مزایا و معایب چیلر آب خنک و چیلر هوا خنک

سرویس دوره ای چیلر

سرویس دوره ای چیلر

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

     

راندمان تهویه مطبوع:

سرویس دوره ای چیلر، تغییرات عملیاتی ساده و کم هزینه یا بدون هزینه ای وجود دارد که می تواند مورد بررسی قرار گیرد تا به طور قابل توجهی کاهش مصرف انرژی یک سیستم موجود را بدون خطر برای کارکرد مناسب کارخانه یا راحتی مسافر انجام دهد. در اینجا پنج مرحله برای بررسی وجود دارد.

نادیده گرفتن راندمان چیلر پیک بار

بسیاری از مهندسین و مدیران تاسیسات، کارایی خنک کننده را بر اساس تعداد واحد – پیک بار کیلو وات / تن مقایسه می کنند. بسیاری از تولیدکنندگان نیز در این بازاریابی به این تعداد توجه دارند. با این حال، گیاه معمولی خنک کننده در یک ساختمان تجاری هرگز در این شرایط پیمایشی کار نخواهد کرد.

برای ساختمان های اداری، بهتر است از پیک کیلووات / تن نادیده گرفته شود و به جای IPLV (مقدار بار یکپارچه) یا NPLV (مقدار غیر استاندارد بار بار) از سیستم تهویه مطبوع، گرمایش و تبرید مقایسه شود. هرچند پروفیل بار هر یک از ساختمان ها منحصر به فرد است.

این تعداد به معنای متریک بهتر برای مقایسه هستند، زیرا آنها تلاش می کنند شبیه سازی یک نماینده بار و مشخصات عملیاتی برای یک ساختمان اداری در آب و هوای معتدل. IPLV از چهار نقطه عملیاتی به جای فقط پیک استفاده می کند. این فرض می شود ۴۴ F درجه حرارت آب سرد، ۱۰ F دلتا T آب سرد و عملیات سالانه زیر:

  • ۱ درصد ساعت @ ۱۰۰ درصد بار و ۸۵ F وارد آب كند كننده
  • ۴۲ درصد ساعت @ ۷۵ درصد بار و ۷۵ F در ورودی آب کندانسور
  • ۴۵ درصد ساعت @ ۵۰ درصد بار و ۶۵ F ورودی خازن

 

سرویس دوره ای چیلر

سرویس دوره ای چیلر

چیلر جذبی و بخار:

چیلر جذبی

سرویس چیلر تراکمی، چیلر جذب یک ماشین است که بر اساس چرخه تبرید جذب بخار عمل می کند. این چرخه شامل چهار مبدل مبدل حرارتی (ژنراتور، كندانسور، اواپراتور و جذب) با دو نوع محلول (مبرد و جذب) است. در طول این دوره فشار بالا در داخل ژنراتور و کندانسور غلبه خواهد شد، در حالی که در داخل تبخیر کننده و جذب کننده فشار کمتری وجود دارد.

این چرخه با گرمای ورودی ورودی در ژنراتور شروع می شود. در نتیجه این ورودی گرما، محلول در ژنراتور به مبرد و محلول ضعیف تبدیل خواهد شد. مبرد در شکل بخار به کندانسور وارد می شود و به مایع تبدیل می شود. بخشی از محلول جذب را وارد می کند، چون اختلاف فشار بین کندانسور و اواپراتور وجود دارد، مبرد در داخل اواپراتور جریان می یابد و گرما را از آب سرد که درون تبخیر کننده قرار دارد جذب می کند.

در نتيجه، درجه حرارت آب مصرفي كاهش مي يابد و پس از آن براي تهويه هواي مورد استفاده قرار مي گيرد. مبرد تبخیر شده سپس جذب را وارد جایی که با محلول ضعیف مخلوط می شود، مخلوط حالت مایع را دریافت می کند و در نهایت ژنراتور وارد خواهد شد و چرخه تکرار می شود. نمودار سیگنال چرخه تبرید جذب بخار در شکل ۳ نشان داده شده است.

چیلرهای فشرده سازی بخار

  نمودار سیگنال چیلر بر اساس چرخه یخچال فشرده سازی بخار در شکل ۴ نشان داده شده است. در نتیجه خنک کننده با گرم شدن آب سرد در تبخیر، با خنک شدن، به هدف اصلی خود خاتمه می دهد.

مبرد از بخار خارج می شود، اما در طرف دیگر آب سرد تولید می شود. بنابراین، گرما به مبرد در فشار ثابت اضافه می شود اما از آب سرد استخراج می شود. هر دو مبرد و آب سرد، مخلوط شده و با دیوار جامد در بین آنها در تبخیر کننده مانند پوسته و لوله طراحی شده است. بخارات مايع از اواپراتور بيرون مي آيد و سپس توسط کمپرسور خنک کننده به فشار و درجه حرارت بالا فشرده مي شود.

کمپرسور نیاز به انرژی برای کار خود دارد و از این رو انرژی الکتریکی به آن عرضه می شود.

بخار خنک کننده گرما را به داخل مایع خنک کننده یا هوا خاموش می کند. مایع در حالت مایع یا مایع که از کندانسور خارج می شود در شیر گسترش می یابد و فشار و دمای آن به سطح اواپراتور کاهش می یابد به طوری که چرخه فوق دوباره تکرار شود.

سرویس دوره ای چیلر

سرویس دوره ای چیلر

چیلر جذبی و چیلر کمپرسور بخار:

تعمیر انواع چیلر جذبی، یک چیلر جذبی از یک منبع حرارت برای رانندگی چرخه یخچال به جای یک کمپرسور مکانیکی استفاده می کند. چیلرهای جذب از دو مایعات استفاده می کنند که حاوی مبرد، به طور معمول آب و جاذب، معمولا یک محلول لیتیوم برمید یا آمونیاک است.

این مایعات در چرخه جذب جدا شده و دوباره ترکیب می شوند، به طوری که به علت شرایط فشار پایین آب می تواند به راحتی فاز را تغییر دهد به طور معمول، و جذب بالا از دو مایعات باعث جذب آسان می شود.

این چرخه با مخلوطی از آب مایع مایع و جاذب آغاز می شود که در فشار بالاتر برای جوشاندن آب از محلول گرم می شود. سپس بخار آب مبرد، از یک کویل کندانسور عبور می کند که گرما رد می شود و به یک مایع با فشار بالا متصل می شود. سپس آب مبرد مایع به اواپراتور فشار پایین فرستاده می شود که در آن از طریق تبخیر فلزی آدیاباتیک به گاز، جذب گرما از آب برای سرد شدن می شود.

جاذب مایع متمرکز از ژنراتور به منظور تجدید ترکیب با بخار مبرد کم فشار، که از اواپراتور شروع می شود، دوباره مجددا گرد می شود.

چیلر کمپرسور بخار

تعمیر انواع چیلر جذبی، ساخته شده از چهار اجزای اصلی چرخه یخچال فریزر بخار است. این شامل یک دستگاه اندازه گیری، یک کندانسور، یک کمپرسور و یک بخارپز است.

چیلرهای فشرده سازی بخار معمولا از مبرد CFC یا HCFC برای رسیدن به یک تبرید استفاده می کنند. کمپرسورها نیروی محرکه یخچال فشرده سازی بخار هستند و به عنوان نوعی پمپ برای مبرد عمل می کنند.

گاز مبرد منجمد شده از کمپرسور به یک واحد كندانسور فرستاده می شود كه انرژی گرما را از یخچال به خنك كننده هوا یا آب خارج از سیستم منع می كند.

انتقال گرما اجازه می دهد تا گاز مبرد به یک مایع متصل شود و سپس به یک دستگاه اندازه گیری فرستاده می شود.

دستگاه اندازه گیری مانع جریان مایعات مایع منجر به کاهش فشار می شود. به علت تبخیر فلزی آدیاباتیک، افت فشار باعث می شود مایع حرارت مبرد به فاز مایع به گاز تغییر کند و در نتیجه این گرما را از آب جذب می کند.

دستگاه اندازه گیری در موقعیت است به طوری که گاز مبرد در حال گسترش در داخل بخارپز قرار می گیرد، انتقال انرژی گرمایی از آب را به گاز خنک کننده سرد می شود. گاز مبرد گرم سپس به چرخه مجدد به کمپرسور منتقل می شود و آب تازه آب سرد در حلقه جداگانه هم اکنون می تواند برای خنک نگهداری استفاده شود.

سرویس دوره ای چیلر

سرویس دوره ای چیلر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا