مزایا و معایب چیلر آب خنک و چیلر هوا خنک

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                                  

تهویه مطبوع و خنک کننده آزاد:

تعمیر مینی چیلر اکسیژن، تهویه مطبوع نیز می تواند توسط یک فرآیند به نام خنک کننده آزاد که از پمپ ها برای گردش یک خنک کننده (به طور معمول آب یا ترکیب گلیکول) از یک منبع سرد استفاده می شود فراهم می کند که به نوبه خود به عنوان یک غرق گرما برای انرژی است که از فضای خنک حذف می شود . رسانه های ذخیره سازی عمومی، آب های عمیق عمیق یا توده های سنگی طبیعی زیرزمینی هستند که از طریق خوشه ای از گمانه های قطر کوچک مجهز به مبدل حرارتی استفاده می شوند. برخی از سیستم های با ظرفیت ذخیره سازی کوچک سیستم های ترکیبی هستند، استفاده از خنک کننده خنک در اوایل فصل خنک کننده، و بعد از آن با استفاده از یک پمپ گرما برای سرد شدن گردش خون از ذخیره سازی. پمپ گرما اضافه شده است زیرا دمای ذخیره سازی به تدریج در طول فصل خنک کننده افزایش می یابد و درنتیجه اثر آن کاهش می یابد.

سیستم های خنک کننده رایگان می توانند کارایی بسیار بالایی داشته باشند و گاهی اوقات با ذخیره فصلی انرژی حرارتی (STES) ترکیب می شوند، بنابراین سرد شدن زمستان می تواند برای تهویه هوا تابستان استفاده شود. سیستم خنک کننده و سیستم ترکیبی با تکنولوژی بالغ است.

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

چیلر تراکمی:

در انتخاب چیلر باید به دمای آب سرد رفت، اختلاف دمای رفت و برگشت آب اواپراتور، دبی آب سرد و دمای آب کندانسور، دبی آب برج خنک کن برای چیلرهایی آبی و یا دمای هوای  ورودی به کندانسور هوایی را داشت.

ظرفیت چیلر تراکمیبر اساس مقادیر زیر تعیین می شوند:

۴۴ درجه فارنهایت : دمای آب سرد رفت:

۱۰ درجه فارنهایت:  اختلاف دمای رفت و برگشت آب اواپراتور

۲ گالن بر دقیقه: دبی آب اواپراتور به ازای هر تن تبرید

ضریب ۱۰۰۰ برای رسوب گذاری اواپراتور

۸۵ درجه فارنهایت: دمای آب رفت به کندانسور

۳ گالن بر دقیقه به ازای هر تن تبرید:  دبی آب خنک کن کندانسور

۲۵۰۰۰ ضریب رسوب گذاری کندانسور

۹۵ درجه فارنهایت: دمای هوای ورودی به کندانسور هوایی

با تغییر هر یک از عدد های فوق، ظرفیت سرمایش چیلر تغییر خواهد کرد.

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

 

 

در کاتالوگ تمامی چیلرها جداول ویژه ای وجود دارد که ظرفیت چیلر را در شرایط مختلف تعیین میکند.

در اتوماسیون صنعتی باید دمای سیگنال ترموکوپل بین ۰ تا ۱۲۰۰ را با دقت ۰٫۱ درجه اندازه گیری کنیم.

برای اینکه بتوانیم دمای ترموکوپل را اندازه گیری نماییم حتما باید کارت آنالوگ ما رزولوشنی برابر با ۱۲۰۰۰ پله را داشته باشد، سپس باید تعداد بیت های کارت آنالوگ به دیجیتال را ما مشخص کنیم.

کارت آنالوگ ۱۲ بیتی،  سیگنال آنالوگ را با ۴۰۹۶ اندازه گیری میکند. و کارت ۱۳ بیتی ۸۱۹۲  ، کارت ۱۴ بیتی ۱۶۳۸۴ ، کارت ۱۵ بیتی ۳۲۷۶۸ پله. بنابراین ما نیاز به کارت آنالوگ ۱۴ بیتی خواهیم داشت.

برنامه های کاربردی محیطی تهویه مطبوع:

برنامه های کاربردی فرآیند به منظور فراهم کردن یک محیط مناسب برای فرایند انجام می شود، صرف نظر از بارهای گرما و رطوبت داخلی و شرایط آب و هوایی خارجی. این نیازهای فرآیند است که شرایط را تعیین می کنند، نه اولویت انسانی. این برنامه ها عبارتند از:

 • آزمایشگاههای شیمیایی و بیولوژیکی
 • اتاق های تمیز برای تولید مدارهای مجتمع، دارویی و غیره، که در آن سطح بالای هوای پاک و کنترل درجه حرارت و رطوبت برای موفقیت روند مورد نیاز است.
 • کنترل زیست محیطی مراکز داده
 • امکانات برای پرورش حیوانات آزمایشگاهی. از آنجایی که بسیاری از حیوانات به طور معمول تنها در بهار بازتولید می شوند، نگه داشتن آنها در اتاق هایی که در آن شرایط آینه سال بهار به چشم می خورد، می تواند سالم آنها را تولید کند.
 • آشپزی و پردازش مواد غذایی

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

 

 • تئاترهای عملیاتی بیمارستان که در آن هوا به حد بالا فیلتر می شود تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهد و رطوبت کنترل شده برای محدود کردن کم آبی بدن بیمار کنترل شود. گرچه درجه حرارت اغلب در محدوده آسایش است، برخی از روش های تخصصی مانند جراحی قلب باز، نیاز به دمای پایین (حدود ۱۸ درجه سانتی گراد، ۶۴ درجه فارنهایت) و دیگران، مانند نوزادان، درجه حرارت نسبتا بالا (حدود ۲۸ درجه سانتی گراد، ۸۲ درجه F)
 • محیط های صنعتی
 • معدن
 • امکانات نیروگاه هسته ای
 • امکانات آزمایشی فیزیکی
 • گیاهان و مناطق مزرعه رشد
 • تولید نساجی

در هر دو برنامه راحتی و فرآیند، هدف ممکن است نه تنها کنترل دما، بلکه رطوبت، کیفیت هوا و حرکت هوا از فضا به فضا باشد.

تعمیر مینی چیلر اکسیژن

MJ چیست؟

خدمات داکت اسپلیت شرکت اکسیژن،  MJ نماد برای Megjoule است، که واحد اندازه گیری مربوط به انرژی است.

مگاژول ها بر اساس ژول است که واحد استاندارد انرژی در سیستم بین المللی واحد است.

بنابراین، به عنوان “مگا” پیشوند برای یک میلیون است، MJ برابر با یک میلیون جول است.

مقدار انرژی LPG و گاز طبیعی هر دو در megajoules اندازه گیری می شود.

Megajoules در هر ساعت (MJ / hr) در لوازم خانگی ،مصرف گاز دستگاه را نشان می دهد ، نه خروجی گرما.

خدمات داکت اسپلیت شرکت اکسیژن، شیر سه راهه موتوری عنصری نهایی در لوپ کنترل است و نقش مهم و اساسی در یک صنعت فرایندی ایفا می کند . انواع شیر سه راهه موتوری از لحاظ نوع حرکت ۱٫ شیر با حرکت خطی ۲٫ شیر با حرکت دورانی .

تعمیرات داکت اسپلیت شرکت اکسیژن

تعمیرات داکت اسپلیت شرکت اکسیژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا