تعمیر چیلر داکت اسپلیت

تعمیر چیلر سانتریفوژ

تعمیر چیلر سانتریفوژ

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                            

کنترل ظرفیت در چیلر های سانتریفوژ:

تعمیر چیلر سانتریفوژ، استفاده از دمپر    van : در کمپرسور های سانتریفوژ برای کنترل ظرفیت از یک دمپر که سر راه ورودی و در قسمت درمکش قرار می گیرد و از یک موتور تدریجی فرمان می گیرد که این موتور تدریجی از یک ترموستات تدریجی که از آب برگشتی چیلر فرمان می گیرد به موتور گزارش می دهد و عمل کنترل ظرفیت را انجام می دهد.

شیر سه راهه موتوری که با اعمال نیرویی غیر از نیروی دست عمل می نماید و میزان جریان سیال را در یک سیستم کنترل فرآیندی تنظیم می کند شیر کنترل شامل یک شیر و یک مکانیزم محرکه (actuator) که توانایی تغییر عنصر کنترل کننده سیال را دارد متصل می باشد .

این تغییر بر مبنای سیگنالی است که از سیستم کنترل دریافت می شود . شیر سه راهه موتوری عنصری نهایی در لوپ کنترل است و نقش مهم و اساسی در یک صنعت فرایندی ایفا می کند . انواع شیر سه راهه موتوری از لحاظ نوع حرکت ۱٫ شیر با حرکت خطی ۲٫ شیر با حرکت دورانی.

تعمیر چیلر سانتریفوژ

تعمیر چیلر سانتریفوژ

ترموستات اتوماتيك برنامه پذير ( Programmable Thermostats ):

خدمات مینی چیلر در تهران، در بعضي از سيستمها هنوز از ترموستاتها بجاي حساسه هاي پيوسته استفاده مي شود . اگر تغيير دما نسبت به مقدار پيش تنظيم شده از مدار خاصي فراتر رود سوئيچ ترموستات وصل مي شود . با استفاده از اين سيگنال سيستم تهويه مي تواند فرمان كنترلي مناسب را صادر كند .

راه كار صرفه جويي انرژي با تنظيم دستي ترموستات درزمستان اينست كه در فاصله زماني عدم استفاده از محيط مقدار تنظيمي توموستات كاسته شود و هنگام استفاده مجدد از محيط افزوده گردد . در تابستان نيز مي بايستي عكس اين عمل انجام شود .

تصور نادرستي كه اغلب مردم در ذخيره انرژي دارند اينست كه اگر هنگام عدم استفاده از محيط در زمستان مقدار تنظيمي ترموستات كاسته گردد براي افزايش مجدد دماي محيط تا مقدار مطلوب بايد انرژي بيشتري نسبت به حالت تعادل ( بدون كاهش ترموستات ) صرف گردد .

اين در حالي است كه تحقيقات و مطالعات نشان مي دهد سوخت مورد نياز جهت گرم كردن مجدد يك محيط كمتر از سوخت ذخيره شده بعلت كاستن درجه ترموستات درزمان عدم استفاده از محيط است . زيرا تلفات انرژي در فضاهاي با اختلاف دماي بيشتر با محيط خارج ، بيشتر مي باشد . بنا براين در زمستان هر چه ساختمان در فاصله زماني عدم استفاده در دماي پايين تري نگه داشته شود ، انرژي بيشتري ذخيره مي شود .

البته در اينجا يك مصالحه بين زمان لازم براي گرم شدن مجدد و مقدار تغييرات اعمال شده بر روي ترموستات وجود دارد  مشكل تاخير در گرمايش مجدد را مي توان با استفاده از برنامه ريزي راه اندازي خودكار دستگاه و يا فرمان كنترل از راه دور در زماني قبل از استفاده مجدد از محيط رفع نمود .

با اين راهكار مي توان در زمستان با كاهش اتوماتيك يا دستي دماي تنظيمي ترموستات به مقدار ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتيگراد به مدت ۸ ساعت در طول يك شبانه روز مي توان ۵ تا ۱۵ درصد ذخيره انرژي داشت ( ذخيره ۱ درصدي براي هر درجه سانتيگراد كاهش دما به مدت ۸ ساعت )  در تابستان نيز مي توان مشابه زمستان ، ذخيره سازي انرژي داشت بدين صورت كه دماي دروني محيط در زمان عدم حضور بايد كمي بالاتر نگه داشته شود .

تعمیر چیلر سانتریفوژ

تعمیر چیلر سانتریفوژ

انجام عملكرد بهينه راهكار بيان شده با كنترل دستي ترموستات روش راحتي براي كاربر نيست و چه بسا انجام تنظيمات توسط كاربر فراموش شود يا اينكه بطور دقيق انجام نگردد . يكي از روشهاي رفع اين مشكل استفاده از ترموستات هاي با قابليت تنظيم اتوماتيك دما است كه حداكثر مقدار ذخيره سازي انرژي را بدون از دست دادن آسايش كاربر بهمراه دارند .

در اين ترموستات ها مي توان مقدار مورد نياز دما را در طول هر ساعات شبانه روز و براي هر روز مختلف هفته بطور مجزا تنظيم كرد . در اين ترموستات ها حد بالا و پايين دماي محيط ذخيره شده و براي مدتي كه سيستم تهويه بايد در حداقل كاركرد باشد اجازه نمي دهد دماي محيط از اين حدود تجاوز كند .

جديد ترين نوع

اين ترموستات ها با استفاده از ميكروپرسسور ، سنسورهاي پيوسته دما و صفحه LCD  جهت نمايش اطلاعات ساخت شده اند . با توجه به توانايي ها و قابليت ها سيستم اتوماسيون تهويه مطبوع مي توان عملكرد يك ترموستات اتوماتيك را با توانايي هاي بيشتر توسط نرم افزار شبيه سازي و اجرا كرد.

كه در پرداخت هزينه اضافي نيز صرفه جويي شده و از هزينه پرداخت شده براي اتوماسيون سيستم تهويه بنحو بهينه استفاده مي شود . همچنين تجربه نشان مي دهد كه هزينه تجهيزات كنترلي بدليل افزايش صرفه جويي و ذخيره انرژي در مدت نسبتا كوتاهي بازيافت مي شود.

شرح مدار:

خدمات چیلر در تهران، در مدار فوق يك ترميستور حس كننده درجه حرارت (Tx)  براي كنترل درجه حرارت اطاق به كار رفته است ستينگ كنترل كننده درجه حرارت را روي درجه حرارت دلخواه تنظيم كرده و هرگاه درجه حرارت اطاق بالاتر از ميزان ستينگ ترموستات برسد مقاومت ترميستور كم شده و جريان بيشتري از آن عبور مي كند و اين جريان به ترانزيستورهاي Tr1  و Tr2 رفته و از آنجا تقويت مي گردد و در نهايت به هيتر رسيده و آن را گرم مي كند .

با گرم شدن هيتر كنتاكت حرارتي ۱ به ۲ بسته شده و مدار بوبين C كامل مي گردد كه اين بوبين مي تواند به يك موتور كمپرسور يا يك موتور فن كويل فرمان دهد و آن را روشن نماید و زماني كه درجه حرارت اطاق به ميزان كافي پايين آمد ، مقاومت ترميستور افزايش مي يابد و برق هيتر قطع مي گردد و دو كنتاكت ۱ به ۲ باز شده و مدار بوبين نيز قطع مي گردد و نهايتا مدار كمپرسور يا فن كويل نيز قطع مي شود.

ترميستور سنسوري بسيار حساس است و درجه حرارت فضاي اطاق را در حد معيني ثابت نگه مي دارد و دقت آن در حدود كسري از يك درجه حرارت مي باشد .

تعمیر چیلر سانتریفوژ

تعمیر چیلر سانتریفوژ

انواع برج خنک کن:

تعمیر تخصصی انواع چیلر، عموماً برجهای خنک کننده (cooling tower) را به سه گروه تقسیم می کنند:

۱٫ برجهای خنک کننده مرطوب
۲٫ برجهای خنک کننده مرطوب- خشک
۳٫ برجهای خنک کننده خشک
در برجهای خنک کننده مرطوب، آب نقش اصلی و اساسی را داشته و هدف نیز همان خنک کردن آب است. این نوع دستگاهها که خود به چند گروه و دسته تقسیم می شوند در صنعت دارای کاربرد فراوانی است.
از یرجهای خنک کننده خشک بیشتر در مکانهای که آب کافی برای خنک کردن برج وجود ندارد استفاده می شود. عمل خنک کردن آب را نیز میتوان از برجهای سینی دار

بصورت مرحله ای انجام داد. ولی عملاً بعلت وجود هزینه های زیاد ساخت ،نگهداری و کنترل سیستم این روش ، معمول نمی باشد.

تعمیر چیلر سانتریفوژ

تعمیر چیلر سانتریفوژ

هزينه کل پروژه:

سرویس تخصصی مینی چیلر، کليه مخارج يک پروژه از ابتداي طرح تا مرحله اجرا و همچنين بعد از اجرا در رابطه با تعميرات و نگهداري را شامل شده و مشتمل بر دو بخش است :

الف ) هزينه اوليه ( ثابت ) : که شامل هزينه تهيه و نصب دستگاهها و لوازم تاسيساتي و راه اندازي سيستم مي باشد .

ب : هزينه ثانويه ( جاري ) : شامل مخارج سيستم در زمان بهره برداري از قبيل هزينه برق، سوخت ، آب ، تعميرات و مخارج پرسنل نگهداري کننده سيستم مي باشد .

طراح مجموع هزينه هاي اوليه و ثانويه ، سيستم هاي مناسب با شرايط اقليمي موردنظر را برآورد نموده و سيستمي را که در طول زمان داراي هزينه نسبتا کمتر و کارايي بيشتر مي باشد را انتخاب مي نمايد .

شیرهای انبساط بدنه بزرگ باید با ساپورت مناسب نگه ‏داشته شوند تا لرزش باعث آسیب به شیر نشود.

توزیع مناسب مبرد در کویل اواپراتور زمانی به دست می‏ آید که شیرانبساط، مبرد را به صورت عمودی (رو به بالا یا رو به پایین) به داخل پخش‏کن تغذیه کند.

تعمیر چیلر سانتریفوژ

تعمیر چیلر سانتریفوژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا