داکت اسپلیت ایرانی

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                       

طراحی انواع مینی چیلر

 1. مصرف آب

تنها اشاره به یک برج خنک کننده نشان می دهد مقدار زیادی از آب، برای یک سیستم آب خنک نیاز است. بسیاری از افراد حتی نمی دانند چقدر آب در برج های خنک کننده خود مصرف میشود. چه اتفاقی می افتد اگر یک چیلررا در یک محل خشک یا جایی که محدودیت استفاده از آب وجود دارد استفاده میکنند؟ چیلرهای هوا خنک کننده به آب وابسته نیستند و انتخاب های ایده آل برای چنین موقعیت هایی را انتخاب می کنند.

 1. تعمیر و نگهداری

چیلر هوا خنک و آب خنک، چیلرهای آب خنک دارای بخش زیادی هستند، بنابراین آنها نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند. به غیر از برج خنک کننده و کمپرسور، اجزای دیگر در یک چیلرآب خنک عبارتند از: مخازن، پمپ و لوله کشی. صاحبان باید برای تصفیه آب، تمیز کردن و تعمیرات منظم، آماده باشند. در مقابل، چیلرهای هوا خنک دارای قطعات کمتری دارند، به طوری که آنها نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند. همچنین درمان شیمیایی آب کندانسور اجتناب می شود که می تواند بخش مهمی از هزینه عملیات صرفه جویی شود.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

 1. سر و صدای دستگاه

چیلرهای هوا خنک معمولا شبیه به آب خنک هستند. برای یک سیستم آب خنک، منبع اصلی سر و صدای اصلی، جریان آب از طریق سیستم است. به همین دلیل، سیستم های آب خنک در مدارس، بیمارستان ها و دیگر محیط های مشابه مطلوب هستند. این به این معنا نیست که سیستم های هوای خنک کننده در چنین مکان هایی کاملا غیر قابل استفاده هستند. امکانات که قصد استفاده از این سیستم ها را دارند، پانل های کاهش نویز را نصب می کنند و محیط های آرام را می گیرند.

سیستم های خنک کننده آبی:

تعمیرات اسپیلت  ، یک چیلر به طور معمول دارای یک دستگاه فشرده سازی مکانیکی است که با استفاده از نوعی کمپرسور، انرژی را به مبرد با فشرده تبدیل می کند. مبرد فشرده به یک کندانسور وصل می شود که گرما را از مبرد به اتمسفر یا نوعی مایع خنک کننده مایع منتقل می کند.

مبرد فشرده از یک گاز به یک مایع در خازن تغییر می کند و به یک تبخیر کننده جابجا می شود و در تبخیر کننده آن اندازه گیری یا گسترش می یابد. گسترش خنک کننده مایع فشار بالا باعث کاهش دمای اواپراتور می شود.

مایع برای خنک شدن از طریق مبدل حرارتی تبخیری پمپ می شود و گرما به مبرد منتقل می شود. بخار فشار پایین به کمپرسور منتقل می شود و دوباره برای مبرد منقطع می شود. خنک کننده جریان از مبدل حرارتی تبخیر کننده به بار که در آن گرما به خنک کننده در مبدل حرارتی بار منتقل می شود و سپس به چرخه تکرار به اواپراتور بازگشت.

نقاط قوت یک چیلر این است که می تواند دمای خورشید را به مراتب پایین تر از لامپ خنک کننده طراحی شده یا لامپ خشک تولید کند. این به عنوان دمای دمای خنک کننده خروجی بستگی به دمای محیط ندارد.

نقاط ضعف چیلر این است که این دستگاه یک قطعه نسبتا پیچیده است. چیلرها بیش از سایر انواع تجهیزات خنک کننده هزینه می کنند. آنها نیاز به نگهداری تخصصی دوره ای دارند و تکنسین های تعمیر گواهی شده برای انجام عملیات مناسب آموزش دیده اند. چیلرها خودشان بارهای گرمای اضافی را از کمپرسورها که باید در کندانسور نیز حذف شوند، معرفی می کنند.

قدرت مورد نیاز برای استفاده از یک چیلر بسیار بالاتر از انواع دیگر سیستم های خنک کننده بحث شده در بالا است. عملکرد آب سرد در چیلرها نیازمند اجزای اضافی دیگری در چیلر است. تغییرات بار ممکن است نیاز به کنترل های خاص و / یا مدارهای متعدد چیلر برای عملیات کارآمد داشته باشد که به هزینه کل تجهیزات اضافه شده است.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

تهویه مطبوع:

سرویس داکت اسپیلیت، همانطور که می بینید، انواع مختلفی از سیستم های خنک کننده موجود برای برآوردن نیازهای شما وجود دارد. بهتر است که متخصص سیستم خنک کننده خود را در اوایل برنامه ریزی خود بکار ببرید تا بتوانید بهترین سیستم را برای متناسب با نیازهایتان انتخاب کنید.

یک چیلر مایع (گلیکول) با یک کندانسور خنک کننده هوا در پشت بام یک ساختمان تجاری متوسط.

در سیستم های تهویه مطبوع، آب سرد به طور معمول برای مبدل های حرارتی، یا کویل ها، در دستگاه های هواساز و یا انواع دیگر دستگاه های ترمینال که هوا را در فضاهای مربوط به آنها قرار می دهند، توزیع می شود.

سپس آب به چیلر بازگردانده می شود. این کویل های خنک کننده گرمای قابل توجه و گرمای نهان را از هوا به آب سرد منتقل می کنند، بنابراین خنک و معمولا رطوبت هوا را کاهش می دهد. یک تیلر معمولی برای کاربردهای تهویه مطبوع بین ۱۵ تا ۲۰۰۰ تن است و حداقل یک تولید کننده می تواند چیلرهای با ظرفیت تا ۵،۲۰۰ تن خنک سازی تولید کند.

درجه حرارت آب سرد می تواند بین ۳۵ تا ۴۵ درجه فارنهایت (۲ تا ۷ درجه سانتیگراد) باشد، بسته به نیازهای نرم افزار.

هنگامی که چیلرها برای سیستم های تهویه مطبوع کار نمی کنند یا نیاز به تعمیر یا جایگزینی دارند، ممکن است از چیلرهای اضطراری برای تامین آب سرد استفاده شود. چیلرهای اجاره در یک تریلر نصب می شوند تا بتوانند به سرعت به سایت اعزام شوند. آب ششهای سرد برای اتصال بین چیلرهای اجاره ای و سیستم های تهویه مطبوع استفاده می شود.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

چیلرهای جذبی اغلب در بیمارستان ها

چیلرهای جذبی فقط باید مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که فراوانی گرمازدگی با کیفیت بالا یا گرما ارزان است. آنها اغلب در بیمارستان ها و ساختمان هایی با استخرهای گرمایش یافت می شوند.

اگر ساختمان نوع تجاری ساختمان تجاری با استفاده از یک موتور ترکیبی از گرما و قدرت (CHP) این اغلب همراه با یک چیلر جذبی است که از حرارت احتراق از احتراق استفاده می کند، اما در این سناریو، این بیشتر در رابطه با چیلرهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی اوقات آنها در طول روزهای زمانی که قیمت برق پیک افزایش می یابد استفاده می شود.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

اگر شما یک ساختمان با بار خنک کننده متوسط ​​تا بزرگ داشته باشید، توصیه می شود که از یک یخچال بزرگ برای استفاده از کل بار خنک کننده استفاده نکنید. این کارآمد نیست و اگر نتواند از شما خنثی نخواهد شد.

در عوض شما باید چندین چیلر را به صورت موازی از اندازه های مختلف استفاده کنید تا بار فصلی تغییر یافته را در عملکرد مطلوب با اضافه کاری ساخته شده بسازید. برای مثال شما یک ساختمان با بار خنک کننده ۲۲۰۰ تن دارید و سپس باید از ترکیب هایی مانند دو ۱۲۰۰ چیلرهای تن و یا دو ۹۰۰ تن و ۵۰۰ تن یا ۱۰۰۰ تن و دو ۷۰۰ تن.

 • از حرارت برای راندن فرآیند تبرید، معمولا بخار یا آب گرم استفاده کنید
 • مورد استفاده در ساختمان های متوسط ​​تا بزرگ، بیمارستان ها، مراکز شنا، شبکه های گرمایشی
 • به طور معمول، ۷۰ – ۱،۴۰۰ TR، ۲۵۰ – ۴،۹۰۰ کیلو وات
 • COP تقریبا ۰٫۶ تا ۱٫۹
 • بدون کمپرسور، مستقیم یا غیر مستقیم اخراج. ظرفیت از طریق مقدار ورود گرما کنترل می شود
 • ایده برای استفاده از گرمازدگی یا گرما ارزان، گاهی اوقات برای جبران هزینه های پائین برق استفاده می شود
 • به طور معمول با چیلرهای مکانیکی ترکیب شده است

تهویه ارمغان- ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع:

مینی چیلر تعمیر، از آنجايي كه نصب دستگاه هاي تهويه مطبوع و تاسیسات برودتی و  حرارتی  مستلزم سرمايه گذاري سنگين بوده و همچنين هزينه هاي تعمير و نگهداري نيز به آن اضافه ميگردد، انتخاب بهينه اين سيستمها بسيار مهم است.

نكته مهم آنكه محاسبه ظرفيت اين دستگاه ها تابعي از شرايط محيط داخل و شرايط محيط بيرون ميباشد كه شرايط محيط بيرون با توجه به اطلاعات ثبت شده اداره هواشناسي هر منطقه بر اساس دستورالعمل ASHRAE و با عمليات آماري قابل دستيابي ميباشد.

هدف اصلي بدست آوردن شرايط استاندارد هواي بيرون اعم از دماي خشك و مرطوب محيط بيرون در گرمترين ساعات تابستان و سردترين ساعات زمستان بعنوان دو شرط حدي در طراحي، همچنين يافتن مقدار حدي سرعت و جهت وزش باد و ميزان تشعشع ميباشد.مطابق استاندارد ASHRAE  يك دسته بندي كلي شامل پارامترهاي ۱%، ۵/۲%، ۵% و ۹۹%، ۵/۹۷% ، ۹۵% از دماهاي خشك و مرطوب و همچنين رطوبت نسبي انجام ميگيرد.

همچنين مطابق اين استاندارد نيز ميتوان ميزان سمت و سرعت باد نيز طبق محاسبات ويژه اي تعيين نمود. نقاط تعيين شده داراي اين ويژگي هستند كه با قابليت اعتماد مناسبي ميتوان بار حرارتي و برودتي ساختمان را باتوجه به نوع و موقعيت جغرافيايي آن محاسبه نمود.

بدين معني كه تجهيزات گزينش شده بر اساس بار بدست آمده در شرايط فوق بيش از ۹۹% يا ۵/۹۷% يا ۹۵% كل ساعات شبانه روز از يك فصل بحراني، تابستان يا زمستان به بار حرارتي يا برودتي واقعي پاسخ ميدهد. لذا ميتوان با توجه به ميزان حساسيتي كه در ساختمان مورد نظر در مقابل تغييرات شرايط جوي حاكم است يكي از پارامترهاي فوق را بعنوان مبناي طراحي برگزيد تا تجهيزات مناسب گزينش گردد.

بدين ترتيب ميزان زيادي در هزينه ها صرفه جويي شده و از گزينش تجهيزاتي كه در اغلب ساعات شبانه روزي تحت باري خيلي كمتر از بار نامي خود كار ميكنند(تجهيزاتي با ضرايب اطمينان كاذب) پرهيز ميگردد.از ديرباز تا كنون تهيه محيط مناسب براي زندگي در فصول مختلف سال يك مسئله حياتي بشمار ميرفته است.

انسان همواره براي گرم كردن خود در ماه هاي سرد سال و بويژه در مناطق سردسير با مشكلات عديده اي روبرو بوده است. اين مشكل يعني عدم وجود شرايط محيطي مناسب در ماه هاي گرم سال بويژه در مناطق گرمسير بروز ميكند كه آن عبارت از ايجاد روشي مناسب براي كاهش درجه حرارت به منظور نگه داشتن بدن در محيط خنك ميباشد .

نكته اي كه از مطالب فوق نتيجه مي شود آن است كه چه در شرايط سرد و چه گرم بايستی ميزان انتقال حرارت معيني بسته به نوع فعاليت انسان بين اندامهاي فرد و محيط پيرامونش بايد انجام شود تا انسان احساس راحتي كند.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

يكي از پارامترهاي اصلي موثر بر اين انتقال حرارت اختلاف دماي بين بدن انسان ومحيط ميباشد كه در واقع كار عمده سيستمهاي تهويه مطبوع اين است كه شرايطي را در داخل ساختمان ايجاد نمايد تا مقدار انتقال حرارت مناسب صورت پذيرد و هدف اصلي كه همانا راحتي انسان است تحقق پذيرد.

با توجه به اينكه امروزه به منظور رشد و توسعه هرچه بيشتر صنايع مختلف تاسيس مراكز بزرگ صنعتي ، تجاري، مسكوني و خدمتي با ساختمانهاي مدرن مجهز امري انكار ناپذير مينمايد، نصب تاسيسات تهويه مطبوع به منظور تامين آسايش افرادي كه در اين مكانها به كار و فعاليت مشغولند ضروري به نظر ميرسد.

امروزه با توجه به توجه جهاني به مصرف بهينه سوخت و بازيافت انرژي استفاده از وسايل خنك كننده و گرم كننده بيش از نياز ساختمانها و ملحوظ كردن ضرايب طراحي كاذب همچنين كاربري اين تجهيزات تحت بار كمتر از بار نامي آنها معقولانه به نظر نميرسد.

انتخاب بهينه شرايط محيط بيرون بجاي انتخاب شرايط بسيار بحراني ( كه ممكن است هيچگاه در آن منطقه جغرافيايي بوجود نيايد) ميتواند نقش عمده اي در كاهش مصرف انرژي، هزينه هاي مربوط به تجهيزات تهويه مطبوع داشته باشد.

کنتاکتور چیست؟

✅ کنتاکتور: یک کلید مغناطیسی است.

وقتی ولتاژ مورد نظر اعمال میشود، یک سری کلید مغناطیسی باز را بسته و یک سری کلید مغناطیسی بسته را باز میکند.

با استفاده از این خاصیت میتوان مدارهای زیادی را طراحی کرد.

🔵 ساختمان کنتاکتور:

کنتاکتور از دو هسته به شکل E یا U تشکیل شده است . یکی از دو هسته ثابت و دیگری متحرک است.

در میان هسته ثابت یک سیم پیچ قرار دارد. وقتی سیم پیچ به برق وصل میشود نیروی کششی فنر را خنثی و هسته بالایی را به هسته پایینی متصل میکند. که باعث میشود که تعدادی کلید مغناطیسی عایق شده از یکدیگر به ترمینال ورودی و خروجی کلید متصل شود و باعث باز شدن کلید های مغناطیسی بسته کنتاکتور گردد.

هنگامی که مدار کنتاکتور قطع شود ، بوسیله نیروی فنری که داخل کنتاکتور قرار دارد، هسته متحرک به حالت اول بر میگردد.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

🔵 مزایای استفاده از کنتاکتور:

۱. کنترل از راه دور توسط مصرف کننده

۲. کنترل از چند محل توسط مصرف کننده

۳. طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کار

۴. استهلاک کم آن و سرعت قطع و وصل زیاد کلید

۵. کامل تر و مطمئن تر از نظر حفاظتی

۶. عمر موثر بیشتر

۷. جلو گیری از خطرات وصل ناگهانی دستگاه هنگام قطع برق مدار مصرف کننده

یک دستگاه تهویه هوا و یا واحد تهویه هوا (که اغلب به نام AHU نامیده می شود) برای تهویه هوا و گردش هوا به عنوان بخشی از سیستم تهویه هوا استفاده می شود. دستگیره هوا معمولا شامل عناصر دمنده، گرمایش یا خنک کننده، قفسه های فیلتر یا اتاق فیلتر ، آستناتورهای صدا و دمپر ها می باشد.
دستگیره های کوچک هوا، واحد های ترمینال نامیده می شوند و ممکن است شامل یک فیلتر هوا، کویل و دمنده باشند. این واحدهای کوچک نیز کویل های دمنده یا واحدهای فن کویل نامیده می شود. یک هواگیر بزرگتر که ۱۰۰٪ هوای بیرونی را در خود دارد و هیچگونه پخش مجدد هوا ندارد، به عنوان یک واحد (MAU) شناخته می شود.
دستگیره هوائی که برای استفاده در فضای باز طراحی شده است، معمولا روی سقف، به عنوان یک واحد پشت بام (RTU) شناخته می شود. یک چیلر، گرمای مایع را از طریق فشرده سازی بخار یا چرخه تبرید جذب می کند.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

جریان مایع خنک کننده، از طریق لوله ها، در یک ساختمان عبور می دهند. و از طریق کویل ها ، واحدهای فن کویل یا دیگر سیستم ها، خنک سازی و معمولا رطوبت هوا در ساختمان وارد می کند. دو نوع چیلر وجود دارد چیلر هوا خنک یا آب خنک.
چیلرهای خنک کننده هوا معمولا خارج هستند و از کویل های کندانسور خنک شده توسط هوا محسوب می شوند. چیلرهای آب سرد معمولا درون یک ساختمان قرار می گیرند و از این چیلرها بوسیله گردش مجدد آب گرم به خنک کننده، نظیر یک برج خنک کننده در فضای باز استفاده میشود.

تفاوت خنک کننده آدیاباتیک با برج های خنک کننده معمولی:

نگهداری موتورخانه حرارتی، خنک کننده آدیاباتیک مزایای مختلفی نسبت به برج های خنک کننده معمولی را نشان می دهد:

 • آب از ذرات آزاد نگهداری می شود. این به پمپ ها، چیلرها و دیگر اجزای سیستم اجازه می دهد تا کارآیی بیشتری داشته باشند، در حالی که افزایش عمر مفید آنها.
 • هزینه های درمان و نگهداری آب تا حد زیادی کاهش می یابد. حجم آب که نیاز به درمان دارد، به طور قابل توجهی پایین تر از برج های خنک کننده باز است.
 • استفاده متناوب از اسپرينکل ها موجب صرفه جویی در مصرف آب و انرژی می شود.

به طور کلی، خنک کننده آدیاباتیک می تواند هزینه های عملیاتی را تا ۳۰ درصد کاهش دهد، در مقایسه با برج های خنک کننده معمولی مدار معمولی.

مبدلهای حرارتی صفحات با برجهای خنک کننده مجتمع،جایگزینی برای خنک کننده آدیاباتیک، نگه داشتن برج خنک کننده معمولی است، اما جدا کردن آن از فرایند یا کارخانه چیلر با مبدل حرارتی بشقاب. به عبارت ساده، مبدل حرارتی مدار آب را در دو بخش جدا می کند:

 • در بخش اول، آب بین جریان مبدل حرارتی و فرآیند یا چیلر که از آن گرما خارج می شود، جریان می یابد.
 • در بخش دوم، آب بین برج خنک کننده و مبدل حرارتی حرکت می کند.
 • به این ترتیب، گرما را می توان در خارج از منزل بدون مخلوط کردن هر دو جریان آب آزاد کرد.

از آنجا که مبدل حرارتی در حال حاضر برج خنک کننده را از بقیه سیستم جدا می کند، می توان از برج مدار باز مدار معمولی استفاده کرد. در واقع، ترکیبی از برج خنک کننده مدار و یک مبدل حرارتی از کار بی نظیر و اتلاف پول است.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

ارتقاء اضافی به سیستم های برج خنک کننده:

برج های خنک کننده را می توان به سیستم های با کارایی بالا ارتقا داد، اما همچنین ممکن است اجزای سیستم را ارتقاء دهیم تا بیشترین بهره وری انرژی و انعطاف پذیری کار را افزایش دهیم.

چیلر آب سرد و خنک کننده هوا:

تعمیرات کولرگازی، چیلرها برای تولید آب سرد یا سرد استفاده می شود که در اطراف ساختمان پمپ می شود تا تهویه مطبوع توسط جمع آوری گرما ناخواسته انجام شود.

دو نوع اصلی از چیلرها وجود دارد، هوا خنک و آب سرد است. اصطلاح “هوا” یا “آب” را خنک می کند فقط به مهندس می گوید که چگونه خازن چیلر گرما را از ساختمان رد می کند.

چیلرهای آب سرد

چیلرهای آب سرد معمولا در زیرزمین یا پایین ترین طبقه یک ساختمان قرار دارند. این نوع چیلر نیاز به یک برج خنک کننده برای رد گرما از ساختمان دارد. چیلر آب خنک را تولید می کند و این اطراف ساختمان را به واحد حمل و نقل هوایی (AHU) و واحدهای کویل فن (FCU) و غیره میافزاید. این واحدها در اطراف فضای محلی و همچنین ساختمان در حال گردش هستند.

هوا در مبدل های حرارتی اجباری است که حاوی آب سرد است که گرمای ناخواسته را از بین می برد قبل از اینکه هوا در سراسر ساختمان پخش شود.

گرمای ناخواسته، که از هوا استخراج می شود، در حلقه آب سرد ذخیره می شود. این حلقه به سمت چیلر گردش می کند و هنگامی که به اواپراتور برسد، گرمای ناخواسته از طریق یک حلقه مبرد به چیلرها منتقل می شود.

کندانسور این گرما را جذب می کند و سپس آن را به حلقه آب “کندانسور” می اندازد که بین خازن چیلر و برج خنک کننده جریان می یابد. این خنک کننده باعث می شود که هوای محیط اطراف آب خنک کننده برای گرم کردن ناخواسته استخراج شود. فن درون برج خنک کننده نیروی این گرما را به ترک سیستم، و ساخت و ساز، و خارج می شود به جو. در این مثال، خازن خنک کننده با آب خنک شده است، بنابراین یک خنک کننده آب سرد است.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

 برج های خنک کننده در ساختمان های تجاری بزرگ

چیلرهای آب سرد به طور معمول در خواص تجاری بزرگ با بارهای خنک کننده بالا استفاده می شود، می توانید بگویید که آیا یک ساختمان دارای یک چیلر آب سرد است، زیرا به برج های خنک کننده که معمولا روی سقف هستند نیاز دارند. معمولا معمولا بیش از یک برج خنک کننده و خنک کننده وجود دارد، و غیر معمول نیست که حداقل ۲ یا ۳ و یا حتی بیشتر فقط برای افزونگی و همچنین تغییرات در تقاضای خنک کننده باشد.

چیلر هوا خنک:

قیمت مینی چیلر ۵ تن، سیستم های هوا خنک نیز یک روش ساده را ارائه می دهند که دیگران آن را انجام نمی دهند. برای اکثر چیلرهای خنک کننده هوا، تمام اجزای غالبا چک شده در دو طرف و انتهای واحد برای دسترسی آسان قرار می گیرند. کنترل سیستم ها برای استفاده و عمل صاف است و کویل ها به راحتی قابل تنظیم و ساده برای تمیز نگه داشتن هستند.

در نتیجه، نیازمندی های تعمیر و نگهداری کارکنان و بودجه سیستم های تهویه هوا بعد از آن کمتر از سیستم های آب سرد قابل مقایسه است. در کل، یک سیستم خنک کننده هوا خنک برای کارکردن و حفظ هزینه کم است.

نصب یک چیلر هوا خنک کننده در پروژه مرکز داده موجود، مزایای زیادی را به همراه می آورد. در دراز مدت، چیلرهای هوا خنک کننده هزینه کم هزینه مالکیت را با هزینه های اولیه رقابتی، هزینه های عملیاتی و نگهداری حداقل و خطر کاهش هزینه های خراب هزینه می کنند. سیستم های چیلر هوا خنک همچنین مزایای بسیاری را در اختیار دارند که نیاز به گسترش ظرفیت دارد.

هنگامی که به کارکردن یک مأموریت حیاتی مانند مرکز داده، داشتن یک چیلر قابل اعتماد، آسان برای نگهداری و مقرون به صرفه، مالک صاحب ساختمان و ساکنان صلح و آرامش را در اختیار خواهد داشت. 

یک چیلر برای بسیاری از صنایع بسیار مهم است. آنها به دستگاه پزشکی به طور مداوم کار می کنند، آنها شیر را قبل از فروش در بازار نگه می دارند. آنها همچنین در صنعت داروسازی، صنعت طیور و گوشت و صنعت آبجوسازی استفاده می شود.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

نمودار ساده فرآیند تهویه مطبوع:

سرویس تهویه مطبوع ، اگر چه تمام اجزای تشکیل شده در فرآیند تهویه مطبوع در AC AC در داخل یک جعبه فلزی قرار گرفته است، فرآیند پایه خنک کننده دقیقا یکسان باقی می ماند.

یک تهویه مطبوع (AC) در یک اتاق یا یک ماشین با جمع آوری هوای داغ از یک فضای مشخص کار می کند، آن را با کمک یک مبرد و یک دسته از کویل ها پردازش می کند و سپس هوا را به همان فضای آزاد که هوای داغ در اصل جمع آوری شده بود. اساسا چطور سیستم های تهویه مطبوع کار می کنند.

تصور کنید که شما در گرمای تابشی یک روز گرم تابستان بیرون هستید و برخی از دستورات خداحافظی را اجرا می کنید که دیگر نمی توانید آنها را کنار بگذارید. گرما چنان غیرقابل تحمل است که از روز سیزده تمدن، مانند روزهای داغ روز زمین، احساس می کند. با این حال، یک چیز است که شما را نگه می دارد وجود دارد: دانش که شما در داخل خانه خود را در یک ساعت در هوا به خانه.

در نهایت، لحظه ای می آید درب را باز کنید و در خانه خود گام بزنید. نفخ هوای خنک در هر سلول بدن شما پوشیده می شود و شما فورا احساس می کنید بهتر است.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

من مطمئن هستم که همه شما حداقل یک بار در زندگی خود این تجربه را تجربه کرده اید. انقلاب خنک کننده ای که سیستم های تهویه مطبوع به جامعه انسانی به ارمغان می آورد، هرگز نمی تواند تخفیف یابد. اگر چه نسل های گذشته طرفداران و روش های دیگر نگه داشتن خنک در روزهای گرم بودند، آنها هرگز به اندازه شگفت آور به عنوان سیستم های تهویه مطبوع مدرن از لحاظ ظرفیت خنک کننده منحصر به فرد نیست.

اصل کار سیستم تهویه مطبوع (AC):

تعمیر کولرگازی  و یک تهویه مطبوع هوای گرم را از یک فضای مشخص جمع آوری می کند، آن را با کمک یک مبرد و یک دسته از کویل ها پردازش می کند و سپس هوا را خنک می کند در همان فضای که هوای گرم در اصل جمع آوری شده است. این اساسا چگونه همه سیستم های تهویه مطبوع کار می کنند.

بسیاری از افراد بر این باورند که یک تهویه مطبوع هوا را با کمک دستگاههایی که در داخل آن قرار دارد تولید می کند و اجازه می دهد تا اتاق را به سرعت خنک کند. این نیز ممکن است توضیح دهد که چرا برق مصرف می کند. در واقع، این یک تصور غلط است. یک تهویه مطبوع یک دستگاه جادویی نیست؛ فقط استفاده از برخی پدیده های فیزیکی و شیمیایی بسیار موثر برای خنک کردن یک فضای مشخص شده است.

هنگامی که یک AC را روشن می کنید و دمای مورد نظر خود را تنظیم می کنید (۲۰ درجه سانتیگراد)، ترموستات نصب شده در آن حس می کند که در دمای اتاق اتاق و درجه حرارت انتخابی شما تفاوت دارد.

یک ترموستات به طور مداوم دمای سیستم را نظارت می کند به طوری که در نزدیکی یک نقطه مورد نظر کاربر نگهداری می شود.

این هوای گرم از طریق یک پنجره مشبک در پایه واحد داخلی کشیده می شود و پس از آن چندین لوله که از طریق آن مایع (یعنی یک مایع خنک کننده) جریان دارد جریان می یابد. مایع مبرد مایع گرما را جذب می کند و خود گاز داغ می شود. این است که چگونه از هوا خارج می شود که بر روی کویل های تبخیر کننده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که کویل اواپراتور نه تنها گرما را جذب می کند، بلکه رطوبت را از هوا دریافت می کند که به رطوبت اتاق کمک می کند.

طراحی انواع مینی چیلر

طراحی انواع مینی چیلر

این گاز مبرد منجمد به کمپرسور منتقل می شود (واقع در واحد بیرونی). به نام آن درست است، کمپرسور گاز را گاز می دهد تا داغ شود، زیرا فشرده سازی گاز دمایش را افزایش می دهد.

این گاز داغ و فشار بالا سپس به قسمت سوم – کندانسور حرکت می کند. با این حال، کندانسور به نام آن باقی می ماند و گاز گرم را به طوری که آن را مایع تبدیل می کند.

مبرد به عنوان یک گاز گرم به کندانسور می رسد، اما به سرعت به یک مایع خنک تبدیل می شود، زیرا گرمای “گاز داغ” از طریق باله های فلزی از محیط خارج می شود. بنابراین، به عنوان مبرد منی بخار را ترک می کند، گرما را از دست می دهد و به یک مایع سردتر تبدیل می شود. این جریان از طریق یک شیر توسعه – یک سوراخ کوچک در سیستم لوله مس – جریان جریان مایع سرد مایع را در بخار کنترل می کند، به طوری که مبرد به نقطه شروع سفر خود می رسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا