تمامی کولرها دارای یک فیلتر در قسمت بالایی تبخیر کننده خود میباشند .فیلترها در شبکه و مجرا های لوله ها وجود دارند؛ کار این فیلترها جدا سازی ذرات از جریان هوا میباشد و به این ترتیب کولر ها تمیز میمانند و ذرات از هوا دور میشوند. تعویض فیلتر را زمانی انجام میدهیم که ذرات جذب فیلتر شده و باعث کاهش جریان هوا شود، تعداد دفعات تعویض فیلتر بسته به میزان آلودگی هوا و اندازه فیلتر میباشد.

اگر فیلتر تعویض نگردد موجب خراب شدن دستگاه میشود زیرا که جریان هوا کاهش پیدا میکند ،از طرفی فیلتری که کثیفی و ذرات را به خود جذب کرده ، باعث آلودگی هوای اطراف میگردد؛

فیلتر ها چه نقشی را ایفا میکنند

 و اگر فیلتر را خارج کرده و فیلتر دیگری را جایگزین آن ننمایید مشکل آلودگی و جریان هوا را به طور موقت و کوتاه مدت حل کرده اید، اما ذرات روی کوئل قرار میگیرند و موجب بروز مشکل برای آن کوئل میگردند. برای تهیه فیلتر توصیه میکنیم فیلتری با بازده زمانی ۶  ماه تهیه کنید.

چگونگی نگهداری دستگاه؟

برای مراقبت و نگهداری صحیح از کولر بهترین راه این است که در فصل سرما ،آلودگی و ذرات چسبیده به وئل ها را پاک کنید که انجام این فرآیند بهتر است توسط خدمات حرفه ای و مراکز پشتیبانی کولرها صورت گیرد؛از دیگر کارکردهای خدمات حرفه ای میتوان به برطرف کردن مشکل شارژ خنک کننده یا عدم تولید سرما توسط سیستم اشاره نمود. اما نحوه نگهداری روزانه از کولرها مانند تعویض فیلترها توسط مصرف کنندگان امکان پذیر میباشد

ارمغــــــــــان تــــــــــهویه، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید . این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب تعمیرات انواع اسپلیت، کولر گازی ، داکت اسپلیت انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری را در محل انجام میدهند. همچنین پرسنل متخصص این شرکت آمادگی دارند در هر ضمینه مربوط به رفع نشتی، اسید شویی، بهینه سازی تابلو فرمان، تعویض کمپرسور، تعمیر برج خنک کن و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه به شما سروران مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱ – ۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست