راهنمای استفاده از داکت اسپلیت

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                       

چرا چیلر هوای سرد بیشتر مورد توجه است؟

راهنمای استفاده از داکت اسپلیت، تعدادی از عوامل که سیستم های هوای سرد را ترجیح می دهند، به شرح زیر است:

  • بدون هزینه آب شهرستان
  • بدون برج خنک کننده
  • بدون مواد شیمیایی و فاضلاب (پایداری محیطی)
  • هزینه های نگهداری به حداقل می رسد 

معیارهای انتخاب این سیستم ها به مزایای و معایب مربوط به یک کارخانه خنک کننده منطقه بستگی دارد. اگر مقدار آب زیاد باشد، یک سیستم آب سرد می شود، هوای محیط بدون ذرات و رطوبت نسبی در فصل گرم کم است. یک سیستم تهویه هوا مناسب است، اگر آب کمبودی داشته باشد، تامین آب نامطمئن است و رطوبت نسبی متوسط ​​در طول فصل گرم بالا است.

به نظر می رسد ملاحظات بسیاری در مورد انتخاب سیستم های سرد و سرد هوا وجود دارد. با توجه به نقاط عطف تکنولوژیکی فعلی ، این مفهوم که سیستم های آب سرد کاملا مقرون به صرفه نیست، دیگر وجود ندارد.

چیلرهای هوا خنک کننده در مناطقی قرار دارند که حفاظت از آب یک اولویت است. بنابراین انتخاب سیستم آب سرد با توجه به محل کارخانه شما بستگی دارد.

راهنمای استفاده از داکت اسپلیت

راهنمای استفاده از داکت اسپلیت

چیلرهای خنک کننده هوا در برابر چیلرهای آب سرد

هنگام تحقیق در مورد سیستم های HVAC تجاری برای تسهیلات خود، شما نیازهای زیادی را در نظر بگیرید. چیلرها، مانند تسهیلات، در اندازه ها، اشکال و قابلیت های مختلف می آیند. معمولا سؤال می کنیم که چیلر بهتر است، چیلرهای هوا خنک کننده یا آب سرد؟ کدام سیستم بیشترین مصرف انرژی است؟

صادقانه بگویم، قبل از اینکه به نتیجه برسیم، عوامل زیادی برای فکر کردن وجود دارد. در اینجا برخی از اطلاعات در مورد چیلرهای هوا خنک کننده در مقایسه با چیلرهای آب سرد است تا قبل از اینکه تصمیم بگیرد، فکر کنید.

کاهش منابع آب و انرژی در چیلر:

چیلر تراکمی، با توجه به پویایی سیستم های خنک کننده ساختمان و برج های خنک کننده، ما به سه روش برای کاهش مصرف آب، انرژی و شیمیایی در سیستم های خنک کننده ساختمان های بزرگ و مراکز داده نگاه می کنیم:

  • ارزیابی فناوری: شناسایی و پیگیری عملکرد فن آوری های نوین تصفیه آب که به طور چشمگیری باعث کاهش استفاده از آب و مواد شیمیایی در برج های خنک کننده می شود و امکان ارزیابی آنها را به سایت های بیشتری می دهد.
  • ارتقاء عملیات: از بهترین شیوه های استفاده از مدیران تسهیلات و ارائه دهندگان خدمات برای بهینه سازی برنامه های درمان شیمیایی سنتی استفاده کنید.
  • حداکثر کردن فرصت برای خنک کننده هوا: شناسایی سایت هایی که در آن هوای آزاد خنک کننده – آوردن هوای داخل خنک کننده – می تواند برای کاهش نیاز به خنک سازی مکانیکی استفاده شود.
  • از آنجایی که روشهای معمول خنک کننده می تواند انرژی و آب فشرده باشد، کاهش بار بر روی این سیستم ها می تواند صرفه جویی قابل ملاحظه ای را علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و شیمیایی انجام دهد.

 

دلیل دیگر این است که آب اضافی باید دوباره به سیستم خنک کننده اضافه شود. در نتیجه تبخیر، جامدات در آب بیشتر متمرکز می شوند. اگر تا به حال از بخار بخار بخواهید وقتی بیمار هستید، ممکن است متوجه شود.

که جامدات در اطراف عنصر گرمایشی که از مواد معدنی و مواد جامد دیگر است که در آب از شیر آب معلق است. مقدار جامدات در آب بسته به نوع منطقه متفاوت است یا چگونگی استفاده از آب آب.

اگر ساخت این مواد جامد در یک سیستم خنک کننده ساختمان بیش از حد افزایش یابد، می تواند به تجهیزات خنک کننده مانند چیلر آسیب برساند. بنابراین، بعضی از این آب باید به فاضلاب “منفجر” شود تا مواد جامد را در آب زیاد متمرکز کند.

با استفاده از مواد شیمیایی

مواد شیمیایی را می توان برای درمان آب استفاده کرد تا آب بتواند در سیستم خنک کننده حتی در هنگام تولید مواد جامد – بدون آسیب رساندن به تجهیزات استفاده شود. با این حال، حتی با استفاده از مواد شیمیایی برای درمان آب، در نهایت تبخیر ماده جامد در آب را افزایش می دهد تا آب نیاز به تخلیه فاضلاب شود تا از آسیب رساندن به تجهیزات جلوگیری شود.

راهنمای استفاده از داکت اسپلیت

راهنمای استفاده از داکت اسپلیت

برج خنک کننده:

تعمیرات موتورخانه و مشعل، برج خنک کننده معمولا در داخل سقف یا زیرزمین ساختمان اداری قرار دارد. شغل برج خنک کننده این است که آب سرد را برای تهویه هوا از طریق برداشتن گرما از ساختمان، تولید کنید. برج خنک کننده می تواند با استفاده از آب یا هوا سرد شود، اما در هر صورت، نتیجه همان است که خنک کننده هوا است.

هنگامی که گرما از طرف فضای توسط برج خنک کننده حذف می شود، برج خنک کننده برای پمپ کردن هوا از طریق لوله ها به برج خنک کننده استفاده می شود. سپس برج خنک کننده آن هوای گرم را به وسيله فرآيند تبخير آن به هوا سرد می شود.

برج خنک کننده دارای سیستم شناور است که مقدار آب داخل سیستم را کنترل می کند تا از تبخیر کامل آب جلوگیری شود. پس از رسیدن شناور به سطح، آب شیرین به این سیستم معرفی می شود. سپس شیر برای آب تازه برای ورود به سیستم باز می شود. آب خنک است و به تولید هوای سرد در سراسر سیستم HVAC کمک می کند.

واحد کنترل هوا

واحد تهویه هوا در کنار برج های خنک کننده و خنک کننده به منظور گردش و حفظ هوا از طریق فرآیند گرمایش، تهویه، و تهویه یا تهویه مطبوع کار می کند. دستگیره هوا در یک واحد تجاری یک جعبه بزرگ است که از کویل های گرمایش و خنک کننده، دمنده، قفسه ها، اتاق ها و دیگر قطعات تشکیل شده است که به کارکنان هواپیما کمک می کند.

دستگیره هوا به لوله هواپیما متصل شده و هوا از طریق دستگاه تهویه هوا به لوله هواپیما عبور می کند و سپس به هواگیران باز می گردد. 

همانطور که می بینید، بخش هایی از سیستم تهویه مطبوع تجاری، برج خنک کننده، برج خنک کننده و هواگیر، همه با هم کار می کنند تا نتیجه مطلوب برای خنک سازی ساختمان را به طور کامل تولید کنند.

راهنمای استفاده از داکت اسپلیت

راهنمای استفاده از داکت اسپلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست