خنک کننده هوا ارزان تر است زیرا از موتور سبک تری ساخته شده است. این سیستم اغلب برای خنک کردن موتور نیاز به مقدار زیادی هوا دارد.

خنک کننده آب یا مایع در اطراف موتور، پمپ می شود. مایع در نهایت به یک واحد با یک منطقه خنک کننده بزرگ (رادیاتور) وارد می شود، بنابراین می توان آن را خنک نگه داشت. این چرخه بدون وقفه تکرار می شود. 

گرمای ویژه آب بالاتر از گرمای ویژه هوا است. به همین دلیل خنک کننده مایع عمدتا موثرتر از خنک سازی هوا است. مشکل خنک کننده آب این است که یک نشت در لوله های مایع ممکن است رخ دهد و باعث ایجاد یک اتصال کوتاه در ژنراتور یا در قسمت الکتریکی مجموعه تولید شود.

 یکی دیگر از ضعف های مجموعه های تولید آب سرد این است که ما با تاسیسات بزرگ، سنگین و پیچیده برخورد می کنیم. دستگاه های تهویه هوا عمدتا دارای یک فن (تهویه) هستند. یکی از مزایای مجموعه های تولید آب خنک کننده این است که آنها ساکت تر هستند زیرا مایع به عنوان عایق صوتی عمل می کند.

با توجه به انتقال مستقیم گرما از موتور به هوا، هیچ رادیاتور یا پمپ آبی لازم نیست. بنابراین وزن کاهش می یابد. نیاز به پمپ و رادیاتور باعث افزایش وزن و مقاومت هوا در می شود.

پس موتور کوچکتر و طراحی آن بسیار ساده است. و میدانیم که موتور دارای ابعاد بزرگتر،طراحی آن پیچیده تر است.

تهویه ارمغان، ارائه دهنده خدمات تخصصی تهویه مطبوع.

تعمیر و راه اندازی انواع چیلر صنعتی و خانگی، مینی چیلر. چیلر جذبی، تراکمی، و تخلیه آب چیلر.

تعمیر و سرویس انواع اسپلیت، کولر گازی ، داکت اسپلیت .تعمیر و سرویس انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری.

تعمیر و سرویس انواع پکیج زمین و دیواری. تعمیر انواع هواساز صنعتی، خانگی و آپارتمانی.تعمیر و نگهداری موتورخانه های حرارتی و برودتی و مشعل.

 رفع نشتی، اسید شویی، بهینه سازی تابلو فرمان، تعویض کمپرسور، تعمیر برج خنک کن، خدمات سرویس و نگهداری سالیانه.

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱ – ۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست