شارژ گاز داکت اسپلیت

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                   

                                                             

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

به طور خلاصه، در اینجا مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک است:

  • بدون برج خنک کننده
  • ثبات محیط زیست بهتر – بدون تلفات آب
  • هزینه های نگهداری کم
  • راحت تر به کار و کنترل برج انجماد و برج عبور متوقف شده است
  • هزینه های شیمیایی اجتناب شود
  • هزینه های آب اجتناب ناپذیر، به ویژه در شهرها
  • در صورت وقوع حوادث، مشکلات آب وجود ندارد

چگونه می توانم بین این دو انتخاب کنم؟

ظرفیت خنک کننده هدایت اصلی انتخاب چیلر است. به همان اندازه مهم است که تعادل بین هزینه های عملیاتی و هزینه های سرمایه است.

برخی از مشتریان تصمیم خرید خود را بر اساس هزینه اولیه قرار می دهند. با این حال، یک گزینه مبتنی بر ارزش، هزینه های عملیاتی و هزینه اولیه را در نظر می گیرد. برای تعیین هزینه اولیه هر گزینه، هزینه های هر دو قراردادی و تجهیزات را اضافه کنید. برای آب سرد خنک کننده، به یاد داشته باشید برای اضافه کردن برج خنک کننده.

هنگامی که به هزینه چرخه زندگی می آید، شما باید هر دو هزینه خرید و هزینه عملیاتی را در نظر بگیرید.

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

هنگامی که شما هر دو چیلر را به این طریق ارزیابی می کنید، می توانید کل هزینه آن را تعیین کنید. آنچه شما باید توجه داشته باشید این است که چیلرهای آب سرد معمولا به نظر میرسد ارزشمندتر هستند اگر هزینههای اولیه و هزینه آب را نادیده بگیرید. با این حال، تنها پس از نگاه به هزینه های گسترده ای که تصویر واقعی به نظر می رسد به وضوح.

نتیجه:

هزینه انرژی صرفه جویی قابل توجهی در هر گونه تجهیزات مجهز است. اقدامات صرفه جویی در انرژی در همه جا اجرا می شود.

در حالی که چیلر تأثیر مستقیم بر مصرف انرژی دارد، عوامل دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در حالی که آب سرد خنک کننده ممکن است انرژی کارآمد تر، آن را رقابت سخت از تهویه هوا سرد از نظر هزینه نصب، هزینه تعمیر و نگهداری، تعداد تجهیزات و چندین جنبه دیگر دریافت می شود.

مهمتر از همه، چیلرهای هوا خنک کننده از مصرف آب اجتناب می کنند، به طوری که آنها جایگزین ایده آل در مناطقی با کمبود آب و یا مناطق با انرژی ارزان، اما هزینه های آب هزینه هستند.

دستگاه خنک کننده مرکزی:

تعمیر تخصصی چیلر ، مجموعه دستگاههایی هستند که دارای ظرفیت بالا بوده که قادرند هوای پاک وسالم وعاری ازگرد و خاک و میکروب را با درجه حرارت مناسب برای مجتمع و ساختمان های بزرگ تامین نماید. که تشکیل شده از چیلر٬برج خنک کننده٬ هواساز٬ الکترو پمپ ها و فن کوئل ها.

✅ بویلر یا دیگ بخار(به انگلیسی: Boiler) دیگ‌بخار عبارت است از یک مخزن بسته که در آن بخار آب جهت استفاده در خارج از آن توسط گرمای ناشی از احتراق سوخت تولید می‌شود. داخل دیگ بخار شامل دو بخش طرف آتش و طرف آب است.

سطح گرمایی دیگ بخار به مجموع کلیه سطوح در طرف آتش دیگ بخار اطلاق می‌شود. تمام بخش‌های داخلی و تحت فشار یک دیگ بخار از آلیاژهای آهنی ساخته می‌شوند. دیگ‌های بخار از نظر نوع جنس به دو دسته چدنی و فولادی تقسیم‌ بندی می‌شوند. دیگ بخار چدنی برای تولید بخار کم فشار ساخته می‌شود. اکثر دیگ‌های بخار از نوع فولادی هستند.

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

کنترل ظرفیت دستگاههای مورد استفاده در موتورخانه:

مینی چیلر تعمیر تخصصی، کنترل ظرفیت : معمولا دستگاههای برودتی و حرارتی که مورد استفاده قرار می گیرند بر مبنای سخت ترین شرایط کاری طراحی شده اند بنابر این اگر ظرفیت دستگاه و ساختمان با هم متناسب نباشد باعث می گردد :

۱- درجه حرارت محیط برحسب معیار های مورد نظر نباشد

۲- انرژی زیادی در موتورخانه از بین برود

۳- به دستگاههای داخل موتورخانه آسیب وارد گردد

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

سيستم هاي برج خنك كن (cooling tower systems ):

در سيستم هاي برج خنك كن مورد استفاده براي كندانسور هاي مبرد

برج خنك كن چیلر، (refrigerant condensor ) چون بايد درجه حرارت آب كندانسور از حد مشخصي كمتر نگردد يك شير تقسيم كننده جريان (diverting  (cotrol valve براي كنترل حداقل درجه حرارت آب به كاربرده مي شود.

در هنگام لوله كشي از حوضچه برج(tower sump ) تا پمپ بايد احتياط كافي صورت گيرد. سطح حوضچه برج بايد بالاتر از پوسته پمپ باشد و افت فشار لوله كشي به نحوي انتخاب شود كه ارتفاع مكش مثبت خالص (npsh) مناسب براي پمپ تامين شود. تمام سيستم لوله كشي بايد به سمت برج يا مكش پمپ شيب داشته باشد تا از ايجاد تله هاي هوا (air pocket ) جلوگيري گردد.

اگر در مسير مكش پمپ از صافي استفاده شده است بايد دو فشار سنج در طرفين آن نصب شود تا افت فشار و زمان تميزكردن صافي را بتوان تعيين كرد.

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

انواع برج خنک کن:

انواع برج خنک کن، برجهای خنک کن‌ از لحاظ نیروی جریان دهنده هوا (طبیعی یا مکانیکی ) به دو دسته تقسیم می‌شوند.

برج خنک‌کن فن‌دار:

در برج های فن‌ دار یک یا چند فن وظیفه به جریان در آوردن هوا را در داخل برج خنک کن دارند. در این نوع تا زمانی که فن روشن است جریان هوا بین محیط داخل برج و بیرون برقرار است همچنین نسبت به برجهای بدون فن فضای کمتری را اشغال می‌کنند. اما مهمترین عیب این نوع صدا و لرزشی است که فن یا فن‌ها ایجاد می‌کنند.

برج خنک کن بدون فن:

در برجهای بدون فن جریان هوا بصورت طبیعی ما بین برج و محیط بیرون جابجا می‌شود. از جمله مزایا این دسته می‌توان به مصرف کمتر انرژی الکتریکی، صدای کم، قطعات متحرک کمتر و عدم پاشیدن آب به فضای اطراف و از معایب آن می‌توان به راندمان پایین‌ تر و هزینه بیشتر جهت ساخت آن، اشاره کرد.

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

مزایای استفاده از چیلرهای هوا خنک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا