چیلر، مینی چیلر، کولرگازی ، داکت اسپلیت، فن کویل

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                 

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

چیلرها و سیستم های چیلر صنعتی مدرن اساسا یک سیستم خنک کننده است که گرما را از یک عنصر (آب / گلیکول / هوا) و سپرده به دیگری (هوای محیط یا آب). طراحی استاندارد یک سیستم است که ۶۰ درجه فارنهایت آب (آب / گلیکول یا هوا) را به ۵۰ درجه فارنهایت خنک می کند و گرما را به هوا در دمای ۹۵ درجه فارنهایت منتقل می کند (یا در دمای ۸۵ درجه فارنهایت).

این فن آوری سرد توسط صنایع مختلف برای خنک کردن ماشین آلات فرآیند و فرآیند با استفاده از یک فریزر فریزر برای خنک کردن محیط مانند هوا و یا آب. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چیلرها به طور کلی و برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه در مورد مشکل خنک کننده خود، ما با تعریف یک چیلر شروع می کنیم و سپس به یادگیری چیلر می توانیم برای شما انجام دهیم، نحوه خرید یک چیلر چیلر و آنچه که در هنگام خرید یک چیلر نگاه کنید.

برای راهنمایی در خرید یک چیلر اینجا کلیک کنید. عملکرد کنترل دمای در تجهیزات تولید و فرآیند را می توان به چهار روش بدست آورد: ۱) برج خنک کننده که آب را در دمای ۸۵ درجه فارنهایت تامین می کند یا بالاتر و با استفاده از چیلرهایی که آب را در دمای ۶۰ درجه فارنهایت یا پایین تر عرضه می کنند. ۲) یک چیلر قابل حمل، ۳) یک چیلر بسته بندی شده، ۴) یک سیستم چیلر مرکزی.

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

چیلر قابل حمل – یک چیلر پمپ تک است، می تواند با هر دو خازن خنک کننده هوا یا آب تامین شود، برای خنک کردن یک یا دو دستگاه، جریان محدود به ۲٫۴ gpm / تن است، این استفاده از این نوع چیلر را محدود می کند. چیلر بسته بندی شده – یک سیستم پمپ، یک پمپ برای بخارپز است، دیگری برای فرایند متفاوت، می تواند با هر دو هوا و یا آب عرضه شود خنک کننده خنک کن، هیچ محدودیت جریان جریان فرآیند، اما این نوع چیلر قابل افزایش نیست زیرا بار خنک کننده کارخانه افزایش می یابد.

سیستم سرد کننده مرکزی – جایی است که یک یا چند چیلر مرکزی به یک مجموعه مخزن دو پمپ متصل شده، پمپ ایست ) می توان اضافه کرد، و چیلرها را می توان به حداکثر ظرفیت خنک کننده مخزن پمپ اضافه کرد.

آبگرمکن متناسب با نیاز:

پیش از آن که آبگرمکن های دیواری را خریداری نمایید ، بهتر است کمی تحقیق نمایید که بتوانید آبگرم کنی متناسب با نیاز خود انتخاب و تهیه کنید.

درهنگام تهیه آبگرم کن حتما باید به نکات زیر توجه نمایید :

رده انرژی: از آن جا که آبگرم کن ها جزء لوازم بسیارپرمصرف در منازل می باشند ، به همین خاطر توجه نمودن به این زمینه در آبگرمکن هایی که امروزه ساخته شده اند ، با رده ی انرژی بهینه امری ضروری است ، چرا که این رده های مصرف انرژی در کاهش هزینه های برق و گاز مصرفی خانوارها تاثیر به سزایی را دارا می باشد .

رده مصرف انرژی در این آبگرم کن ها از طریق یک نمودار مشخص می شود ، که  در واقع به ازای آب گرم تولید شده ، میزان مصرف گاز را درطی ۲۴ ساعت برآورد می کند.

از این رو آبگرمکن هایی کارایی بهتر و بالاتری را دارند که فاکتور انرژی شان در رده بالاتری قرار گرفته باشد .

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

میزان  قدرت حرارتی: این مولفه را با واحد کیلو کالری در ساعت می سنجند ، همان گونه از اسم آن مشخص است این شاخص بیان گرظرفیت حرارتی در آبگرمکن ها می باشد . 

به همین خاطر بالا بودن آن موجب می شود تا آب گرم بیشتری در آبگرم کن به وجود بیاید.

میزان فشار ورودی: این ویژگی بیان گر حداقل آب ورودی،در جهت روشن شدن آبگرمکن است ،و واحد اندازه گیری آن بار است.

توجه این میزان در نقاطی که فشار آب پایینی دارند امر بسیار مهمی می باشد.

آبگرمکن های دیواری:

آبگرمکن شمعک دار ( پیلوت دار) : شمعک در این مدل آبگرمکن همیشه روشن است ،  و هنگامی که آب گرم را باز می نمایید، شمعک موجب روشن شدن مشعل می شود ،  که در این مدل آبگرم کن انرژی بیشتری مصرف خواهد شد  و در نتیجه موجب تشکیل رسوب می شود.

آبگرمکن بدون شمعک :

در این مدل آبگرمکن ، شمعک همیشه روشن نیست ، و هنگامی که آب گرم را باز نمایید از طریق  سیستم جرقه زن که به صورت هوشمند عمل می کند ، موجب می شود تا مشعل جرقه بزرند و روشن شود .

پکیج دیواری:

پکیج دیواری در واقع یک موتورخانه تمام عیارمی باشد ، وظیفه موتورخانه را در بهترین میزان کارایی، کیفیت و هم چنین با کمترین میزان مصرف سوخت به انجام می رساند .

وظیفه دیگرپکیج ها تولید آبگرم منازل می باشد که مانند آبگرمکن ها عمل می کنند .

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

سیستم های چیلر صنعتی مدرن

 کدام یک از این موارد مقرون به صرفه است ؟

امروزه آبگرمکن های دیواری و پکیج های دیواری ، جایگزین آبگرمکن های مخزن دار و موتور خانه ها شده اند ، و به خاطر مصرف سوخت کمی که دارند  و کارایی بیشتر، بهترین انتخاب می باشند . 

اما در این میان پکیج های دیواری نسبت به آبگرمکن های دیواری به صرفه تر می باشند ، زیرا که پکیج ها هم آب مصرفی خانه را گرم می کنند و هم محیط ساختمان را گرم می نمایند ؛ که این امرمیزان مصرف انرژی را پایین آورده و بازده حرارتی را افزایش می دهد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا