موتورخانه

صدای تهویه مطبوع

صدای تهویه مطبوع

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                

سر و صدای تهویه مطبوع:

سطح سر و صدای تهویه مطبوع را بررسی کنید این را می توان در مشخصات یافت و در بررسی ما ذکر شده است. بعضی از مدل ها یک حالت آرام برای واحد داخلی، و گاهی اوقات واحد در فضای باز نیز هستند. این ممکن است قدرت خنک کننده یا گرمایش یا جریان هوا را کاهش دهد، اما تهویه مطبوع را در یک سطح بسیار آرام نگه می دارد.

یک واحد داخلی پر سر و صدا ممکن است با فعالیت، مکالمه یا خوابتان تداخل داشته باشد. یک واحد فضای پر سر و صدا می تواند به شما (یا اگر نزدیک به یک اتاق خواب یا پنجره اتاق نشیمن) و یا همسایگان شما است.

اکثر شوراهای محلی دارای محدودیت های سر و صدا در رابطه با استفاده از سیستم های تهویه مطبوع هستند. مقررات شورا را قبل از خرید چک کنید و اگر در آپارتمان زندگی می کنید، قاعده های قاعده خود را تعیین کنید، مخصوصا اگر واحد فضای باز باید نزدیک یک خانه همسایه نصب شود.

صدای تهویه مطبوع

صدای تهویه مطبوع

نویز در دسی بل (dBA) اندازه گیری می شود. سطح سر و صدا داخل محوطه برای سیستم های تهویه مطبوع از ۲۰ تا ۳۰ دسی بل در پایین ترین حالت فن، تا ۴۰ تا ۵۰ دسی بل در بالاترین سرعت می باشد. واحدهای در فضای باز معمولا در محدوده ۴۵ تا ۶۵ dBA قرار دارند.

برای مقایسه، در اینجا برخی از سطوح صدای رایج وجود دارد:

 • ۳۰ dBA: سطح صدای معمولی یک خانه آرام
 • ۵۰ dBA: داخلی یک ماشین آرام در حین رانندگی
 • ۶۰ دبی: مکالمات معمولی

سیستم گردش معکوس اینورتر:

اگر شما فقط برای تهویه هوا در تابستان نیاز به سیستم تهویه هوا دارید (مثلا اگر در منطقه ای با تابستان گرم و زمستان های ملایم زندگی می کنید، یا اگر در حال حاضر سیستم گرمایشی دیگری دارید، یک هوا خنک کننده تهویه مطبوع می تواند برای شما مناسب باشد.

آنها معمولا ارزان تر از مدل های چرخه معکوس هستند و معمولا در غیر این صورت همه ی ویژگی های مشابه دارند.

برای اکثر خانوارها، یک سیستم تهویه مطبوع تقسیم کننده سیستم گردش معکوس اینورتر بهترین گزینه خواهد بود.

صدای تهویه مطبوع

صدای تهویه مطبوع

انواع واحد  یا یونیت داخلی:

 • دیوار بالا: شایع ترین شکل سیستم تقسیم شده، با واحد داخلی نصب شده بر روی یک دیوار است. این اجازه می دهد تا جریان هوا به راحتی در اطراف اتاق نفوذ کند و هوا خنک شود و هوای داغ را به دور و دور کند.

 • طبقه نصب شده: واحد داخلی دیوار نصب شده است، اما در سطح کف – این ممکن است بهتر از برخی از اتاق ها باشد، و می تواند گزینه ای بهتر باشد اگر شما به طور عمده از واحد برای گرمایش استفاده کنید، چون هوای گرم در سطح خود بیرون می آید صعود به سقف.
 • کاست: این واحد داخلی در سقف نصب شده است. برخی از مدل ها را می توان در سقف یا کف نصب کرد.

 

صدای تهویه مطبوع

صدای تهویه مطبوع

انتخاب ظرفیت مناسب تهویه مطبوع:

ظرفیت خنک سازی و گرمایش (اندازه) در کیلووات (کیلو وات) امتیاز داده می شود. یک اتاق کوچک ممکن است یک مدل ۲٫۵ کیلو وات داشته باشد، در حالی که یک منطقه بزرگ باز برنامه ممکن است نیاز به ۶ کیلو وات یا بیشتر داشته باشد. مهم است که محاسبه ظرفیت خنک کننده یا حرارت مورد نیاز سیستم تهویه مطبوع جدید خود را دقیقا محاسبه کنید.

برخی از نصب کننده ها و ماشین حساب های آنلاین فقط یک تحلیل ساده را ارائه می دهند و ممکن است تمایل بیشتری به توصیف ظرفیت بزرگتری داشته باشند. یک محاسبه مناسب، تمام جزئیات اتاق را در نظر می گیرد:

 • اندازه اتاق: طول، عرض و ارتفاع.
 • نوع اتاق: اتاق نشیمن، اتاق نشیمن و آشپزخانه، اتاق خواب و غیره
 • اندازه و جهت پنجره ها و درهای شیشه ای. یک پنجره بزرگ در شمال یا غرب، می تواند در تابستان بسیار گرما را بگذارد.
 • سایه و پرده روی پنجره.
 • عایق کف، سقف و دیوار.
 • آب و هوای محلی.

در حال حاضر به گزینه هایی برای ساخت یک ماشین حساب ظرفیت می پردازد تا به شما کمک کند تا اندازه مناسب تهویه مطبوع را برای نیازهای خود تعیین کنید

صدای تهویه مطبوع

صدای تهویه مطبوع

انواع مدل های تهویه مطبوع موجود :

یک مدل با ظرفیت برابر یا کمی بیشتر برای اتاق انتخاب کنید به عنوان مثال، اگر شما محاسبه اتاق نیاز به یک مدل ۶kW، پس برای تهویه مطبوع با ظرفیت خنک کننده رتبه در محدوده ۶kW تا ۶٫۵kW (تقریبا).

این احتمالا یک شرط امن تر است تا یک مدل را کمی بالاتر از ظرفیت مورد نیاز از کمی کمتر از آن دریافت کنید. یک گربه اضافی اضافی ممکن است در دماهای شدید کمک کند. اما خیلی بیشتر از ظرفیت مورد نیاز نیست.

 • مدل هایی که برای اندازه اتاق بسیار قدرتمند هستند ممکن است چرخه کوتاه مدت را برای رسیدن به دمای هدف اجرا کنند – این همانند ضربه زدن به شتاب دهنده در ماشین شما است تا سرعت را به جای استفاده از فشار پایدار حفظ کند.
 • این باعث می شود که اتاق خیلی سرد یا گرم شود رطوبت ناکافی (به عنوان مثال، هوا را به اندازه کافی خشک نکنید و اتاق را راحت تر احساس کنید)؛ افزایش مصرف انرژی و هزینه های در حال اجرا؛ و پوشیدن و پارگی در سیستم.
 • مدل های تحت فشار ممکن است اغلب در حداکثر خروجی اجرا شوند، هوا را خیلی خشک می کنند و به همین ترتیب از سایش بیش از حد رنج می برید.

 • تعمیر چیلر داکت اسپلیت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا