تعمیر مینی چیلر فنکویل

طرز کار سیستم تهویه مطبوع

طرز کار سیستم تهویه مطبوع

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

تهویه مطبوع چگونه کار می کند:

بیایید بعضی از مسائل مربوط به خانه را از راه پیش از مواجه شدن با اجزای منحصر به فرد که یک سیستم تهویه مطبوع استاندارد را تشکیل می دهند، بیابیم.

بزرگترین کار تهویه مطبوع این است که هوای داخل هوا را خنک نگه دارد. هرچند که این همه آن نیست. سیستم های تهویه مطبوع از طریق ترموستات مانیتور هوا را کنترل و تنظیم می کنند. آنها همچنین دارای یک فیلتر هواپیما هستند که ذرات هوا را از هوا پخش می کند.

سیستم های تهویه مطبوع به عنوان رطوبت سنج عمل می کنند. از آنجائیکه درجه حرارت یک مولفه کلیدی رطوبت نسبی است، کاهش دمای یک حجم هوا مرطوب باعث می شود تا بخشی از رطوبت آن آزاد شود.

به همین دلیل است که کانال های تخلیه و جمع آوری رطوبت نزدیک به سیستم های تهویه مطبوع وجود دارد و به همین دلیل است که سیستم های تهویه مطبوع در روزهای مرطوب، آب را تخلیه می کنند.

  • اواپراتور – مبرد مایع را دریافت می کند
  • کندانسور – انتقال حرارت را تسهیل می کند
  • شیر توسعه – جریان مبرد را به بخارا تنظیم می کند
  • کمپرسور – یک پمپ که منجر به فشار مبرد می شود

 

طرز کار سیستم تهویه مطبوعطرز کار سیستم تهویه مطبوع

در صنعت ، آب سرد از چیلر از طریق فرآیند یا تجهیزات آزمایشگاهی پمپ می شود. چیلرهای صنعتی برای خنک کننده کنترل شده محصولات، مکانیزم و ماشین آلات کارخانه در طیف وسیعی از صنایع استفاده می شود. آنها اغلب در صنایع پلاستیک، تزریق و ریخته گری ضربه، کار برش فلزکاری، تجهیزات جوشکاری، ریخته گری و ماشین آلات، پردازش شیمیایی، فرمولاسیون دارویی، پردازش مواد غذایی و نوشیدنی، کاغذ و پردازش سیمان، سیستم های خلاء، X- پراش اشعه ایکس، منبع تغذیه و ایستگاه های تولید برق، تجهیزات تحلیلی، نیمه هادی ها، هوای فشرده و خنک کننده گاز. آنها همچنین برای خنک کردن اجزای مختلف از قبیل دستگاه های MRI و لیزر، و در بیمارستان ها، هتل ها و دانشگاه ها استفاده می شود.

پس از خرید چیلرهای خنک کننده آب خنک کننده Screws باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  • قبل از تهیه حمل و نقل چیلرهای فشرده، ضروری است که پایه ای با ابعاد مناسب (که بر اساس نوع و ظرفیت چیلر به مشتری اطلاع داده می شود) در محل نصب فریزر در ارتباط با عرضه فضای دسترسی کافی برای کنترل پنل و فضای مناسب برای خدمات سالانه چیلر.

چیلرها به طور معمول آب سرد است، که پس از آن به منظور خنک سازی راحت در سراسر یک ساختمان یا محل دیگر پخش می شود. چیلرها را می توان با نوع کمپرسور طبقه بندی کرد، از جمله جابجایی گریز از مرکز و مثبت. چیلرهای مورد استفاده برای خنک کردن فرایندهای صنعتی در جریان تبرید صنعتی مورد بحث قرار می گیرند.

اواپراتورهای شل و لوله: به طور معمول با مبرد مایع جریان از طریق لوله و مایع فرآیند از طریق قسمت پوسته واحد پیکربندی شده است. ساخت لوله می تواند مس، کاپریو یا فولاد ضد زنگ باشد. ساخت شل می تواند چدن، برنج، کاپریو یا فولاد ضد زنگ باشد. این سبک اواپراتور دارای قطرهای پایین تر از فن آوری صفحات ریخته گری است و در ساخت و ساز استاندارد در دسترس است تا ۵۰۰ تن.

اواپراتور ورق برقی: Cooling Technology، Inc. یکی از اولین شرکتهای ایالات متحده بود که از این طراحی نوآورانه در انتقال حرارت استفاده کرد. مزایای عمده این تکنولوژی، بهره وری عالی است که به دست می آید، هزینه های پایین تر و ساخت فولاد ضد زنگ ۳۱۶ لیتر یا مس. این سبک از تناژهای قطعی تا ۱۴۰ تن در دسترس است.

 

سیستم خنک کننده تهویه مطبوع:

هر سیستم می تواند خنک کاری کارآمد خود را در دو حالت به شما ارائه دهد:

  • منبع اصلی خنک کننده – قابل حمل، پنجره و دیوار اغلب به عنوان منبع اصلی خنک کننده در اتاق هایی که توسط یک تهویه مطبوع مرکزی قابل دسترسی نیستند استفاده می شود. همه چیز شما نیاز به یک پنجره یا یک فضای دیوار سفارشی طراحی شده است که به شما اجازه می دهد هوای گرم را خارج از هوا بیرون بکشید.
  • Mini-split می تواند خنک شود و گرما را به چندین منطقه از یک خانه یا آپارتمان اضافه کند. PTAC ها خنک کننده اولیه را به اتاق های هتل و سایر اتاق های کوچک ارائه می دهند.
  • منابع اضافی خنک کننده – قابل حمل، پنجره و دیوار AC نیز می تواند به عنوان سیستم های خنک کننده مکمل در اتاق هایی که قبلا توسط یک تهویه مطبوع مرکزی پوشش داده می شود استفاده شود. برای به دست آوردن بیشترین بهره وری انرژی، باید با استفاده از ترموستات خود (یا خاموش کردن آن) و استفاده از سیستم تهویه مطبوع اتاق بیشترین کار خنک سازی را انجام دهید.

سیستم خنک کننده چیلر

  • طرز کار سیستم تهویه مطبوع

  • طرز کار سیستم تهویه مطبوع

کنترل سرعت موتورهای فن در یک واحد فن کویل:

کنترل سرعت موتورهای فن در یک واحد فن کویل برای کنترل خروجی گرمایش و خنک کننده مورد نظر از واحد مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از تولیدکنندگان کنترل سرعت را با تنظیم شیپور خاموشی بر روی ترانسفورماتور AC که قدرت را به موتور فن متصل می کنند، انجام می دهند. به طور معمول این کار نیاز به تعدیل در مرحله راه اندازی ساخت و ساز ساختمان دارد و بنابراین برای یک عمر با سرعت ثابت تنظیم می شود. تولید کنندگان دیگر، موتورهای خلاء خازنی دائمی (PSC) را با شیپور خاموشی در سیم پیچ ها ارائه می دهند، برای سطح طراحی مورد نظر برای طراحی واحد فن کویل تنظیم می شوند. یک سوئیچ انتخاب سریع سرعت (Off-High-Medium-Low) برای ساکنان اتاق محلی برای کنترل سرعت فن ارائه شده است. به طور معمول این سوئیچ انتخاب سرعت به ترموستات اتاق است، و به صورت دستی تنظیم می شود و یا به صورت خودکار توسط ترموستات اتاق دیجیتال کنترل می شود. سیستم های مدیریت انرژی ساختمان را می توان برای کنترل سرعت و کنترل درجه حرارت اتوماتیک استفاده کرد. موتورهای فن معمولا “AC Shaded Pole” یا “خازن خازنی دائمی” هستند. تحولات اخیر اخیر شامل طرح های DC بدون برش با تغییر الکترونیکی است. در مقایسه با واحدهای با موتور ۳ سرعته آسنکرون، واحدهای فن کویل با موتورهای بدون برس، مصرف انرژی را تا ۷۰ درصد کاهش می دهد.

کمپرسور اسکرو SCREW چیلر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا