مزایا و معایب چیلر آب خنک و چیلر هوا خنک

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

تهویه مطبوع:

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه، یک تهویه مطبوع مجزا یکی است که قادر به خنک کردن کل خانه شماست. این کار با داشتن یک واحد مرکزی که هوا را خنک می کند، کار می کند و سپس هوا خنک را از طریق یک کانال مجزا به اتاق خانه شما توزیع می کند. همچنین به عنوان یک تهویه مطبوع تنها با خنک کننده، شما همچنین می توانید یک مخزن هوای خنک کننده معکوس را انتخاب کنید

سیستم تهویه هوا یا توزیع هوا، مورد استفاده در خنک سازی و حرارت دادن خانه شما، مجموعه ای از لوله هایی است که هوا گرم یا سرد را به اتاق های مختلف پخش می کند. این شبکه شعاعی از لوله های گرد یا مستطیلی که معمولا از ورق فلز، هیئت مدیره فایبرگلاس یا کامپوزیت پلاستیکی و سیم انعطاف پذیر ساخته می شود در خانه شما یافت می شود.

سیستم کانتینری برای تهیه اتاق با هوا که “تهویه” طراحی شده است – یعنی گرمایی یا تهویه مطبوع توسط گرمایش و تهویه مطبوع (HVAC) طراحی شده است – و برای گردش یا بازگشت همان حجم هوا به تجهیزات HVAC.

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

سیستم ها معمولی ۲۵ تا ۴۰ درصد از انرژی خنک کننده یا خنک کننده را که توسط سیستم خنک کننده و حرارت ایجاد می شود، از بین می برد. نشت ها، یکی از راه هایی که در سیستم تهویه هوا از بین می رود، سیستم تهویه مطبوع را سخت تر می کند، بنابراین افزایش حقوق و دستمزد شما را افزایش می دهد. علاوه بر این، نشت کانال می تواند راحتی را کاهش دهد و سلامت و ایمنی شما را به خطر بیندازد.

سیستم کانال شما دارای دو سیستم اصلی حمل و نقل هوایی – عرضه و بازگشت است. بخش عرضه هوای تهویه مطبوع را از طریق اتاق های ثبت شده اتاق ها به خانه منتقل می کند-آنچه شما احساس می کنید از ثبت نام ها بیرون می آید. طرف بازگشت به داخل هوا خارج می شود و به سیستم تهویه هوا سیستم مرکزی شما منتقل می شود. تمام هوای کشیده شده به کانال بازگشت (ها) مشروط شده است و باید از طریق ثبت نام ها تامین شود.

پمپاژتوسط پمپ هاي پراكنده(distributed pumping):

تعمیر تخصصی اسپیلت، در اين نوع سيستم پمپاژ آب ديگ يا چيلر توسط پمپ هاي داراي  جريان ثابت(constant flow)در حلقه ي اوليه(primary loop) به گردش در مي آيد و پمپ هاي سرعت متغير مربوط به يك ناحيه يا يك ساختمان جريان را ازحلقه ي اوليه دريافت و بين مصرف كنندگان مختلف آن ناحيه ياساختمان توزيع مي كنند.

سرعت پمپ توزيع منطقه يا ساختمان از طريق يك كنترل كننده كه اختلاف فشار لوله هاي اصلي رفت و برگشت و يا اختلاف فشار لوله هاي رفت و برگشت در يك منطقه ي بحراني را اندازه مي گيرد تعيين مي شود. شيرهاي دوراهه كنترل كه در انشعابات برگشت بارها قرار دارند مقدار جريان را بر اساس نياز تغيير مي دهند.

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

انواع پمپ (pump types):

داکت اسپیلت تعمیر، اكثر پمپ هاي گريز از مركز مورد استفاده در سيستم هاي سرمايش و گرمايش با آب(hydronic sys) يك طبقه و داراي پروانه با يك ورودي يادو ورودي(single or double inlet impeller)هستند. معمولا”پمپ هاي باد و ورودي براي كاربردهايي كه مقدار گذر جريان زياد است استفاده مي شوند.هر پمپ گريز از مركز داراي يك پوسته ي شيپوره اي يا حلزوني volute or (diffuser casing) است.

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

             

چگونگی عملکرد چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک

اصل کار برای اصلی  چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک مانند هم است. کمپرسور یک مبرد را در داخل چیلر بین کندانسور، شیر گسترش، اواپراتور و بازگشت به کمپرسور فشار می دهد. تنها تفاوت این است که با یک چیلر خنک کننده هوا، طرفداران هوا را در سراسر لوله های در معرض لوله خنک کننده قرار می دهند که گرما را دور می کنند.

چیلرهای آب سرد دارای یک کندانسر مهر و موم شده و آب از طریق پمپ می شود تا گرما را از بین ببرد و از طریق برج خنک کننده پراکنده شود. برج خنک کننده همچنین از فن برای رد گرما استفاده می کند.

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

تعمیر داکت اسپلیت صادقیه

از کجا چیلرهای معمولی استفاده می شوند؟

ساختمان های بزرگ با بارهای خنک کننده بیش از ۴۰۰ تن سرد و یا ۱،۴۰۰ کیلو وات معمولا از چیلرهای آب سرد با کمپرسورهای سانتریفیوژ یا کمپرسورهای توربوکور درون سیستم خنک کننده مرکزی استفاده می کنند.

آنها همچنین ممکن است از یک چیلر خنک کننده هوا کمتری استفاده کنند تا بارهای خنک کننده ی خنک کننده مانند کامپیوتر و اتاق های ارتباطی را اداره کند. در سیستم مرکزی می توان یک چیلر جذبی نیز ایجاد کرد، از جمله گرمازدایی، به عنوان مثال از یک موتور CHP، اما اغلب در کنار چیلرهای مکانیکی استفاده می شود.

ساختمان های متوسط ​​با بار خنک کننده حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ تن تبرید یا ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلووات به طور معمول از کمپرسورهای پیچ یا کمپرسورهای توربوکور استفاده می کنند، این می تواند آب یا هوای سرد باشد، ما به این نتیجه خواهیم رسید که چه مدت کوتاه است. در صورتی که گرمای کافی با کیفیت بالا در دسترس باشد، ممکن است این ساختمان ها از یک چیلر جذبی نیز استفاده کنند

ساختمان کوچک با بارهای خنک کننده کمتر از ۲۰۰ تن یا ۷۰۰ کیلووات، معمولا از کمپرسورهای اسکرول یا کمپرسورهای Turbocor استفاده می کند و معمولا از طراحی های هوا خنک هستند. ما دوباره به این نتیجه خواهیم رسید که چرا فقط در کوتاه مدت می توانند از یک سیستم متفاوت مانند واحد VRF استفاده کنند اما این بستگی به اندازه ساختمان و بار خنک کننده دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا