استانداردهای پمپ

طرز کار چیلر

طرز کار چیلر

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱  

طرز کار چیلر:

برای کاهش دما، فشار باید کاهش یابد و برای مقابله با آن، نوعی محدودیت لازم است. بهتر است اگر این محدودیت بتواند خود را به عنوان تغییراتی در بار سیستم تغییر دهد. این دقیقا همان چیزی است که دریچه ترموستاتیک گسترش می یابد؛ این یک محدودیت قابل تنظیم است.

که موجب کاهش فشار مایع منفذ می شود، با این حال در تلاش برای حفظ سوپرایت بخار ثابت در خروجی اواپراتور، تعدیل می شود. شیر گسترش ترموستاتیک یک کنترل فوق گرم است و فشار بخار ثابت را حفظ نخواهد کرد. این تنها محدودیت لازم برای کاهش فشار را به یک سطح فراهم می کند.

طرز کار چیلر، که توسط اندازه کمپرسور، شیر ترموستاتیک، بار اندازه، تقاضای بار و شرایط سیستم تعیین می شود. اگر یک دمای تبخیر ثابت نیاز باشد، می توان آن را به سادگی با دستیابی به فشار مربوط به دمای اشباع مورد نیاز به دست آورد. این کار با اضافه کردن یک شیر تنظیم کننده ی فشار بخار به سیستم انجام می شود.

چرخه ایده آل ما یک افت فشار در شیر ترموستاتیک ایجاد کرده است. جایی که مخلوطی از مایع و بخار وجود دارد وجود ندارد. بنابراین هر مکان در سیستم که مبرد در دو حالت وجود دارد، در دمای اشباع فشار آن قرار خواهد گرفت.

طرز کار چیلر

طرز کار چیلر

بعضی از مایع ها  به عنوان وسیله ای برای از بین بردن گرما مورد نیاز برای رسیدن به این درجه حرارت پایین جوش است. یکی دیگر از فرایندهای انتقال حرارت است که دمای مایع پایین تر را تولید می کند. مایع که در فرآیند جوشاندن قربانی می شود، افزایش کیفیت مبرد را توضیح می دهد. بیشتر تفاوت بین دمای مایع و دمای اواپراتور، مایع بیشتر به منظور دستیابی به دمای اشباع جدید، باید جوش داده شود. این باعث می شود که کیفیت مبرد بالاتر باشد.

قسمت نهایی مایع به عنوان مخلوطی از مایع و بخار اشباع شده است که از لوله ی تبخیر کننده عبور می کند. هوا گرم در اواپراتور دمیده می شود، جایی که مقدار حرارت آن به مبرد منتقل می شود. این افزایش گرمای نهان به مبرد منجر می شود، در حالی که تجربه تغییر وضعیت را افزایش می دهد، بدون افزایش دما. در چرخه ایده آل، مولکول آخرین مایع اشباع شده در خروجی اواپراتور، که به ورودی کمپرسور متصل است، خنک می شود. از این رو، بخار در ورودی کمپرسور اشباع شده است.

طرز کار چیلر

طرز کار چیلر

کمپرسورهای سانتریفیوژ که از آب خنک می شوند، نوع آیرودینامیکی یا توربین هستند و با تبدیل انرژی جنبشی به فشار انرژی حرکت می کنند. ظرفیت ها از ۲۰۰ تا ۲۱۰۰۰ کیلو وات (۶۰ تا ۶۰۰۰ تن تبرید) متغیر هستند.

کمپرسورهای جابجایی مثبت شامل کمپرسورهای متناوب، پیچ و اسکرول هستند. کمپرسورهای راننده می توانند از طریق هوا خنک و یا آب سرد و استفاده از سیلندر هایی با پیستون هایی که به عنوان پمپ ها عمل می کنند تا فشار مبرد را افزایش دهند. چیلرهای متقاطع کوچکتر از چیلرهای گریز از مرکز با ظرفیت ۱۰ تا ۱۸۰۰ کیلو وات (۵-۱۰ تن تبرید) هستند. در کمپرسورهای پیچ، که همچنین به عنوان کمپرسورهای روتاری شناخته می شوند، گاز با کاهش مستقیم حجم بین پیچ های دوار فشرده می شود. کمپرسورهای پیچ در چندین طرح از جمله یک پیچ یا پیچ دوقلو در دسترس هستند. چیلرهای اسکرو می توانند هوا خنک و یا آب سرد و دارای ظرفیت ظرفیت ۱۰ – ۷۰۰۰ کیلو وات (۳ تا ۲۰۰۰ تونل خنک). کمپرسورهای اسکرول از یک اسکرول ثابت در یک اسکرول دوار برای فشرده سازی مبرد استفاده می کنند و دارای ظرفیت ۱۰ تا ۱۸۰۰ کیلو وات (۵-۱۰ تن تبرید) هستند.

یک چیلر بین یک تا ۱۰۰۰ تن انرژی خنک کننده محاسبه می شود. سه نوع چیلر متفاوت وجود دارد: (۱) هوا، (۲) آب، و (۳) چیلر تجمعی تبخیری. چهار دسته زیر در هر یک از موارد فوق برای چیلرهای صنعتی وجود دارد: (۱) سوپاپ، (۲) گریز از مرکز، (۳) پیچ موتور (۴) و چیلر جذبی. سه نوع اول چیلرهای مکانیکی هستند که توسط موتورهای الکتریکی، بخار یا توربین های گاز طراحی شده اند. یک چیلر جذب شده توسط یک منبع گرما مانند بخار و بدون هیچ بخش متحرک استفاده می شود.

اکثر چیلرهای صنعتی از تبرید به عنوان رسانه برای خنک کردن استفاده می کنند، اما بعضی از تکنیک های ساده تر مانند هوا و یا جریان آب بیش از کویل هایی که حاوی خنک کننده برای تنظیم دما هستند، تکیه می کنند. آب بیشترین استفاده از خنک کننده در چیلرهای فرآیندی است، اگر چه مخلوط های خنک کننده (عمدتا آب با افزودنی خنک کننده برای افزایش انتشار گرما) اغلب استفاده می شود.

در سیستم های تهویه مطبوع، آب سرد به طور معمول برای مبدل های حرارتی، یا کویل ها، در دستگاه های هواساز و یا انواع دیگر دستگاه های ترمینال که هوا را در فضاهای مربوط به آنها قرار می دهند، توزیع می کند. سپس آب به چیلر بازگردانده می شود. این کویل های خنک کننده گرمای قابل توجه و حرارت را از هوا به آب سرد منتقل می کنند، بنابراین خنک و معمولا رطوبت هوا را کاهش می دهد. یک چیلر معمولی برای کاربردهای تهویه مطبوع بین ۱۵ تا ۲۰۰۰ تن است و حداقل یک تولید کننده می تواند چیلرهایی را تولید کند که بتوانند تا ۵،۲۰۰ تن خنک کنند. درجه حرارت آب سرد می تواند بین ۳۵ تا ۴۵ درجه فارنهایت (۲ تا ۷ درجه سانتیگراد) باشد.

طرز کار چیلر

طرز کار چیلر

:منبع

www.coolingtechnology.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا