعمیر فن کویل سقفی، از شير چهار طرفه استفاده مي شود . (Heat Pump) در اكثر سيستمهاي هيت پمپ اين شير با تغيير جهت جريان مبرد ، مبدل داخل اتاق را به كاندنسر تبديل كرده و لذا اتاق از حرارت دفع شده از كاندنسر گرم مي شود.

اجزای شیر سه راهه:

ساختمان داخلی این شیرها به یک واشر آب بندی مجهز است تا آب به سمت مورد نظر جریان می یابد به طرف دیگر راه نداشته باشد  به چنین شیری با یک گردان واشردار شیر سه راهه با آب بندی مثبت می گویند.

اگر نفوذ جریان آب به سمت مورد نظر باعث بروز مشکلی نشود از چنین واشری صرف نظر می شود این وضعیت باعث می شود بیشتر جریان آب به سمت مورد نظر می رود و بخش کوچکی از آن به سمت دیگر جاری می شود به چنین شیر بدون واشری شیر سه راهه با آب بندی منفی می گویند

مصرف برق فن کویل

مصرف برق فن کویل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا