مینی

سرویس تخصصی چیلر

سرویس تخصصی چیلر

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

ترموستات زمستاني:

سرویس تخصصی چیلر، ترموستات سيستمهاي گرمايشي معمولا به يك آلمان حرارتي گرم كننده مجهزند اين المان يك مقاومت الكتريكي كوچك است كه با پلاتينهاي ترموستات بصورت سري در مدار قرار ميگرد بطوري كه با عبور جريان الكتريكي گرم شده و درجه حرارت محفظه ترموستات را گرم ميكند به اين ترتيب قبل از رسيدن درجه حرارت اتاق به حد تنظيم شده روي ترموستات ، پلاتينهاي ترموستات مدار سيستم گرم كننده را قطع مي كند.

چون مقداري گرماي پس ماند در سيستم حرارت مركزي و لوله هاي ارتباطي كه درجه حرارت آن بيشتر از درجه حرارت هواي اطاق است بصورت طبيعي و براي رسيدن به دماي تعادل به سيستم داده مي شود و اين گرماي پس ماند حتي پس از خاموش شدن دستگاه گرم كننده به گرم كردن اطاق ادامه مي دهد لذا براي صرفه جويي در مصرف انرژي از گرم كن هاي جلو انداز در قطع مدار با مقاومت متغير و مختلف استفاده مي شود .

سرویس تخصصی چیلر

سرویس تخصصی چیلر

تجهيزات (equipments):

تجهیزات چیلر، تجهيزات رطوبت زن رابه طور كلي به دو گروه خانگي و صنعتي تقسيم ميكنند. در عين حال رطوبت زن هاي خانگي را مي توان براي صنايع كوچك و رطوبت زن هاي صنعتي را براي منازل بزرگ نيز استفاده كرد. تجهيزاتي كه براي نصب در دستگاههاي هوا رسان طراحي مي شوند با تجهيزاتي كه مستقيما” رطوبت رابه داخل فضاي مورد نظر مي افزايند تفاوت دارند.

براي رطوبت زني مي توان از هواشور (air washer) و كولر هاي تبخيري مستقيم (direct evaporative coler) نيز استفاده كرد. گاهي اوقات اين تجهيزات براي مقاصد ديگري از قبيل سرمايش يا تميز كردن هوا انتخاب مي شوند.

سرویس تخصصی چیلر

سرویس تخصصی چیلر

مهم ترین نکات هنگام استفاده کردن از کولر گازی ها عبارتند از :

 ١ – پريز کولر ودو شاخه سيم های رابط را همیشه مناسب با جريان برق مصرفي کولر گازی ،انتخاب نمایید.

۲- برای محفاظت از کولر گازی ، از يک فيوز جدا گانه استفاده نمایید .

۳ –برای آن که دوام سيني زير کولر بیشتر شود ، آن را رنگ آمیزی نمایید .

۴- کولرگازی  را در محلی نصب نمایید که به گونه اي قرار بگیرد تا نور آفتاب و يا باران و تگرگ با آن مستقیم برخورد نداشته باشد.

۵همیشه سعی نمایید تا  ترموستات را بر روی دماي مناسب و مورد نياز بگذارید ، تا هم از مصرف زیاد برق جلوگیری شود،  و هم کولر گازی دچار استهلاک بي مورد نشود .

سرویس تخصصی چیلر

سرویس تخصصی چیلر

 ۶-هنگامی که فصل گرما شروع شد ، پیش از آن که کولر گازی را راه اندازي نمایید ، یک تعميرکار مجرب و یا شخص خودتان ، اجزاء مکانيکي و الکتريکي کولرگازی را به طور کامل بازديد مجدد نمایید ، تا بدین گونه هم از کولر گازی ، خاک روبی کنید  و هم راه خروجي آب را بررسی نمایید ؛ سپس می توانید سيني کولر را در محدوده مورد نظر نصب کنید و کولر روشن نماييد .

۷-سعی کنید در حد توان کولر گازی را در ساعت های اولیه در شب روشن نکنید ، چرا که در اين ساعت ها ولتاژ برق در  کمترين سطح ممکن قرار دارد ،و اين امر موجب می شود تا کمپرسور تحت فشار قرار گیرد و دوام و عمر دستگاه کاهش یابد .

چگونگی کم کردن فشار بار در پکیج:

اگر فشار پکیج از ۱٫۵ بالاتر برود ،  برای خارج نمودن این فشار چندین روش وجود خواهد داشت. 

اولین روش که موثرنیز می باشد عبارت است از :

  • بستن ورودی آب دستگاه
  • باز کردن شیرپرکن
  • باز کردن پایین‌ترین شیر آب گرم در منزل، مثلا باز کردن شیر توالت برای پایین آمدن فشار

باید به این نکته توجه داشته باشید که در روش آخر ، حتما باید یک نفر در پای پکیج قرار داشته باشد و شخص دیگری شیر را باز کند و ببندد، تا بعد از تنظیم شدن فشار بتوانید شیر را سریعا ببندید.

اگر فشار پکیج  بیش از حد تخلیه شد،فقط کافی است تا شیر توالت را ببندید، هم چنین شیر پرکن را هم ببندید، شیر ورودی را باز نمایید ودوباره به مقدار کم شیرپرکن را باز نمایید.

 شیرپرکن را تا انتها باز نکنید . مقدار کمی که بازشود برای بالا رفتن فشار کافی است .

سرویس تخصصی چیلر

سرویس تخصصی چیلر

هنگام کامل شدن بار پکیج ، دیگر شیرپرکن را ببندید.

دومین روش در جهت پایین آوردن فشار پکیج این است که، واشر شیر هواگیری یکی از رادیاتورها مثل رادیاتور درون حمام و یا قسمتی که آب فرش‌ها را خیس نکند ، باز کنید ؛ و صبر کنید تا فشار پایین بیاید و در نهایت هنگام کم شدن فشار واشر را سفت نمایید .

سومین روش  هم که این است که رادیاتورها را هواگیری نمایید.

در این روش اگر هوایی درون دستگاه باشد و خارج شود ، مقداری از فشار کم خواهد شد و اگرهوا نباشد به واسطه خالی شدن آب از رادیاتور، فشار پکیج تنظیم خواهد شد .

شير چهار طرفه:

فن کویل چیست، حال شير دستي ۵ را بسته و شير دستي ۶ را باز مي كنيم . ملاحظه مي شود كه در اين حالت فشار مكش كمپرسور به پشت پيستون سمت راست اعمال مي شود و لذا مجموعه پيس تونها به سمت راست حركت مي كند . در اين وضعيت لوله شماره ۷ به تخليه كمپرسور و لوله شماره ۸ به مكش كمپرسور ارتباط پيدا مي كنند.

با اين ترتيب مسير گردش مبرد توسط لوله هاي ۷ و ۸ تغيير كرده و لذا مبدلي كه قبلا به عنوان اواپراتور كار مي كرده، در وضعيت بعدي به
كاندنسر تبديل مي شود.

در واقع شير برقي كار شيرهاي دستي را انجام مي دهد . در يك حالت گاز مكش كمپرسور را به پشت پيستون سمت راست و در حالت ديگر اين فشار را به پشت پيستون سمت چپ هدايت مي كند.

سرویس تخصصی چیلر

سرویس تخصصی چیلر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا