تعمیر چیلر جذبی

کنترل ظرفیت در چیلرهای جذبی:

روش اول تعمیر چیلر جذبی : کاهش دبی بخار یا آب داغ ورودی به ژنراتور که عامل اصلی کنترل ظرفیت است : اگر چنانچه مقداربخار یا آب داغ ورودی به ژنراتور کمتر شود در نتیجه مقدار مبرد کمتری از محلول جدا می گردد یعنی محلول با غلظت کمتری به جذب کننده بر می گردد و قدرت جذب بخار مبرد کمتری را به همراه دارد . از طرف دیگر مقدار مبرد تقطیر شده کاهش می یابد و نهایتا دبی مبرد جریانی از کندانسور به اواپراتور کم می شود .
معمولا این کنترل ظرفیت را با استفاده از یک شیر کنترل بخار که از یک سنسور فرمان می گیرد انجام می دهند ممکن است این کنترل کننده یک کنترل هوایی باشد و یا از یک کنترل کننده الکترونیکی استفاده گردد .و یا برعکس .
۳ تا۱۳ پوند فشار هوا روی شیر کنترل بخار یا آب داغ A
۲۰ تا ۲۳ پوند هوای اصلی B
( رله معکوس کننده محلول SCRR) C
۲- روش دوم : افزایش درجه حرارت آب در کندانسور را می توان به طرق مختلف انجام داد مانند بای پس مقداری از آبگرم خروجی از کندانسور به ورودی کندانسور – خاموش کردن فن برج خنک کننده ویا تغییردور فن برج خنک کننده در هر صورت با افزایش درجه حرارت تقطیر مقدار بخار کمتری تقطیر می گردد که نتیجه آن کاهش دبی جریان مبرد از کندانسور به اواپراتور است .

تعمیر چیلر جذبی

تعمیر چیلر جذبی

 البته این کنترل ظرفیت ها زمانی اعمال می گردد که درجه حرارت آب خروجی به میزان دلخواه و متناسب با کنترل ما تنظیم شده باشد .
 باید به این نکته توجه کرد که در این مبحث فقط به چگونگی انجام کنترل ظرفیت اشاره شده است و به توضیحات جزئی در مورد چگونگی کنترل نپرداخته ایم .

ارمغــــــــــان تــــــــــهویه، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب تعمیرات انواع اسپلیت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری را در محل انجام میدهند.

همچنین پرسنل متخصص این شرکت آمادگی دارند در هر ضمینه مربوط به تعمیر و رفع نشتی، اسید شویی، بهینه سازی تابلو فرمان، تعویض کمپرسور، تعمیر برج خنک کن و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه چیلرهای اکسیژن و موتورخانه، به شما سروران مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱ – ۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲- ۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست