اسید شویی چیلر

سرویس و نگهداری چیلرجذبی

سرویس و نگهداری چیلرجذبی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

                                                 

چیلر چیست؟

سرویس و نگهداری چیلرجذبی، چیلرهای صنعتی در انواع کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن آب سرد یا مایع از طریق تجهیزات فرایند پخش می شود. به طور معمول برای خنک کردن محصولات و ماشین آلات، چیلرهای آب در بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف از جمله قالب گیری تزریق، ابزار و قالب برش، مواد غذایی و نوشیدنی، مواد شیمیایی، لیزر، ماشین ابزار، نیمه هادی ها و موارد دیگر استفاده می شود.

عملکرد یک چیلر صنعتی این است که گرما را از یک مکان (معمولا تجهیزات یا محصول فرآیند) به مکان دیگری (معمولا هوا در خارج از تاسیسات تولید) حرکت می دهد. این بسیار رایج است که از آب یا محلول آب / گلیکول برای انتقال گرما به داخل و از طریق چیلر استفاده شود که ممکن است نیاز به یک چیلر فرایند برای ذخیره مخزن و سیستم پمپاژ داشته باشد.

صرف نظر از صنعت و فرآیند شما، اطمینان از خنک شدن کافی برای تولید و صرفه جویی در هزینه ضروری است.

چیلر جذبی

چیلر جذبی یا یخچال و فریزر جذبی از یک منبع گرما استفاده می کند تا سیگنال یخچال را به جای یک کمپرسور مکانیکی هدایت کند. چیلرهای جذب از دو مایعات استفاده می کنند که شامل مبرد، معمولا آب و جاذب است. معمولا یک محلول لیتیم برومید یا آمونیاک است.

این مایعات سپس در چرخه جذب جدا شده و دوباره ترکیب می شوند، به طوری که با توجه به شرایط فشار پایین، آب می تواند به راحتی فاز را تغییر دهد به طور معمول. منافع زیاد این دو مایعات باعث جذب آسان می شود.

این چرخه با مخلوطی از آب مایع مایع و جاذب شروع می شود، که با فشار بیشتری برای گرم کردن آب از محلول گرم می شود. پس از آن، بخار آب مبرد، از یک کویل کندانسور که در آن گرما کاهش یافته است، به یک مایع با فشار بالا فرستاده می شود. آب مبرد مایع سپس به تبخیر کننده فشار پایین فرستاده می شود که در آن از طریق تبخیر فلزی آدیاباتیک به گاز وارد می شود و گرما را از آب جذب می کند.

جذب مایع چگالنده از ژنراتور به صورت مجدد با بخار مبرد کم فشار، دوباره از اواپراتور دوباره شروع می شود.

سرویس و نگهداری چیلرجذبی

سرویس و نگهداری چیلرجذبی

زیر رده چیلرها:

تعمیرات فنکویل زمینی ، این چیلرها زیرمجموعه اصلی ۳ نوع چیلرها هستند: سوپاپی، پیچ دوار و چیلر جذبی. هر کدام از طرح های خود و طرفدار در برابر منفی دارند. انتخاب چیلر مناسب برای کارخانه شما یک تصمیم مهم است. این تصمیم خواهد گرفت که چگونه شما مجهز به مراقبت از روند صنعتی خود و یا استفاده از چیلر به عنوان بخشی از سیستم HVAC خود را در یک ساختمان تجاری است.

چیلر مجزا

گاز در داخل این نوع چیلرها با پیستون فشرده شده است، نه بر خلاف موتور خودرو. پیستون های متعدد وجود دارند که گاز را به حرارت می دهند تا فشرده شوند. تفاوت این است که گاز گرم در داخل سیستم استفاده می شود، و نه صرفا از مخزن خروجی خالی می شود. تقاضا با سوپاپ های قابل تنظیم و خروجی هماهنگ شده است که می تواند باز شود تا پیستون بتواند به سادگی بیکار بماند.

پیستون را در حالت خاموش بگذارید زمانی که تقاضا برای آب سرد کمک به مدیریت ظرفیت می کند. این سیستم بسیار انعطاف پذیر است و می تواند با خواسته های خاصی از بار در سیستم مقابله کند.

همچنین امکان مدیریت ظرفیت برای مطابقت با تقاضا با عبور از گاز داغ است، اما به نظر نمی رسد که آنقدر کارآمد باشد. بعضی از سیستم ها از هر دو سیستم کنترل ظرفیت استفاده می کنند که پیستون ها را تخلیه می کنند اما همچنین از دور زدن گاز داغ برای استفاده از تقاضا استفاده می کنند.

چیلرهای پیچ گوشتی

کمپرسور پیچ نیز شناخته شده و یک کمپرسور اسپلیت. در داخل محفظه ثابت، آن را به جفت شدن روتورهای پیچ و مهره روکش می زند. کاهش حجم مستقیم زمانی رخ می دهد که چرخ دنده های سیلیکونی چرخانده شود. ظرفیت یک کمپرسور پیچ دوار در بین ۲۰ تا ۴۵۰ تن متغیر است و توسط شیر ورودی کشویی یا درایو متغیر کنترل می شود.

سرویس و نگهداری چیلرجذبی

سرویس و نگهداری چیلرجذبی

چیلرهای فشرده سازی گریز از مرکز

یکی از ویژگی های اصلی چیلر فشرده سازی گریز از مرکز این است که آنها ظرفیت خنک سازی بالا را در یک طراحی جمع و جور ارائه می دهند. آنها از طریق پروانه کار می کنند، بسیار شبیه یک پمپ آب است. پروانه ی مبرد را فشرده می کند. این چیلرها را می توان با هر دو درایو متغیر سرعت و چاه های ورودی که برای تنظیم کنترل ظرفیت آب سرد استفاده می شود، نصب می کنند. اینها ظرفیت بالایی دارند و می توانند به ۱۵۰ تن برسند.

چیلرهای گریز از مرکز بدون اصطکاک

خیلی شبیه به طراحی منظم گریز از مرکز است که از طریق همان اصول عمل می کنند، اما این کار را با یاتاقان های مغناطیسی انجام می دهند. استفاده از یاتاقان های مغناطیسی نیاز به روان کننده را از بین می برد و ویژگی های موتورهای DC با سرعت متغیر را دارد. این موتورها به طور معمول درایو مستقیم دارند و به طور مستقیم به چیلرها متصل می شوند. ظرفیت این چیلرها از ۶۰ تا ۳۰۰ تن متغیر است.

چیلر جذب

به جای استفاده از یک کمپرسور مکانیکی، چیلرهای جذبی از منبع گرما استفاده می کنند که نیروی محرکه در چرخه یخچال است. این چیلرها معمولا از دو مایعات استفاده می کنند، یکی برای خنک کردن و دیگری برای جذب. مایع جذب معمولا آمونیاک یا لیتیوم برومید است و خنک کننده معمولا آب است.

تعمیرات فنکویل زمینی ، دو مایعات در طی چرخه جذب جدا شده و دوباره ترکیب می شوند. با توجه به شرایط فشار پایین در آب چیلر می تواند به راحتی فاز را تغییر دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا