فروش انواع مینی چیلر

فشرده سازی چیلر

فشرده سازی چیلر

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                         

فشرده سازی مکانیکی در چیلر

در طی چرخه فشرده سازی، مبرد در چهار چیلر اجزای اصلی شامل اواپراتور، کمپرسور، کندانسور و دستگاه اندازه گیری جریان جریان از قبیل دریچه توسعه می باشد. اواپراتور سمت پایین درجه حرارت (خنک کننده) سیستم است و خازن گرمایی (گرما رد) سیستم است.

 چرخه یخچال چیلر:

چیلرهای کمپرسور مکانیکی: چیلرهای فشاری مکانیکی با نوع کمپرسور طبقه بندی می شوند: سوئیچینگ، پیچ دوار، گریز از مرکز و اصطکاک کمتر گریز از مرکز.

سوپاپ: همانند یک موتور خودرو با چند پیستون، میل لنگ توسط یک موتور الکتریکی تبدیل می شود، پیستون گاز را فشرده و حرارت آن را در فرایند. گاز داغ به جای خروج از مخزن خنثی می شود.

فشرده سازی چیلر

فشرده سازی چیلر

 پیستونها دارای سوپاپ های دريافتی و خروجی هستند که می توانند بر روی تقاضا باز شوند تا پیستون را به حالت خاموش بگذارند، که ظرفیت چیلر را کاهش می دهد، زیرا تقاضا برای آب سرد کاهش می یابد. این تخلیه اجازه می دهد تا یک کمپرسور تک یک طیف وسیعی از ظرفیت ها برای بارگذاری بهتر سیستم را فراهم کند.

 این کار کارآمدتر از استفاده از یک سوپاپ گاز داغ برای ارائه یک تغییر ظرفیت با تمام پیستونهای کار است. بعضی از واحدها از هر دو روش استفاده می کنند، پیستون های تخلیه را به حداقل می رسانند، و سپس با استفاده از گاز بایگانی گرم می شود تا ظرفیت ثابت نگه داشته شود. ظرفیت های بین ۲۰ تا ۱۲۵ تن.

چند جزء الکتریکی در کولر گازی

موتور الکتریکی

موتور الکتريکي که یکی از مهم ترین اجزاء الکتریکی در کولر گازی می باشد ،  از مدل موتور آسنکرون است ، که این موتور به وسیله دو سيم پيچ ، یکی اصلي و دیگری کمکی در مدار قرار گرفته است .

این سیم پیچ ها در لحظه شروع حرکت و در جهت دستيابي به بالاترین میزان گردش، با يکديگر در مدار نصب شده اند .

 کارایی این سیم پیچ ها بدین شکل است که ، بعد از این که کولر راه اندازي شد ، سيم پيچ کمکی به وسیله رله از مدار خارج مي شود.

پس از حرکت موتور، گازی که تولید سرما می کند از راه برگشت مکش پیدا می کند، و سپس در کمپرسور به آن فشار زیادی  وارد می شود ؛ و در نهایت به قسمت مکانيکي کولر گازی منتقل مي شود تا بتواند در محل خود سرما تولید نمايد.

رله ها

 رله ها یکی از مهم ترین اجزایی هستند که وجود آن ها در قسمت الکتريکي دراغلب ماشين هايی که تولید سرما می کنند ، از سمت برگشت مکش داده می شوند ، و سپس در قسمت کمپرسورها تحت فشار قرار می گیرند ،و در آخر نیز به قسمت مکانيکي کولرگازی ورود پیدا می کنند ،تا در محل جای گیری خود سرما تولید کنند .

فشرده سازی چیلر

فشرده سازی چیلر

اورلودها

اورلود ها جريان کششي در موتور حرارتی درون کمپرسور را درکنترل خود دارند، و اگر به هر دليلی از حد مشخصی تجاوز کنند ، اورلود ها موجب می شوند تا مدارهای الکتريکي در کمپرسور باز شوند .

مراحل تولید سرما در کولر گازی:

هنگام روشن شدن کولرگازی، کمپرسوردورانی ، گاز را از لوله های مکش بیرون می کشد، و بعد از این که گاز در فشارزیادی قرار گرفته شد ، آن را به درون لوله می فرستد ، که باعث می شود تا کولر ،سرما تولید نماید.

در کمپرسور دورانی ،این میزان نیرو به وسیله انرژی الکتریکی به وجود می آید.

گازی که درکمپرسور تولید سرما می نماید به این خاطر تحت فشار قرار می گیرد ،که بتواند جریان گردش خود را در قسمت مکانیکی کولر بگذراند .

در کمپرسور میزان دمای گاز افزایش پیدا می کند .

هنگامی که گاز تحت فشار قرار گرفت سیستم مکانیکی ،آن را از کندانسور می گذراند ؛این بخش از کولر گازی تحت میزان فشاری است که به وسیله چرخیدن پروانه های فن به وجود می آید، و به همین خاطر مقدار بسیار زیادی از دمای گاز کاهش پیدا می کند.

گازی که تولید سرما می نماید بعد از این که از کندانسور عبور کرد و از میزان دمایش کاسته شد ،از فیلتر هایی که تعبیه شده اند ،عبور خواهد کرد.

از این طریق جرم هایی که در درون لوله کندانسور وجود دارد و هم چنین رطوبت موجود در گاز کاملا از آن جدا خواهد شد ، و باعث می شود تا گازی خشک و بدون هیچ گونه مواد اضافی به مسیر سرما ساز لوله ها وارد شود .

در اغلب کولر گازی ها لوله های اواپریتور از آلومینیوم ساخته می شوند ؛زیرا که در این حالت منتقل شدن سرما به آسانی صورت خواهد گرفت.

هدف از یک چیلر

ApplicationsChillers ماشینهایی هستند که برای انتقال حرارت از یک منبع به دیگری برای خنک کردن اولیه با استفاده از تعدادی از مکانیزم ها و تکنیک ها استفاده می شود. چیلرهای هند در قالب دستگاههایی هستند که به سمت خنک کردن آب، هوا و یا مواد دیگر کار می کنند و گرما از آنها خارج می شود و سپس به منبع دیگری از آب تبدیل می شود و یا به هوا می رسد.

برای اینکه قادر به درک کار و هدف از یک چیلر باشید، لازم است بدانید که اجزایی که به کار ماشین و برنامه های کاربردی آن کمک می کند.

برخی از مهمترین اجزای یک چیلر عبارتند از: یک بخارپز، این بخشی است که کمک می کند گرما را از ماده حذف کند و بقای آن را به شکل تبخیر تبدیل کند. فرایند خنک کننده با کمک کمپرسور که یکی دیگر از اجزای یک چیلر است، انجام می شود و کمپرسور با استفاده از فشار شدید بر روی باقی مانده خنک می شود تا گرما را که ممکن است در معرض کمبود قرار داشته باشد، از بین می برد.

فشرده سازی چیلر

فشرده سازی چیلر

دستگاه همچنین شامل یک کندانسور است که گاز را به آب متصل می کند تا مجددا برای چرخه خنک کننده استفاده شود. تولیدکنندگان چیلر هند همچنین یک مخزن نگهدارنده را به مکانیسم برای نگهداشتن آب که به عنوان خنک کننده برای کل فرآیند عمل می کند اضافه می کند.

آن را به اندازه کافی بزرگ برای جریان صاف از آب ساخته شده است و برای جلوگیری از آسیب به مکانیزم پمپاژ. یک پمپ نیز بخشی از دستگاه چیلر را تشکیل می دهد تا آب سرد یا خنک کننده را به اواپراتور و عقب منتقل کند. در نهایت پانل کنترل بر روی دستگاه چیلر است که کمک می کند تا در حفظ کنترل دما و فرایند خنک نگه داشتن.

تعدادی از مکان هایی که در آن از چیلرها استفاده می شود، از جمله HVAC برای تهویه هوا استفاده می شود. چیلرها به شیوه ای سازگار با محیط زیست کمک می کنند تا به طور موثر برای هدف HVAC کار کنند. همچنین در صنایع مختلف تولید و پردازش مانند پلاستیک، رب ها، صنایع لیزر و برش لیزر و غیره استفاده می شود.

همچنین در صنعت نوشیدنی برای کمک به روند پاستوریزاسیون استفاده می شود که یکی از ضروری ترین فرایندهای تولید نوشیدنی است واحد. دستگاه و مکانیزم نیز در صنایع چاپ و صنایع دارویی برای حفظ درجه حرارت خاصی در هنگام تولید یا یک کار چاپ انجام می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا