فن کویل تهویه

تعمیر فنکوئل

تعمیر فنکوئل

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

تفاوت بین یک چیلر و یک برج خنک کننده چیست؟

تعمیر فنکوئل، اگر قصد خرید یک سیستم خنک کننده برای شرکت خود دارید و در مورد چیلر یا برج خنک کننده گیج شده باشید، نگران نباشید! در این مقاله، تفاوت بین یک برج خنک کننده و چیلر را توضیح خواهیم داد.

با این وجود، هر دو فناوری در ساختمان های تجاری یا فرایندهای صنعتی نقش مهمی ایفا می کنند. همچنین در بسیاری از سازمان ها مشاغل مختلفی برای همکاری دارند.

قبل از اینکه ما در مورد تفاوت بین یک برج خنک کننده و چیلر، بگذارید چیزی در مورد آنها را بدانیم.

تفاوت بین چیلر و برج خنک کننده:

هر دو تکنولوژی (برج خنک کننده و چیلر) برای حذف حرارت از مایعات مورد استفاده در انواع مختلف سازمان طراحی شده اند. در اغلب موارد، مایعات برای خنک کردن فرایندهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا این نیروگاه ها و یا در برنامه های کاربردی HVAC نیاز به این فن آوری دارند.

از این رو، برج های خنک کننده و چیلرها قطعات تجهیزات متفاوت هستند به نقش و تنظیمات آنها بستگی دارد که کدام کامپوننت ها در آنها محفوظ است و خنک کننده. نگاهی به تفاوت اساسی بین یک چیلر و یک برج خنک کننده.

چیلرها:

اساسا، چیلرها گرما را از خنک کننده جذب می کنند که کاملا درون روش خنک کننده موجود است. معمولا، حرارت را به هوای اطراف در فرایند خنک کننده منتقل می کند.

تعمیر فنکوئل

تعمیر فنکوئل

برج های خنک کننده:

در این تکنولوژی از یک کندانسور استفاده می شود که آب را به برج های خنک کننده تخلیه می کند و گرما را از بین می برد. از این رو، این فرایند از طریق هوا مایع در ترکیب با آب اسپری بر روی سطوح انجام می شود. با کمک طرفداران، گرما به هوا منتقل می شود که در برج خنک کننده منتقل می شود.

علاوه بر این، می توانیم تفاوت های بیشتری بین یک چیلر و یک برج خنک کننده را با قرار دادن آنها در بسیاری از جنبه ها پیدا کنیم. نگاهی به انواع، اجزای، استفاده و کاربرد و مصرف انرژی هر دو تکنولوژی برای حذف حرارت در بسیاری از سازمان ها.

       

تهویه واحد های فن کویل:

واحد تهویه واحد فین کویل است که به طور عمده در کلاس های درس، هتل ها، آپارتمان ها و برنامه های کاربردی کاندومینیم استفاده می شود. یک واحد تهویه مطبوع می تواند یک کابین دیواری یا کابین آویز سقف باشد و برای استفاده از یک فن برای ضربه زدن به هوای بیرون در یک کویل طراحی شده است، بنابراین تهویه و تهویه فضا که در آن خدمت می شود

تهویه ارمغان، ارائه دهنده خدمات تخصصی تهویه مطبوع. تعمیر و راه اندازی انواع چیلر صنعتی و خانگی، مینی چیلر. چیلر جذبی، تراکمی، و تخلیه آب چیلر.تعمیر و سرویس انواع اسپلیت، کولر گازی ، داکت اسپلیت .تعمیر و سرویس انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری.تعمیر و سرویس انواع پکیج زمین و دیواری.تعمیر انواع هواساز صنعتی، خانگی و آپارتمانی.تعمیر و نگهداری موتورخانه های حرارتی و برودتی و مشعل. رفع نشتی، اسید شویی، بهینه سازی تابلو فرمان، تعویض کمپرسور، تعمیر برج خنک کن، خدمات سرویس و نگهداری سالیانه

تعمیر فنکوئل

تعمیر فنکوئل

         

کولرهای تبخیری یا خورشیدی:

کولرهای تبخیری، گاهی اوقات به عنوان کولرهای خورشیدی شناخته می شوند، کم تر از تهویه مطبوع فشرده سازی بخار (مبرد)، اما جایگزین عملی در مناطق بسیار خشک مانند جنوب غربی هستند. آنها با کشیدن هوا به هوا بیرون از طریق لایه های مرطوب که در آن هوا با تبخیر سرد می شود کار می کند. سپس هوا سردتر می شود از طریق یک خانه. این فرایند بسیار شبیه تجربه احساس سردی است که از استخر شنا در نسیم بیرون می آید. یک کولر تبخیری می تواند دمای هوا را تا ۳۰ درجه کاهش دهد.

آنها می توانند در طول تابستان هزینه های خنک کننده را تا ۷۵٪ صرفه جویی کنند؛ چرا که تنها بخش مکانیکی که از برق استفاده می کند فن است. به علاوه، به دلیل اینکه تکنولوژی ساده تر است، می توان از یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی نیز ارزان تر هزینه کرد – اغلب حدود نیمی از آن.

یک کولر تبخیر مستقیم، رطوبت را به یک خانه اضافه می کند که می تواند به عنوان یک مزیت در هوای بسیار خشک باشد. یک خنک کننده تبخیر غیر مستقیم کمی متفاوت است که تبخیر آب در یک طرف مبدل حرارتی اتفاق می افتد. هوای خانه در طرف دیگر مبدل حرارتی مجبور است که در آن خنک شود اما رطوبت را از بین نمی برد. هر دو نوع با افزایش رطوبت اثر خود را از دست می دهند، زیرا هوای مرطوب کمتر قادر به حمل رطوبت اضافی می باشد.

تعمیر فنکوئل

تعمیر فنکوئل

برای خنک کننده تبخیری برای انجام کارشان باید اندازه مناسب باشند. ظرفیت خنک کننده ی کولر تبخیری نه در مقدار گرما ی که می توان آن را حذف کرد (Btu) بلکه در فشار فن مورد نیاز برای گردش هوا خنک در سراسر خانه، در فوت مکعب در دقیقه (CFM) اندازه گیری می شود. یک قانون خوب این است که فیلم مربع مکعب خانه خود را فاش کنید و تقسیم بر ۲٫ به عنوان مثال، یک خانه ۱۵۰۰ متر مربع با سقف ۸ فوت ارتفاع، نیاز به یک کولر ۶،۰۰۰ CFM دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا