سرویس نگهداری چیلر تراکمی

سرویس نگهداری چیلر تراکمی

سرویس نگهداری چیلر تراکمی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                  

تفاوت بین چیلر و برج خنک کننده:

سرویس نگهداری چیلر تراکمی، هر دو چیلر و برج خنک کننده برای حذف حرارت از مایع استفاده می شود، که به عنوان یک خنک کننده در دستگاه های بزرگ مانند نیروگاه ها استفاده می شود. برج خنک کننده گرما را از آب جدا می کند که از یک کندانسور تخلیه می شود. پس از تخلیه آب دوباره به کارخانه بازگردانده می شود تا دوباره خنک شود و یا در محیط تخلیه شود.

چیلرها گرما را از یک خنک کننده جذب می کنند که کاملا در یک سیستم خنک کننده قرار دارد. سپس چیلر حرارت را به هوا در اطراف واحد خنک کننده منتقل می کند. اگرچه چیلرها و برج های خنک کننده عملکرد مشابهی را انجام می دهند، آنها با توجه به نوع و اجزای مورد استفاده آنها متفاوت است و ماهیت تجهیزات آنها سرد و قدرت است

انواع چیلرها و برجهای خنک کننده

برج های خنک کننده در دو نوع اصلی طراحی شده اند: پیش نویس مکانیکی و پیش نویس طبیعی. برج های برج خنک کننده مکانیکی به طرفداران متصل می شوند تا هوای خنک را به سیستم منتقل کنند تا گرما را از آب حذف کنند. برجهای پیشرو طبیعی، معمولا با یک نیروگاه هسته ای دیده می شوند، از هوا خروجی هوا به داخل یک دودکش بلند استفاده می کنند.

سرویس نگهداری چیلر تراکمی

سرویس نگهداری چیلر تراکمی

همانطور که هوا افزایش می یابد، خواص خنک کننده را فراهم می کند. چیلرها به عنوان رادیاتور طراحی شده اند که هم آب سرد یا هم هوا خنک هستند. چیلرهای هوا خنک نیاز به نگهداری کمتری نسبت به چیلرهای خنک کننده آب دارند، در حالی که دومی مصرف انرژی کمتری نسبت به سیل دارند.

اجزای اصلی

اجزای اصلی برج خنک کننده حوضه و پمپ است. حوضه توزیع آب از سیستم آبرسانی را تخلیه می کند. پمپ آب را به برج های خنک کننده عرضه می کند و جریان آب را ایجاد می کند که خنک کننده را تسهیل می کند. چیلرها از کمپرسورها، مبدلهای حرارتی تبخیری و مبدل های حرارتی خازنی استفاده می کنند. مبدل حرارتی کندانسور جزء اصلی است که گرما را از چیلرها به هوا رد می کند.

کارایی بخاری گازی:

 خدمات مینی چیلر شرکت اکسیژن، یک بخاری گاز میتواند درحدود یک ساعت ظرفیت ۵۰ گالن را گرم کند. میزان بازیابی آن (به عنوان مثال زمان برای گرم کردن یک مخزن آب پس از استفاده) بسیار سریعتر از یک بخاری الکتریکی است. یکی دیگر از مزایای آب گرم کن های سنتی این است که آنها در صورت قطع برق کار خواهند کرد. برای یک خانواده های چهار نفره یا بیشتر ، یک بخاری گازی معمولا انتخاب مناسبتری نسبت به الکتریسیته است.

✅ کنتاکتور یک کلید مغناطیس است که وقتی ولتاژ مورد نظر به آن اعمال میشود یک سری کنتاکت (یا کلید) باز را بسته و یک سری کنتاکت بسته را باز میکند.که با استفاده از این خاصیت مدارهای مختلفی میتوان مدارهای زیادی رو طراحی کرد.

سرویس نگهداری چیلر تراکمی

سرویس نگهداری چیلر تراکمی

خروجی بخاری مورد نیاز:

تعمیرات داکت اسپلیت اکسیژن، خروجی بخاری مورد نیاز در درجه اول وابسته به منطقه و منطقه آب و هوایی است که در آن زندگی می کنید.

چنانچه سقف شما بالاتر از ۲٫۴ متری نیست.

مناطق بسیار سرد: خروجی ۱kW مورد نیاز برای هر ۸٫۵m²

مناطق سرد: خروجی ۱ کیلو وات برای هر ۱۰ متر مربع مورد نیاز است

مناطق معتدل: خروجی ۱kW مورد نیاز برای هر ۱۳ متر مربع نیاز است

مناطق گرم: خروجی ۱ کیلو وات برای هر ۱۶ متر مربع مورد نیاز است

شایان ذکر است محاسبه دقیق تنها با وسایل آزمایشگاهی پیشرفته و تجهیزات آزمایشگاهی قابل اندازه گیری می باشد . در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری ( تا ۴۳ در جه سانتی گراد) :به ازاء هر متر مکعب به طور میانگین ۲۰۰ بی تی یو، ظرفیت سرمایشی و یا گرمایشی لازم است.

سرویس نگهداری چیلر تراکمی

تعمیرات داکت اسپلیت اکسیژن

بویلر LPG:

سرویس چیلر آبی، دیگهای بخار  ال پی جی برای تامین گرما از گاز ذخیره شده استفاده میکند و این باعث می شود زمانی که دسترسی مستقیم به شبکه اصلی گاز ندارید مناسب باشد.

محل اتصال كابلهاي تغذيه به دستگاه بايد عايق كاري شده باشد.

⭕- گيره هاي الكترود بايد مجهز به صفحات يا سپرهاي حفاظتي باشد تا دست كارگر را در مقابل حرارت حاصله از قوس الكتريكي حفظ نمايد.

⭕- در دستگاههاي جوش برق با مقاومت الكتريكي تمام قسمتهاي حامل جريان برق به استثنا” محل جوش بايد كاملا” پوشيد ه و محفوظ باشد.

⭕- دستگاههاي خودكار و نيمه خودكار جوش برق با مقاومت الكتريكي بايد مجهز به حايلهاي حفاظتي با وسايل راه انداختن با دو دست باشد بطوريكه كارگر پس از راه انداختن دستگاه نتواند دست خود را در منطقه خطر وارد كند.

⭕- گازها و بخارات ناشي از جوشكاري براي سلامتي كارگران مضر مي باشد بنابراين بايستي از تهويه موضعي در كارگاه جوشكاري استفاده شود.

سرویس چیلر آبی

سرویس چیلر آبی

این فنجانها باعث پاشش آب و تبدیل آنها به قطرات کوچک می شوند. یک سیستم خیلی جدید برای پخش آب در برج خنک کننده بکار بردن لوله هایی است که در سطح بالای آن شیپوره هایی برای پاشش آب تعبیه شده است.
تبادل حرارت بین هوای بالارونده از برج و آبی که از برج سرازیر است با تغییر حرارت محسوس در اثر اختلاف درجه حرارت بین آب و هوا انجام می شود. سهم این قسمت از تبادل حرارتی خیلی کم است و قسمت عمده تبادل در اثر تبخیر مقدار کمی آب که پیوسته همراه هوا می باشد،انجام می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا