نمایندگی تعمیرات تخصصی داکت اسپلیت

خدمات چیلر جذبی

خدمات چیلر جذبی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

چیلر جذبی:

خدمات چیلر جذبی ، چیلر جذبی یک ماشین است که بر اساس چرخه تبرید جذب بخار عمل می کند. این چرخه شامل چهار مبدل مبدل حرارتی (ژنراتور، كندانسور، اواپراتور و جذب) با دو نوع محلول (مبرد و جذب) است. در طول این دوره فشار بالا در داخل ژنراتور و کندانسور غلبه خواهد شد، در حالی که در داخل تبخیر کننده و جذب کننده فشار کم خواهد بود.

این چرخه با گرمای ورودی ورودی در ژنراتور شروع می شود. در نتیجه این ورودی گرما، محلول در ژنراتور به مبرد و محلول ضعیف تبدیل خواهد شد. مبرد در شکل بخار به کندانسور وارد می شود و به مایع تبدیل می شود. بخشی از محلول جذب را وارد می کند، چون اختلاف فشار بین کندانسور و اواپراتور وجود دارد، مبرد در داخل اواپراتور جریان می یابد و گرما را از آب سرد که درون تبخیر کننده قرار دارد جذب می کند.

در نتيجه، درجه حرارت آب مصرفي كاهش مي يابد و پس از آن براي تهويه هواي مورد استفاده قرار مي گيرد. مبرد تبخیر شده سپس جذب را وارد جایی که با محلول ضعیف مخلوط می شود، مخلوط حالت مایع را دریافت می کند و در نهایت ژنراتور وارد خواهد شد و چرخه تکرار می شود.

 خدمات چیلر جذبی

خدمات چیلر جذبی

فنکوئل:

تعمیر فنکوئل مینی چیلر، تعمیر فنکویل مینی چیلر، فنکویل عبارت است از یک یا چند ردیف کویل پره آلومینیومی یا مسی که پشت آن یک فن قرار دارد. به کویل ها دو لوله اب متصل میشود که بر اساس فصل استفاده اب گرم ویا سرد داخل ان جریان پیدا میکند وبا میدن هوا از میان کویلها توسط فن موجود دمای اب را به محیط انتقال میدهد .برای انتخاب صحیح فن کویل باید میزان هوادهی مورد نیاز و ظرفیت حرارتی و برودتی فضا را برای منطقه نصب فن کویل بدانیم.برای محا سبه سریع ظرفیت فن کویل می توان برای محیط های اداری و تجاری برای هر متر مربع از فضای موجود بیبن ۲۰ تا ۲۵ cfm برای محیط های مسکونی برای هر متر مربع از فضای موجود بین ۱۵ تا ۲۰ cfm در نظر می گیریم.

اجزای تشکیل دهنده

یک فن کویل از اجزای زیر تشکیل شده‌است:

۱-فن

۲-کویلها

۳-فیلتر هوا در مسیر مکش هوا

۴-شیرهواگیری

انواع فن کویل

خدمات چیلر جذبی

خدمات چیلر جذبی

فن‌کویل‌ها عموماً به صورت‌های زیر ساخته می‌شوند:

۱-فن کویل‌های زمینی
ظرفیت این فن کویل‌ها ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه بوده و هوا را بصورت بالا زن یا روبرو زن منتشر می‌سازند.

۲-فن کویل‌های سقفی
ظرفیت این فن کویل‌ها هم معمولاً بین ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه می‌باشد. این فن‌کویل‌ها به دوصورت کابینت دار و بدون کابینت می‌باشند.

۳-فن‌کویل‌های کانالی
در ظرفیت‌های ۶۰۰ الی ۲۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه ساخته می‌شوند و به سه طرح زیر می‌باشد:
۱-کانالی سقفی توکار
۲-کانالی سقفی روکار
۳-کانالی دیواری روکار ایستاده

چیلرهای چگالی تبخیری:

یک چیلر تجمعی تبخیری جایگزین چیلرهای چگال آب و هوا می باشد. بیشترین چیلرهای چندهدفه تبخیری بین ۱۵ تا ۲۰۰ تن هستند، اما باید یک سیستم را انتخاب کرد که برای هر سازمانی مناسب باشد.

حداکثر رد حرارتی در چیلرهای تبخیری به صورت مداخله آب به طور مداوم به منظور تسهیل خیساندن لوله های کندانسور انجام می شود، در حالی که طرفداران مکانیکی هوا را بر روی آنها می کشاند، که آب را تبخیر می کند و گرما را به جو رد می کند.

زیر رده چیلرها:

این چیلرها زیرمجموعه اصلی ۳ نوع چیلرها هستند: سوپاپی، پیچ دوار و چیلر جذبی. هر کدام از طرح های خود و طرفدار در برابر منفی دارند. انتخاب چیلر مناسب برای کارخانه شما یک تصمیم مهم است. این تصمیم خواهد گرفت که چگونه شما مجهز به مراقبت از روند صنعتی خود و یا استفاده از چیلر به عنوان بخشی از سیستم HVAC خود را در یک ساختمان تجاری است.

چیلر مجزا:

گاز در داخل این نوع چیلرها با پیستون فشرده شده است، نه بر خلاف موتور خودرو. پیستون های متعدد وجود دارند که گاز را به حرارت می دهند تا فشرده شوند. تفاوت این است که گاز گرم در داخل سیستم استفاده می شود، و نه صرفا از مخزن خروجی خالی می شود.

خدمات چیلر جذبی

خدمات چیلر جذبی

تقاضا با سوپاپ های قابل تنظیم و خروجی هماهنگ شده است که می تواند باز شود تا پیستون بتواند به سادگی بیکار بماند. پیستون را در حالت خاموش بگذارید زمانی که تقاضا برای آب سرد کمک به مدیریت ظرفیت می کند.

این سیستم بسیار انعطاف پذیر است و می تواند با خواسته های خاصی از بار در سیستم مقابله کند. همچنین امکان مدیریت ظرفیت برای مطابقت با تقاضا با عبور از گاز داغ است، اما به نظر نمی رسد که آنقدر کارآمد باشد. بعضی از سیستم ها از هر دو سیستم کنترل ظرفیت استفاده می کنند که پیستون ها را تخلیه می کنند اما همچنین از دور زدن گاز داغ استفاده می کنند تا مطابق با تقاضا باشد.

دستگاه فن کویل:

یک واحد فن کویل (FCU) یک وسیله ساده است که شامل یک مبدل گرمایی و / یا مبدل حرارتی خنک کننده یا یک سیم پیچ و فن است. این بخشی از سیستم HVAC موجود در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی است. یک واحد فن کویل یک دستگاه متنوع است که گاهی اوقات با استفاده از جعبه ابزار استفاده می شود و برای کنترل درجه حرارت در فضای مورد استفاده در آن نصب می شود یا در فضاهای چندگانه خدمت می کند. این کنترل توسط یک سوئیچ دستی / خاموش یا یک ترموستات کنترل می شود که در سراسر آب به مبدل حرارتی با استفاده از شیر کنترل و / یا سرعت فن کنترل می شود.

با توجه به سادگی و انعطاف پذیری آن، واحدهای فن کویل می توانند از سیستم های تهویه هوا ۱۰۰٪ (VAV) یا سیستم های تهویه مرکزی با واحد های تهویه هوا و یا پرتوهای سرد استفاده کنند. پیکربندی های مختلف در دسترس هستند، از جمله افقی (سقف نصب شده) یا عمودی (کف نصب شده).

خروجی سر و صدا از FCU ها، مانند هر نوع تهویه مطبوع دیگر، عمدتا به دلیل طراحی واحد و مصالح ساختمانی در اطراف آن است. بعضی از سطوح سر و صدای پایین به عنوان NR25 یا NC25 ارائه می دهند

خروجی یک FCU را می توان با نگاه کردن به درجه حرارت هوا ورود به واحد و درجه حرارت هوا خروج واحد، همراه با حجم هوا از طریق واحد ایجاد شده است. این یک بیانیه ساده است و بیشتر در رابطه با حرارت های معقول و ظرفیت گرمای ویژه هوا وجود دارد که هر دو تاثیری بر عملکرد حرارتی دارند.

 

خدمات چیلر جذبیخدمات چیلر جذبی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا