تعویض فیلتر داکت اسپلیت

فنکویل

فنکویل

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

         

فنکویل:

واحدهای  فن کویل از یک کویل به منظور پر کردن یک فضای، آب گرم و یا سرد را می چیند. این واحد آب گرم و یا سرد خود را از یک کارخانه مرکزی یا اتاق مکانیکی حاوی تجهیزات برای حذف گرما از حلقه بسته مرکزی ساختمان می گیرد. تجهیزات مورد استفاده می تواند شامل ماشین آلات مورد استفاده برای حذف حرارت از جمله چیلر یا برج خنک کننده و تجهیزات برای اضافه کردن حرارت به آب ساختمان مانند یک دیگ بخار و یا بخاری تجاری.

فنکویل

فنکویل

توليد صدا:

خدمات تخصصی اسپیلت، صداي بادزن تابعي است از طراح بادزن گذر حجمي جريان و فشار كل و بازده. بعد از اينكه در مورد نوع مناسب بادزن در يك كاربردخاص (با در نظر گرفتن اثرات سيستم system  effect  )تصميم گيري شد، انتخاب بهترين بادزن بايد بر اساس مقدار بازده باشد زيرا بادزني كه با بازده ي بيشتر كار مي كند.

معمولا”صداي كمتري توليد خواهد كرد. كم بودن سرعت هوا دردهانه ي خروجي بادزن الزاما” به معناي كم صداتر بودن بادزن نيست و بنابراين انتخاب كردن بادزن فقط بر اين مبنا صحيح نمي باشد. همچنين مقايسه ي صداي توليدي توسط بادزن هاي گوناگون يا بادزن هاي متفاوت يك سازنده براساس سرعت دوراني ياسرعت نوك پره(tip speed)معتبر نيست.

تنها مبناي معتبر براي مقايسه ي انواع گوناگون بادزن وقتي كه مقدار گذر حجمي و فشار كل آنها يكسان است سطح انرژي صداي واقعي(actual sound power level)مي باشد.

فنکویل

فنکویل

چيلرهاي آب (WATER CHILLERS):

داکت اسپیلت تعمیرات تخصصی، با استفاده از چيلر، آب، نمك، يا ساير مايعات سرد كننده ي مورد استفاده در سيستم هاي تبريد و تهويه مطبوع، سرد مي شوند. چيلر هايي كه در ايران متداول تر هستند عبارتند از: چيلر هاي رفت و برگشتي يا تراكمي ( reciprocating or compression chillers)، چيلر هاي گريز از مركز (centrifugal chillers) و چيلرهاي جذبي absorption) chillers). به دليل عدم توليد چيلرهاي گريز از مركز در داخل كشور و تشابه عملكرد آن با چيلر هاي رفت و برگشتي، اين نوع چيلر مورد بررسي قرار نمي گيرد.

مکانیسم انتقال حرارت در برج خنک کن:

تعمیرات برج خنک کن، از نظر شیوه‌های انتقال حرارتی به سه دسته تقسیم می‌شوند.

برج خنک کن مرطوب:

در برج خنک کن‌ های مرطوب (Wet-Cooling Tower) آب گرم از بالای برج با عبور از پکینگ‌ها و برخورد با جریان هوای تازه که از محیط بیرون توسط فن و یا بصورت طبیعی وارد برج می‌شود ضمن تبادل حرارتی و خنک شدن در پایین برج ته‌ نشین می‌شود. مهمترین عیب این سیستم پاشیدن ذرات آب به اطرف و همچنین تبخیر بیش از حد آب می‌باشد.

برج خنک کن خشک:

در مناطقی که بعلت عدم وجود آب کافی باید از اتلاف آب و تبخیر بیشتر جلوگیری نمود از برج خنک کن‌های خشکHELLER (هِلِر) (Dry-Cooling Tower) استفاده می‌شود. در این دسته، آب گرم بجای عبور از پکینگ‌ها از لوله‌های پره دار که با هوای سرد در تماس می‌باشند عبور کرده و خنک می‌گردد. از معایب این سیستم کاهش راندمان با افزایش دمای محیط اطراف می‌باشد.

برج خنک کن خشک-مرطوب:

این نوع، ترکیبی از برج خنک کن‌های خشک و مرطوب بوده و برای کاهش عوارض و معایب دو سیستم فوق بکار می‌رود. برج خنک کن‌های خشک-مرطوب(Dry-Wet Cooling Tower) دارای دو مسیر هوا بصورت موازی و دو مسیرآب بصورت سری می‌باشند. آب گرم ابتدا وارد لوله‌های پره دار و سپس وارد پکینگ‌ها می‌شود و در طول این مسیر با هوای سرد تبادل حرارتی داشته و آب سرد در پایین برج جمع می‌گردد.

فنکویل

فنکویل

۳-نحوه بر خورد جریان‌های آب و هوا

برج خنک کن‌ ها بر مبنای جهت برخورد جریان‌های آب گرم با هوای سرد به دو دسته تقسیم می‌شوند.

برج خنک کن با جریان هوای متقاطع:

دراین حالت هوایی که از محیط بیرون وارد برج می‌شود بصورت متقاطع با جریان آب برخورد می‌کند .

برج خنک کن با جریان هوای مخالف:

در این حالت جریان هوا بصورت مخالف با جریان آب برخورد میکند  ودمای اب کاهش پیدا میکند

ترموستات ديجيتالي (Digital thermostat):

خدمات تخصصی چیلر، ترموستات هاي ديجيتالي در مدارات تحريك كننده مثل فرمان دادن به سيستمهاي سرمايش و يا گرمايش اطاق و محلي كه بايستي درجه حرارت آن كنترل گردد استفاده مي شوند .

در اين ترموستات سنسور درجه حرارت همان ترميستورهاي ( مقاومتهاي تابع حرارت ) مي باشند كه در مدار يك كيت الكترونيكي قرار مي گيرند . شكل زیر نمونه اي از مدار آن را نشان مي دهد  .

بویلرها بر حسب تعداد مسیری که گازهای ناشی از احتراق طی می‌کند تا وارد دودکش شوند به چند دسته تقسیم می‌شود:

– تک پاس: نسل اول بویلرهای ذغال سنگ سوز لوکوموتیوهای بخار از این نوع بوده‌اند که در آنها گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را یک بار طی می‌کند و بعد وارد دودکش می‌شود. این نوع از بویلرها دیگر ساخته نمی‌شوند.

– دو پاس: (برای تولید آب‌گرم) گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را دو بار طی می‌کند و بعد وارد دودکش می‌شود.

کوره برگشتی: گازهای ناشی از احتراق مسیر کوره را دوبار طی می‌کند و سپسس به پاس لوله‌ها منتقل شده و به سمت دودکش حرکت می‌کند. راندمان بویلرهای کوره برگشتی از بویلرهای دو پاس بیشتر است.

– سه پاس: (برای تولید آب‌گرم و بخار) گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را سه بار طی می‌کند و بعد وارد دودکش می‌شود.

– چهار پاس: دیگ‌های ۴ پاس صرفاً برای تولید بخار در تناژ بالا تولید می‌شود. گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را چهار بار طی می‌کند و بعد وارد می شود.

فنکویل

فنکویل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا