کولرهای گازی

رطوبت و خشکی محیط

رطوبت و خشکی محیط

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

رطوبت و حالت “خشک” در سیستم تهویه مطبوع:

آیا آب و هوای گرم و مرطوب و یا سرد و مرطوب است، رطوبت بیش از حد در خانه شما می تواند یک مشکل واقعی باشد. برای رطوبت پایدار، یک رطوبت سنج ممکن است پاسخ – چه مدل روتور خشک کننده، که در شرایط مرطوب سرد و یا یک مدل تبرید، که در شرایط گرم و مرطوب ترین موثر است. بررسی رطوبت سنج ما را ببینید.

سیستم تهویه مطبوع شما یک گزینه مناسب برای کنترل هوای گرم و مرطوب است. حالت خنک کننده نه تنها هوا را خنک می کند، بلکه رطوبت هوا را نیز از بین می برد، که باعث می شود هوا احساس راحتی کند.

بسیاری از مدل ها نیز یک حالت “خشک” یا “رطوبت” برای خشک کردن هوا دارند که بهترین استفاده را هنگامیکه هوا گرم و بسیار مرطوب است استفاده می کند. سرعت هوای داخلی کاهش می یابد به طوری که هوا برای حرکت رطوبت بیشتری از هوا، طول می کشد تا بیش از کویل های خنک کننده حرکت کند.

رطوبت و خشکی محیط

رطوبت و خشکی محیط

حالت خشک می تواند گزینه ای کارآمد و موثر در شرایطی باشد که رطوبت را کاهش می دهد باعث می شود که هوا خنک تر و راحت تر شود. اما هنگامی که بسیار گرم و فقط متوسط ​​مرطوب باشد، حالت خنک کننده بسیار موثر خواهد بود.

چیلر چیست؟

چیلرهای صنعتی در انواع کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن آب سرد یا مایع از طریق تجهیزات فرایند پخش می شود.

به طور معمول برای خنک کردن محصولات و ماشین آلات، چیلرهای آب در بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف از جمله قالب گیری تزریق، ابزار و قالب برش، مواد غذایی و نوشیدنی، مواد شیمیایی، لیزر، ماشین ابزار، نیمه هادی ها و موارد دیگر استفاده می شود.

عملکرد یک چیلر صنعتی این است که گرما از یک محل (معمولا تجهیزات یا محصول محصول) به یک محل دیگر (معمولا هوا در خارج از تاسیسات تولید) حرکت می کند. این بسیار معمول است که از آب یا محلول آب / گلیکول برای انتقال گرما به داخل و از طریق چیلر استفاده شود که ممکن است نیاز به یک چیلر برای ذخیره مخزن و سیستم پمپ داشته باشد.

صرف نظر از صنعت و فرآیند شما، اطمینان از خنک کافی برای تولید و صرفه جویی در هزینه ضروری است.

رطوبت و خشکی محیط

رطوبت و خشکی محیط

چیلر چگونه کار می کند؟

در بیشتر برنامه های کاربردی خنک کننده، یک سیستم پمپاژ، آب خنک یا محلول آب / گلیکول از چیلر به فرآیند انتقال می دهد. این مایع گرم از گرما خارج می شود و مایع گرم به چیلر باز می گردد. فرآیند آب، وسیله ای است که از طریق انتقال گرما از فرآیند به چیلر منتقل می شود.

چیلرهای پروسه حاوی یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک ماده شیمیایی شناخته می شود. انواع مختلفی از مایعات و کاربردها بسته به دمای مورد نیاز وجود دارد اما همه آنها بر اساس اصل فشرده سازی و تغییر فاز مایبر از لیزر به گاز و بازگشت به محل کار کار می کنند. این فرایند گرم کردن و خنک کننده مایند و تغییر آن از گاز به مایع و بازگشت چرخه یخچال دوباره است.

چرخه چیلر شروع می شود با مخلوط مایعات و گاز کم فشار وارد اواپراتور. در اواپراتور، گرما از محلول فرآیند آب یا محلول آب / گلیکول جوش ماندر، که آن را از یک مایع کم فشار به گاز کم تغییر فشار می دهد. گاز فشار پایین وارد می شود.

مزایای کمپرسور چیلر:

بسیاری از صنایع از کمپرسور پیچ چیلر به دلیل سهولت نگهداری، کلی اقتصاد و سادگی استفاده می کنند. این کمپرسور برای خروجی خاص خود، که معمولا با اندازه کوچک دستگاهها به پایان می رسد، مورد ستایش قرار گرفته است.

تعمیر و نگهداری بی نظیر است به چند بخش. با استفاده از تکنولوژی جدید، می توانید از یک کمپرسور پیچ نیز برای کارآیی استفاده کنید. قطعات کمتر به معنی حداقل لرزش است، که یکی دیگر از دلایل سازمان های خنک کننده منطقه ای باید این کمپرسورها چیلر را نصب کنید. فراموش نکنید که از دست دادن مبرد برای این قبیله ها تقریبا غیرممکن است.

هنگامی که برای تعمیر و نگهداری یک کمپرسور پیچ چیلر می آید، تمرکز بر روی قطعات به وضوح است. چند قسمت باید در نظر بگیرید؟ یک کمپرسور چند بخش بزرگ دارد :

  • اجزای روغن مانند جداساز روغن

  • گاو شیر

  • موتور الکتریکی

رطوبت و خشکی محیط

رطوبت و خشکی محیط

این به خاطر شرایط نگهداری است، زیرا بسیار کم نیاز است. این واقعیت که سرعت کمپرسور پیچ در مقایسه با کمپرسور سانتریفیوژ پایین است، به کاهش وضوح و نیازهای تعمیر و نگهداری کمک می کند.

این تجهیزات دارای قطعات متحرک متحرک که نیاز به توجه دارند. به یاد داشته باشید که روغن کمپرسور چیلر عملکرد چندگانه، روانکاری، تمیز کردن و خنک کننده را نشان می دهد. تغییر برنامه ریزی شده در روغن مهم است چرا که بدون آن تجهیزات می تواند آسیب دیدهد.

چگونه یک چیلر صنعتی کار می کند:

در یک چرخه ایده آل چیلر، خازن به عنوان یک جزء دو برابر عمل می کند. قبل از اینکه هر نوع چسبندگی اتفاق بیفتد، بخار فشار بالا ابتدا باید به شرایط اشباع (بیش از حد گرم شود) آورده شود. گرما به اندازه کافی باید از مبرد منتقل شود تا درجه حرارت اشباع را کاهش دهد.

در این نقطه، چگالی می تواند شروع شود. همانطور که گرما همچنان از بخار مبرد به هوا منتقل می شود (یا آب، اگر از یک کندانسور استفاده می شود)، کیفیت مبرد (٪ مبرد در حالت بخار) تا زمانی که مبرد کاملا متراکم در سیستم ایده آل، در خروجی از کندانسور اتفاق می افتد.

 در دنیای واقعی، در خروجی کندانسور چیلر، انتظار می رود برخی از خنک کننده ها انتظار داشته باشند. مایع متخلخل، بیمه در برابر فلش مایع را فراهم می کند، زیرا مبرد در معرض تلفات لوله و اجزاء قرار می گیرد.

مبرد در حال حاضر در حالت مایع است و در فشار و درجه حرارت بالا است. قبل از تبدیل شدن به یک محیط انتقال گرما، یک تغییر دیگر باید انجام شود.

کاهش دما در چیلر:

این کار با کاهش فشار انجام می شود. شما می توانید بر روی فشار مبرد چیلر- درجه حرارت به عنوان یک قانون غلط املایی حساب کنید. اگر فشار یک مایع اشباع کاهش یابد، قانون حاکم بر وجود آن مستلزم آن است که دمای اشباع را در فشار جدید فرض کند.

بنابراین، برای کاهش دمای، فشار باید کاهش یابد و برای مقابله با آن، نوعی محدودیت لازم است. بهتر است اگر این محدودیت بتواند خود را به عنوان تغییراتی در بار سیستم تغییر دهد.

 این دقیقا همان چیزی است که دریچه ترموستاتیک گسترش می یابد؛ این یک محدودیت قابل تنظیم است که موجب کاهش فشار مایع منفذ می شود، با این وجود در تلاش برای حفظ سوپرایت بخار ثابت در خروجی اواپراتور، تعدیل می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا