اجزا مکانیکی کولر گازی شامل : کمپرسور ، کندانسور،فیلتر ،اواپریتور، پروانه کولر گازی ،لوله کاپیلاری، سینی زیر کولر و خروجی هوای سرد می باشد .

این اجزا در کنار هم قرار گرفته اند تا با حرکت در آوردن مسیر گاز،ایجاد سرما نمایند .

به طور کلی کولر گازی مانند بسیاری از لوازم برقی دیگر شامل ۲ جز میباشد؛ جز مکانیکی و جز الکترونیکی .

تعاریف اجزا مکانیکی

کمپرسور:

کمپرسور دو قسمت الکتریکی و مکانیکی دارد . کمپرسورها به دو صورت طراحی میشوند ؛ یک مدل از کمپرسور به صورت دورانی میباشد .نوع دیگر کمپرسور،شبیه پیستون به کار رفته در خودرو میباشد؛ با این فرق که در خودرو نیروی محرکه شان سوختن بنزین است ، اما در کولر گازی این نیروی به وجود آمده توسط انرژی الکتریکی حاصل میشود . قسمت الکتریکی آن موتور نامیده میشود .

تعمیر چیلر

کندانسور یا رادیاتور

گاز برای تولید سرما در کمپرسوردر فشار قرار میگیرد ، تا مسیر جریان خود را در قسمت مکانیکی پشت سر بگذارد ،و سپس  مسیر مکانیکی در کولر آن را از کندانسور عبور میدهد، و این بخش از کولر تحت فشار جریان هوایی است که از گردش پروانه ها به وجود می آید ؛ به این ترتیب مقادیر زیادی از دمای گاز کاهش پیدا می کند.

اواپریتور

 گاز سرما ساز هنگام رسیدن به این بخش ار کولرتبخیر میشود و سرما تولید میکند . سرمای به وجود آمده را توسط چرخش پروانه ها از کولر پخش میکند و بدین گونه هوای اطراف را خنک میکند. اواپرتور کولر گازی با اواپر تور یخچال و وسایل سرمایشی متفاوت است .بدین گونه که  در اغلب لوازم سرما ساز لوله هایی با جنس آلومینیوم به کار رفته است .

ارمغــــــــــان تــــــــــهویه، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب تعمیرات انواع اسپلیت، کولر گازی ، داکت اسپلیت انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری را در محل انجام میدهند. همچنین پرسنل متخصص این شرکت آمادگی دارند در هر ضمینه مربوط به رفع نشتی، اسید شویی، بهینه سازی تابلو فرمان، تعویض کمپرسور، تعمیر برج خنک کن و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه به شما سروران مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱ – ۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست