قیمت مینی چیلر 5 تن

رفع ایراد کولر گازی

رفع ایراد کولر گازی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

 

رفع ایراد کولر گازی:

دستگاه را از برق جدا میکنیم و سپس ورودی برق را در ترمینال اصلی کولر با هم دیگر ارتباط میدهیم،  و در صورت سالم بودن کابل یا سیم رابط به محض اتصال رابط ها را متصل میکنیم در حالت وصل کلید روی بی نهایت قرار میگیرد ،اگر با قطع و وصل کلید از عقربه آمپرمتر ،عکس العمل نبیند عوض کردن کلید واجب است .

یکی از سیم ها قطع شده باشد؛

اگر فاز اصلی مدار قطع شود در ۲ بخش کمپرسور و موتور فن دچار مشکل میشود، به همین خاطر پس از قطع برق دستگاه و باز کردن بدنه به جستجوی سیمی باشید که از محلی که در آن استقرار دارد ،جدا شده . و با وصل شدن سیم به حالت عادی خود باز میگردد.

کولر اتصال بدنه دارد؛

مدار کولر نسبت به سایر لوازم خانگی از پیچیدگی بیشتر برخوردار است . ارتباط الکتریکی عناصر اصلی مدار مانند موتور فن ترموستات کمپرسور را با یکدیگر و مدار قطع کنید .

رفع ایراد کولر گازی

رفع ایراد کولر گازی

هرگاه با ورود یکی از اجزا اتصال بدنه دیده شد، در شناسایی قطعه مورد نظر موفق بوده اید. و در این حال میبایست که عیب را رفع نمایید .

گاهی اوقات خود دستگاه دارای اتصال بدنه نیست و مشکل از سیم های رابط آن است و از این رو میتوانید دستگاه را به وسیله چراغ سری مورد آزمایش قرار دهید .

با حرکت ولوم ترموستات هیچ عکس العملی از کمپرسور دیده نمیشود، اما موتور فن سالم میباشد .

ترموستات خراب است؛

ترموستات کولر عملکردی مشابه ترموستات یخچال و وسایل سرما ساز دارد و تفاوت عملکرد این ترموستات ها در دمایشان ،جهت قطع و وصل کردن آن ها میباشد . کلید ترموستات به وسیله آمپر متر مورد آزمایش قرار میگیرد .

چیلرهای فشرده سازی بخار و چیلرها جذب بخار:

چیلر جذبی ، چیلرهای فشرده سازی بخار از یک کمپرسور مکانیکی با موتور الکتریکی استفاده می کنند تا یک مبرد در اطراف سیستم را خنثی کند. این ها شایع ترین انواع چیلرها هستند. دو دسته زیر برای چیلرهای فشرده سازی بخار وجود دارد که آب سرد یا سردکننده هوا هستند و ما به زودی به آنها نگاه خواهیم کرد.

چیلرهای جذب بخار؛

از یک منبع گرما برای انتقال مبرد در اطراف سیستم استفاده می کنند و نه از یک کمپرسور مکانیکی استفاده می کنند. مبرد در این چیلرها بین مناطق دارای دما و فشار متفاوت حرکت می کند. برای تماشای آموزش ویدئویی این چیلرها اینجا کلیک کنید.

به دنبال چیلرهای فشرده سازی بخار، دو نوع اصلی هوا سرد می شود و آب سرد می شود. هر دو نوع چیلرها اجزای اساسی مشابهی دارند که عبارتند از: اواپراتور، کمپرسور، کندانسور و شیر توسعه. هنگامی که ما درباره هوای سرد و یا آب صحبت می کنیم این به سادگی به نحوی است که گرمای ناخواسته از طریق خنک کننده چیلرها از ساختمان خارج می شود.

اصل کار برای چیلرهای سرد و خنک کننده هوا همان است. کمپرسور یک مبرد را در داخل چیلر بین کندانسور، شیر گسترش، بخارپز و برگشت به کمپرسور فشار می دهد. تنها تفاوت این است که با یک چیلر خنک کننده هوا، طرفداران هوا را در سراسر لوله های معلق کندانسور که گرما را دور نگه می دارند، می کند.

چیلرهای آب سرد دارای یک کندانسر مهر و موم شده و آب از طریق پمپ می شود تا گرما را از بین ببرد و از طریق برج خنک کننده پراکنده شود. برج خنک کننده همچنین از فن برای رد گرما استفاده می کند.

رفع ایراد کولر گازی

رفع ایراد کولر گازی

چیلر مایع به مایع:

مینی چیلر ایرانی، ساده ترین چیلر یک سیستم خنک کننده مایع به مایع است. در این نوع سیستم شما گیاه دارای فراوانی نوعی از مایع خنک کننده موجود در حال حاضر است، اما شما نمی خواهید این خنک کننده را به کمپرسور ارائه دهید. به عنوان مثال: شما آب به خوبی در دسترس است، اما شما نمی خواهید به آب چاه را از طریق کمپرسور جدید خود قرار دهید، زیرا کیفیت آب بسیار ضعیف است (بسیاری از مواد جامد محلول مانند آهن و کلسیم و غیره)، و شما با مشکل چاه آب در مبدل حرارتی خود در گذشته نفوذ کرده است.

سیستم خنک کننده مایع به مایع مناسب ایده آل برای این وضعیت است. از آب چاه در یک طرف مبدل حرارتی متوسط ​​و یک خنک کننده مانند گلیکول و آب در طرف دیگر مبدل حرارتی متوسط ​​در یک حلقه بسته برای خنک کردن کمپرسور استفاده می شود. گرما از طریق مبدل حرارتی متوسط ​​بدون مبدل مبدل حرارتی مبدل می شود.

اگرچه مبدل حرارتی متوسط ​​به درستی انتخاب می شود، ممکن است از بین رفتن مبدل حرارتی متوسط ​​اتفاق بیافتد، اما اگر بخاری مبدل گرمایی به طور مناسب انتخاب شود، می تواند به آسانی برداشته شود و تمیز شود. شایع ترین مبدل های حرارتی متوسط ​​عبارتند از: صفحه و قاب، یا پوسته و نوع لوله. درجه حرارت خنک کننده ۵ درجه بالاتر از خنک سازی گیاه “آب” با سیستم مایع به مایع امکان پذیر است.

در نمونه آب چاه بالا اگر آب چاه در ۵۵ F در دسترس باشد، سیستم خنک کننده مایع به مایع قادر به تامین ۶۰F خنک کننده به بار است.

قدرت سیستم خنک کننده مایع به مایع این است که برای خرید و نصب نسبتا ارزان است. اجزاء را می توان در داخل یا خارج نصب کرد. این سیستم تنها با پمپ حلقه بسته با استفاده از انرژی اضافی کار می کند. تعمیر و نگهداری نسبتا ساده فقط یک بازرسی دوره ای، روانکاری و تمیز کردن مبدل حرارتی در صورت لزوم است.

رفع ایراد کولر گازی

رفع ایراد کولر گازی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا