تعمیر مینی چیلر

فن کویل سقفی

فن کویل سقفی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

نصب و راه اندازی چیلرها؛ قدم دوم

فن کویل سقفی، چیلرهای آبی باید روی یک فونداسیون محکم و مطمئن قرار گرفته و نصب شوند. در صورتی که محل استقرار چیلر طبقات پایین و زیر زمین ساختمان پیش بینی شده است به کمک مهندسین پیمانکار ساختمان نسبت به اجرای فونداسیون بتنی(ترجیحاً مسلح) مطابق جزئیات نقشه پیشنهادی شرکت تولید کننده چیلر اقدام کنید.

بطور معمول وزن فونداسیون را حداقل ۵/۲ برابر وزن چیلر در نظر بگیرید(وزن چیلر در کاتالوگ شرکت سازنده درج شده است). دقت کنید فونداسیون باید کاملاً تراز اجرا شود و شاسی دستگاه به فونداسیون پیچ گردد تا در هنگام وقوع زلزله، دستگاه از جای خود حرکت نکند.

شیرهای سه راهه در سیستم های کنترل تهویه مطبوع و سیستم های کنترل صنعتی به منظور کنترل دبی (میزان گذر) سیال که می تواند آب ، بخار ، روغن داغ و … ،که در نهایت موجب کنترل دما ، رطوبت ، فشار و … در کل و یا بخشی از سیستم ها می شود ، به کار گرفته می شوند.

طرز کار تمام شیرهای سه راهه اعم از پلاستیک ، نوریل یا برنج یکسان است از این نوع شیر در لوله کشی استخر ، جکوزی ، فیلتر ، تغذیه شونده و گرم کن استفاده می شود .

فن کویل سقفی

فن کویل سقفی

ترموستات ديجيتالي (Digital thermostat):

سرویس چیلر در تهران، ترموستات هاي ديجيتالي در مدارات تحريك كننده مثل فرمان دادن به سيستمهاي سرمايش و يا گرمايش اطاق و محلي كه بايستي درجه حرارت آن كنترل گردد استفاده مي شوند .

در اين ترموستات سنسور درجه حرارت همان ترميستورهاي ( مقاومتهاي تابع حرارت ) مي باشند كه در مدار يك كيت الكترونيكي قرار مي گيرند . شكل زیر نمونه اي از مدار آن را نشان مي دهد.

شیرکنترل فشار

این شیر در مسیر خروجی آب کندانسور نصب می شود و مقدار آب خروجی را کنترل می کند.

بالای شیر لوله ای وجود دارد که به قسمت فشار بالای کمپرسور نصب است. همراه با بالا رفتن فشار فنر داخل شیر کنترلی فشرده شده و مسیر آب کندانسور را باز تر می کند و با پایین آمدن فشار، جریان گردش آب کندانسور کمتر می شود. این شیر کمک می کند تا فشار خط مایع تقریبا ثابت بماند و در کار شیر انبساط اختلال ایجاد نگردد

فن کویل سقفی

فن کویل سقفی

ترموستات هاي ساعتي:

تعمیر مینی چیلر در تهران، در تأسيسات تهويه مطبوع ترموستاتهاي زيادي وجود دارد كه مي توان آنها را براي كار اتوماتيك كوك و تنظيم نمود . بعنوان مثال تأسيسات تهويه مطبوع ادارات و موسسات تجاري و دولتي لازم نيست در روزهاي تعطيل نيز به شدت روزهاي ديگر كار كنند . همچنين لزومي ندارد كه در ساعات غيراداري با همان ظرفيت ساعت اداري ، كار كرده و به آن حد گرم يا سرد كنند .

بيشتر صاحبان ومديران اين تأسيسات جهت صرفه جويي در مصرف انرژي ، ترجيح مي دهند كه دستگاه در زمان معيني قبل از شروع ساعت كار و اشغال محيط به وسيله مشتريان و كارمندان به طور خودكار وظيفه عادي تهويه مطبوع را شروع و ادامه دهند.

ترموستات هاي ساعت دار براي كار يك شبانه روز يا يك هفته كوك مي شوند و در ساعت بخصوصي از روز يا روزهاي معيني از هفته توسط دكمه هايي كه روي صفحه ساعت پيش بيني شده مدار را قطع و وصل مي كنند .

مثلا در يك اداره كه ساعت كار آنها ۸ صبح تا ۱۶ باشد . ترموستات ساعتي در ساعت ۷ صبح ( يك ساعت پيش راه انداز ) بطور اتوماتيك مدار را وصل و در ساعت ۱۶ مدار را قطع مي كند و همچنين در روزهاي جمعه ( تعطيل ) سيستم را كاملا خاموش مي نمايد .

فن کویل سقفی

فن کویل سقفی

انواع برجهای خنک کننده

عموماً برجهای خنک کننده (cooling tower) را به سه گروه تقسیم می کنند:
۱٫ برجهای خنک کننده مرطوب
۲٫ برجهای خنک کننده مرطوب- خشک
۳٫ برجهای خنک کننده خشک
در برجهای خنک کننده مرطوب، آب نقش اصلی و اساسی را داشته و هدف نیز همان خنک کردن آب است. این نوع دستگاهها که خود به چند گروه و دسته تقسیم می شوند در صنعت دارای کاربرد فراوانی است.
قیمت انواع مینی چیلر، از برجهای خنک کننده خشک بیشتر در مکانهای که آب کافی برای خنک کردن برج وجود ندارد استفاده می شود. عمل خنک کردن آب را نیز میتوان از برجهای سینی دار بصورت مرحله ای انجام داد.ولی عملاً بعلت وجود هزینه های زیاد ساخت ،نگهداری و کنترل سیستم این روش ، معمول نمی باشد.

فن کویل سقفی

فن کویل سقفی

آب معمولترین سرد کننده

بدلایل زیر آب معمولترین سرد کننده هاست:

۱٫ بمقدار زیاد وارزان در دسترس می باشد.
۲٫ به آسانی آب را می توان مورد استفاده قرار داد .
۳٫ قدرت سرد کنندگی آب نسبت به اکثر مایعات( در حجم مساوی )بیشتر است.
۴٫ انقباض و انبساط آب با تغییر درجه حرارت جزیی است.
هر چند که آب برای انتقال گرما بسیار مناسب است با بکار بردن آن باعث بوجود آمدن مشکلاتی نیز می شود.

رله حرارتی:

معمولاً برای حفاظت از بارهایی که به کنتاکتور بسته می‌شود از رله حرارتی یا بی متال استفاده می‌شود. این نوع رله‌ها در برخی از انواع کنتاکتور بر روی بدنه تعبیه شده‌اند و در انواع دیگر به صورت اختیاری بر روی کنتاکتور بسته می‌شوند. اگر بار بسته شده به کنتاکتور جریانی بیش از حد مجاز از شبکه بکشد یا ولتاژ ورودی بجای سه فاز دو فاز بشودرله حرارتی عمل می‌کند و از صدمه زدن به بار الکتریکی جلوگیری می‌نماید.

فن کویل سقفی

فن کویل سقفی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا