تعمیر و شارژ گاز داکت اسپلیت

سیستم تبرید چیلر

سیستم تبرید چیلر:

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                   

                                          

در سیستم تبرید چیلر، تبخیر کننده مبرد مایع را به یک گاز خنک کننده آب جوش می کند، کمپرسور فشار فشار گاز مبرد را به فشار (۲۰۰ تا ۲۲۰ اسب بخار برای فرن ۲۲) به طوری که کندانسور می تواند گاز را به یک مایع (گرما را به دست آورد) را با استفاده از هوای محیط در دمای ۹۵ درجه فارنهایت یا آب خنک کننده در دمای ۸۵ درجه فارنهایت مخلوط کند. در مورد یک چیلر صنعتی، rinciple همان است.

آب به طور معمول در دمای ۶۰ درجه فارنهایت پمپ می شود و تا ۵۰ درجه فارنهایت سرد می شود، هنگام استفاده از محلول آب / گلیکول می تواند تا ۲۰ درجه فارنهایت سرد شود. گرما از آب خنک کننده یا سیستم آب خنک کننده گیاهی هوا برای خنک کننده دور و خنک کننده هوای خورشید در فضای باز، و یا توسط هواپیما برای هوا گرم و قابل حمل برای گرمایش قابل حمل و یا درونی استفاده می شود.

Chilers.Applications: چه چیزی می تواند برای چیلر استفاده شود؟ همانطور که می توان تصور کنید چیلرها در دنیای صنعتی بسیار مهم است، ماشین هایی که مقدار زیادی گرما تولید می کنند. اگر این دستگاه ها در هر زمان به پایان برسد، آنها باید خنک شوند.

 این جایی است که چیلرها وارد می شوند. برای خنک کردن هر ماشین یا فرآیند که در دمای ۶۰ درجه فارنهایت یا کمتر عمل می کند، می توان از چیلر استفاده کرد. یک برج خنک کننده می تواند برای خنک کردن هر ماشین یا فرآیند که در دمای ۸۵ درجه فارنهایت یا بالاتر عمل کند.

برخی از برنامه های کاربردی رایج در زیر آورده شده است: پلاستیک در صنایع پلاستیک، یک سیستم خنک کننده پلاستیکی داغ را که تزریق، انفجار، اکسترود یا مهر تایپ شده را خنک می کند. سیستم خنک کننده همچنین می تواند تجهیزاتی را که برای تولید محصولات پلاستیکی (هیدرولیکی دستگاه قالب، جعبه دنده و بشکه اکسترودر) استفاده می شود را خنک کند و موجب صرفه جویی در انرژی و سایش و سایش دستگاه می شود.

 پلاستیک، تزریق ریخته گری چاپ در صنعت چاپ، چیلر نه تنها گرما تولید شده توسط اصطکاک غلطک های چاپ را حذف می کند، بلکه کاغذ را خنک می کند پس از خروج از اجاق های خشک کردن کوره در روند. PrintingLaser در صنعت برش لیزر، صنعت نورپردازی و غیره یک سیستم خنک کننده برای خنک کردن لیزر و منبع تغذیه استفاده می شود.

خنک کننده دستگاه لاستیکی، تقویم ها و میکسرهای بامبو. RubberBeverage در صنعت نوشیدنی، یک چیلر گرما را از طریق فرایند در هنگام مخلوط کردن، پخت و یا پس از پاستوریزه کردن محصول حذف می کند.

سیستم تبرید چیلر

سیستم تبرید چیلر

نوشیدنی پزشکی اگر از تجهیزات پیشرفته برای تصویربرداری رزونانس مغناطیسی، اسکن، خنک کننده خنک کننده و آزمایش آزمایش استفاده کنید، به یک سیستم خنک کننده نیاز خواهید داشت تا تمام حرارت تولید شده را حذف کنید.

هزینه های خنک کننده MRIHvac با توجه به ۳۰٪ تا ۵۰٪ از کل هزینه های انرژی شما و افزایش سریع و فرسودگی متناوب از مبرد های کلروفلوئورو کربن (CFC) و هیدروکلروفلوئورو کربن (HCFC)، نیاز به جایگزینی سریع سیستم تهویه مطبوع و تبرید تجاری با یک سیستم خنک کننده مدولار است.

مزایا و معایب چیلر آب خنک و چیلر هوا خنک

این راه حل ها بسیار قابل اعتماد و ارزان هستند بنابراین این نکته را فراموش نکنید که هرگز نباید یک تکنولوژی تعیین کننده باشد، یا یکی دیگر را انتخاب کند. فن های کندانسور هوای صنعتی با کاهش صدا می تواند یک راه حل خوب باشد.

هزینه های چیلر:

چیلرهای آب خنک معمولا ارزانتر از چیلرهای هوا خنک هستند. با این وجود اگر بخواهیم صرفه جویی در آب خنک کننده (پمپ های آب جوش، RO یا تمیز کردن و غیره) را در نظر بگیریم، گزینه های چیلر هوا خنک ارزان تر می شود. ما هزینه های اولیه چیلر را مد نظر قرار نمیدهیم بلکه هزینه های کل را در نظر میگیریم.

سیستم تبرید چیلر

سیستم تبرید چیلر

 کارایی چیلر:

چیلرهای آب خنک کارآمدتر هستند، زیرا دمای کنسانتره مربوط به دمای لامپ کمتر از دمای لامپ خورشید است. تفاوت بین بزرگترین چیلرهای تجاری با دمای ۴۰۰ تریلیون در مقایسه با تریستورهای معمولی است.

با این حال، اگر ما چیلرهای صنعتی خنک کننده صنعتی ARANER با کارایی بالا (با ظرفیت تا ۵۰۰۰ TR) را در نظر بگیریم، تفاوت بین بهره وری چیلر آب خنک و یک چیلرهای هوا خنک کننده بزرگ نیست.

همچنین لازم به ذکر است که از شرایط طراحی، تفاوت بین درجه حرارت لامپ خنک و ملات کوچکتر از شرایط طراحی است، بنابراین تفاوت بهره وری می تواند نادیده گرفته شود.

مطالعه سالانه این چیلر های مشابه نشان می دهد که تغییر از چیلر های آب خنک به سیستم های هوا خنک می کند بسیار کم به هزینه های انرژی، اما هیچ آب استفاده نمی شود.

تمامی کولرها دارای یک فیلتر در قسمت بالایی تبخیر کننده خود میباشند .فیلترها در شبکه و مجرا های لوله ها وجود دارند؛ کار این فیلترها جدا سازی ذرات از جریان هوا میباشد و به این ترتیب کولر ها تمیز میمانند و ذرات از هوا دور میشوند. تعویض فیلتر را زمانی انجام میدهیم که ذرات جذب فیلتر شده و باعث کاهش جریان هوا شود، تعداد دفعات تعویض فیلتر بسته به میزان آلودگی هوا و اندازه فیلتر میباشد.

اگر فیلتر تعویض نگردد موجب خراب شدن دستگاه میشود زیرا که جریان هوا کاهش پیدا میکند ،از طرفی فیلتری که کثیفی و ذرات را به خود جذب کرده ، باعث آلودگی هوای اطراف میگردد؛

سیستم تبرید چیلر

سیستم تبرید چیلر

 و اگر فیلتر را خارج کرده و فیلتر دیگری را جایگزین آن ننمایید مشکل آلودگی و جریان هوا را به طور موقت و کوتاه مدت حل کرده اید، اما ذرات روی کوئل قرار میگیرند و موجب بروز مشکل برای آن کوئل میگردند. برای تهیه فیلتر توصیه میکنیم فیلتری با بازده زمانی ۶  ماه تهیه کنید.

چگونگی نگهداری دستگاه؟

برای مراقبت و نگهداری صحیح از کولر بهترین راه این است که در فصل سرما ،آلودگی و ذرات چسبیده به وئل ها را پاک کنید که انجام این فرآیند بهتر است توسط خدمات حرفه ای و مراکز پشتیبانی کولرها صورت گیرد؛از دیگر کارکردهای خدمات حرفه ای میتوان به برطرف کردن مشکل شارژ خنک کننده یا عدم تولید سرما توسط سیستم اشاره نمود. اما نحوه نگهداری روزانه از کولرها مانند تعویض فیلترها توسط مصرف کنندگان امکان پذیر میباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا