فن کویل تهویه

عیب یابی فن کویل سقفی

عیب یابی فن کویل سقفی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                          

فیلترها:

عیب یابی فن کویل سقفی، فیلترها برای حذف ذرات و آلاینده های مختلف از هوا هستند. نوع فیلتر هوای مورد استفاده بسیار بستگی به کاربرد سیستم دارد.

پانل فیلتر به شکل مسطح و مستطیلی است و حداقل فیلتراسیون کارایی کم را دارد که برای صنعت تهویه مطبوع قابل قبول است. فیلتر سرعت بالا مرتب به صورت عمودی است در حالیکه فیلتر کم سرعت در شکل V تنظیم شده است. سرعت هوای معمولی که از طریق فیلتر حرکت می کند در محدوده ۲-۳ متر بر ثانیه است.

فیلتر HEPA بسیار کارآمد است و قادر به دستیابی به کارایی تا ۹۹٫۹۷٪، از بین بردن ذرات دقیقه و باکتری های هوا در هوا است. معمولا در برنامه های اتاق تمیز مانند کف تولید نیمه هادی ها، سینمای عامل و فرآیندهای بحرانی استفاده می شود.

فیلتر الکترواستاتیک برای حذف ذرات از هوا با استفاده از الکترودهای بسیار شارژ که هوا را یونیزه می کنند استفاده می شود. فیلتر کیسه قادر به حذف ذرات گرد و غبار است و پس از استفاده از آن دور می شود. فیلتر رول برای فیلتراسیون با سرعت بالا استفاده می شود که در آن بخش استفاده شده به طور خودکار / دستی دستی می شود.

در طول زمستان، سطح رطوبت هوا می تواند کم باشد و باعث ناراحتی اشخاص گردد. رطوبت هوا با استفاده از مرطوب کننده ها افزایش می یابد. در اینجا مرطوب کننده های معمول استفاده می شود:

نوع اسپری دارای نازل هدر و اسپری است که اسپری آب را با فشار ۱۵ psi یا بیشتر انجام می دهد.

عیب یابی فن کویل سقفی

عیب یابی فن کویل سقفی

بخار پان نوع دارای پانل و یک سیم پیچ گرم برای گرم کردن آب پان است. تبخیر آب ناشی از گرمایش باعث افزایش سطح رطوبت هوا می شود.

نوع شبکه بخار دارای چند سوراخ در لوله برای توزیع بخار است که از طریق آن جریان می یابد. در این مورد، آب که برای تهیه بخار به شبکه ارائه می شود، حرارت داده می شود تا بو را به اتاق برساند.

کنترل ظرفیت در چیلرهای سیلندر وپیستونی:

تعمیرات چیلر جذبی، استفاده از چند کمپرسور به جای یک کمپرسور :  در مونتاژ یک چیلر تراکمی بهتر است به جای استفاده از یک کمپرسور از چندین کمپرسور با همان تناژ قبلی استفاده نماییم در این حالت توسط یک ترموستات چند مرحله ای و یا استفاده از استپ کنترلر می توان به تناژ مورد نظر رسید .

در صورتی که از ترموستات چند مرحله ای استفاده گردد می توان تا چهار حالت چیلر را کنترل نمود و در صورتی که از استپ کنترلر استفاده گردد می توان تاشانزده مرحله عمل کنترل را انجام داد.

تعمیرات چیلر جذبی:

برگشت گاز داغ ( بای پس گاز داغ ) : در این روش شیر برقی گاز داغ با فرمان ترموستات که از روی سنسور آب برگشتی از اواپراتور فرمان می گیرد باز شده و اجازه می دهد بخشی از گاز داغ به قسمت مکش کمپرسور برگشت نماید در این حالت میزان کار کمپرسور کمتر می گردد و در نتیجه آمپراژ آن کاهش می یابد .

اشکالی که این سیستم  unloder  دارد این است که در کنترل ظرفیت های طولانی باعث بالا رفتن آمپراژ کمپرسور می گردد و هم چنین باعث اشکال در روغن کاری می گردد .

عیب یابی فن کویل سقفی

عیب یابی فن کویل سقفی

بی بار کردن سیلندر ها :   در سیستم های بالا تر از ۴۰ تا ۵۰ اسب بخارو کمپرسور هایی که دارای چند سیلندر می باشد از بی بار کردن سیلندر ها استفاده می گردد .

تعمیرات چیلر جذبی، در این روش تغییر ظرفیت به صورت باز نگهداشتن سوپاپ مکش در دو یا چند سیلندر از کمپرسور می باشد که به صورت هیدرولیکی و با استفاده از فشار پمپ روغن امکان پذیر است در این روش از خروجی پمپ روغن یک لوله به قسمت بی بار کننده یک جفت سیلندر متصل است که در مسیر آن یک شیر برقی معمولا بسته قرار دارد.

واحد بیرونی:

تعمیرات تخصصی فن کویل ، واحد بیرونی معمولا در پشت یا سمت خانه شما قرار دارد و جایی است که گرما از داخل خانه شما پراکنده شده است. این شامل کمپرسور، کویل کندانسور و فن است. گرما جذب شده از هوا در منزل شما به مبرد منتقل می شود و سپس به واحد فاضلاب منتقل می شود. همانطور که این گرما جذب شده و توسط مبرد به سیم پیچ فضای باز منتقل می شود، از طریق کمپرسور عبور می کند.

کمپرسور در سیستم تهویه مطبوع شما دارای کار اصلی حرکت مبرد در سراسر سیستم است. این مهم است زیرا ما می توانیم مبرد را دوباره استفاده کنیم تا خانه ما را خنک کند. مبرد به یک فشار بالاتر فشرده می شود و از طریق کویل فضای باز شناخته شده به عنوان کندانسور حرکت می کند. همانطور که مبرد از طریق کندانسور عبور می کند، یک فن هوا را درون کویل کندانسور ایجاد می کند و باعث می شود که آن را خنک نگه دارد.

همانطور که این فرایند انجام می شود، گرما از داخل خانه شما به هوا در خارج از خانه شما پراکنده می شود. سپس مبرد در داخل خانه پمپ می شود و کل فرایند تکرار می شود.

عیب یابی فن کویل سقفی

عیب یابی فن کویل سقفی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا